NASI UCZNIOWIE

WYSTĘPY NASZYCH UCZNIÓW

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj405
mod_vvisit_counterWczoraj799
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2842
mod_vvisit_counterOstatni tydzien9665
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc34793
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu38475
mod_vvisit_counterRazem3290168

We have: 24 guests online
Twoje IP: 44.211.117.197
Dzisiaj jest: 29 Maj 2024


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkoła Podstawowa w ŻurowejIII POWIATOWY KONKURS INFORMATYCZNYW dniu 17 kwietnia 2024 roku uczniowie z naszej szkoły w składzie Patrycja Reczek, Dawid Bułat i Dominik Duda reprezentowały Publiczną Szkołę Podstawową w Żurowej w III Powiatowym Konkursie Informatycznym w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach. W konkursie wzięło udział 24 uczniów klas ósmych szkół podstawowych powiatu tarnowskiego. Celem konkursu było promowanie uczniów o szczególnych uzdolnieniach informatycznych, popularyzowanie zawodu technik informatyk, a również rozwijanie umiejętności stosowania technologii cyfrowej w życiu codziennym.

Konkurs był podzielony na trzy etapy. Pierwszy – szkolny – pozwolił wyłonić najlepszą trójkę uczniów, która następnie reprezentowała naszą szkołę w kolejnych etapach. W drugim etapie uczniowie przystąpili do testu wiedzy informatycznej. Wszyscy „nasi” uczniowie zakwalifikowali się do ostatniego finałowego zadania. Końcowy etap miał charakter praktyczny. Uczniowie mieli wykonać zadanie z zastosowaniem programu użytkowego Microsoft Exel. Wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania i rzetelnie wykonali pracę. O podium, w dużej mierze, decydowały niuanse oraz czas.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i umiejętności oraz zachęcamy do dalszego zgłębiania wiedzy informatycznej.

Dorota Bąk

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 Magic Story on Ice - Niezwykłe Przygody Sindbada Żeglarza 

Dnia 16. 04. 2024 r. uczniowie klas IV – VIII wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Krynicy. Po przybyciu przeszliśmy spacerem po deptaku, a następnie odpoczęliśmy w Pijalni Głównej podziwiając piękną roślinność. Można było też posmakować różnych wód mineralnych. Głównym punktem naszego wyjazdu był udział w spektaklu teatralnym na lodzie pt. „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza”, opartym na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Wszyscy z zachwytem oglądali lodową opowieść w wykonaniu zawodowych łyżwiarzy z całej Polski. Podczas swojej podróży Sindbad przemierzył drogą morską prawie cały świat. Wielokrotnie znalazł się za burtą, jako rozbitek zatrzymywał się na kolejnym nieznanym i niebezpiecznym lądzie. Spotkał ekscentryczną królewnę o imieniu Najdroższa, królewnę Sermirę, dotarł także do królestwa króla Miraża i jego córki Piruzy. Z każdej wyprawy powracał jednak do ukochanego wuja Tarabuka, niepoprawnego poety-wierszoklety. Chińczyk, dziewczyny, piraci, rude wojowniczki, konik morski, ryby piły to również barwni bohaterowie niezwykłego przedstawienia.

Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem pięknej scenografii i dekoracji, a porywająca muzyka nie pozwoliła nam zamarznąć w zimnej hali. Łyżwiarze mieli wspaniałe, bajkowe kostiumy, a dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne.

Rewia na lodzie z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Maria Kędzior

 

GALERIA ZDJĘC (KLIKNIJ)

  

Samorząd Województwa Małopolskiego dostrzegając, jak ogromny wpływ na prawidłowy rozwój, nie tylko fizyczny, ale i moralny młodego pokolenia, ma niewątpliwie uprawianie różnego rodzaju sportów i rekreacji ruchowej, podjął się realizacji projektu „Już pływam”.

Głównym celem akcji jest popularyzacja nauki pływania oraz poznanie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, wśród dzieci oraz ograniczenie w ten sposób statystyki utonięć. Ważną rzeczą jest także propagowanie wśród dzieci i młodzieży, sportowej rywalizacji, upowszechnianie kultury fizycznej, mobilizacja dzieci do podjęcia działań w zakresie poprawy swoich umiejętności pływackich.

To już kolejny rok szkolny w którym uczniowie naszej szkoły uczestniczą w projekcie. Uczennice klas II i III z naszej gminy korzystają z lekcji nauki pływania, na pływalni „Fala” w Gorlicach. Dzieci podczas zajęć uczą się pływać pod okiem wykwalifikowanych instruktorów nauki pływania. Oprócz nauki dzieci mają również okazję do wspólnej zabawy w wodzie.

 GIEŁDA SZKÓŁ 

11 kwietnia uczniowie klasy VIII, którzy już niedługo staną przed wyborem szkoły średniej, wybrali się do jasielskich szkół średnich, by zdecydować o swojej przyszłości. Giełda Szkół odbyła się w Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Pawłowskiego, gdzie ósmoklasiści otrzymali ulotki z ofertami poszczególnych placówek. Uczniowie skorzystali z okazji i obejrzeli pracownie przysposabiające do zawodu, uczestniczyli w różnego rodzaju doświadczeniach i obejrzeli urządzenia wykorzystywane podczas zajęć praktycznych. Następnie odwiedzili mury Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle. Mieli okazję spotkać absolwentów naszej szkoły, którzy z ogromnym zaangażowaniem zapoznali młodszych kolegów z ofertą edukacyjną szkół, przekazali cenne informacje oraz podzielili się szkolnymi doświadczeniami. Obserwując naszych podopiecznych widoczne było ogromne zainteresowanie i zadowolenie z uczestnictwa w tym wydarzeniu.

 

GALERIA ZDJĘĆ(KLIKNIJ)

Maria Kędzior 

  KONKURS WIELKANOCNY 

We środę 27.03.2024r. odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego na ozdobę wielkanocną. Była to okazja do zaprezentowania swoich umiejętności plastycznych w kategorii kompozycji przestrzennych.

17 uczniów wykonało ciekawe i różnorodne prace. Świadczą one o dużej pomysłowości, cierpliwości i zaangażowaniu podczas ich tworzenia. Zaprezentowana wystawa prac akcentuje tradycje i zwyczaje, oraz przypomina o nadchodzących Świętach Wielkanocnych.

Z prac, które otrzymałyśmy zostali wyłonieni zwycięzcy. Jury oceniało samodzielność wykonania, estetykę, pomysłowość i wkład pracy.

Grupa 0-III

  • I miejsce: Aleksandra Jamro kl.II
  • II miejsce: Aleksandra Mikrut kl.0
  • III miejsce: Szymon Rutkowski kl.I

Grupa IV-VIII

  • I miejsce: Marta Jodłowska kl.VI
  • II miejsce: Aleksandra Słomska kl.V
  • III miejsce: Wojciech Mikrut kl.IV

Gratulujemy!

Wszystkie osoby otrzymały nagrody, oceny oraz uwagi pozytywne.

GALERIA ZDJĘC (KLIKNIJ)

Renata Kozdęba

 "WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY..."  GALERIA ZDJĘC (KLIKNIJ) 

Kiedy dzieci widzą wiosnę
nagle stają się radosne,
kiedy wiosna dzieci wita.
kwiatek w sercu im rozkwita

 

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia po długim, zimowym śnie. Przywitanie wiosny związane jest z miłymi przeżyciami wszystkich dzieci. Przyjście nowej pory roku jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić najmłodszym, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

We środę 27 marca uczniowie z klas młodszych wyruszyli na poszukiwanie wiosny. Na pierwszym wiosennym spacerze obserwowali bacznie, czy widać już wiosnę w przyrodzie. W tym ważnym dla nich dniu towarzyszyła im piękna, słoneczna pogoda, która wszystkim dodawała energii i pozwoliła jeszcze bardziej uwierzyć, że wiosna jest już naprawdę z nami. W barwnym korowodzie z kolorowym gaikiem udali się na spacer, żeby zgodnie z tradycją powitać wiosnę. Każdy uczeń zabrał ze sobą element symbolizujący wiosnę – opaski z kwiatami, żabkami, bocianami, pszczółkami, motylami, pluszowe bociany, sikorki, gęsi, jeże. Uczniowie klasy 3 recytowali wiersze o wiośnie. Na koniec wszyscy śpiewem i głośnymi okrzykami przywitali wiosnę.

Mamy nadzieję, że wiosna już z nami zostanie, a my będziemy cieszyć się z ciepłych i słonecznych dni.

GALERIA ZDJĘC (KLIKNIJ)

Renata Kozdęba

 "ENGLISH IS FUN" - KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO 

W dniu 26 marca 2024 roku uczniowie z naszej szkoły w składzie Konrad Bąk, Bartłomiej Słota i Patrycja Reczek dumnie reprezentowały naszą szkołę w XIII Konkursie Języka Angielskiego; "English is fun" w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. prof. Czesława Majorka w Ryglicach. W konkursie wzięło udział niemal 50 uczniów ze szkół podstawowych z pobliskich miejscowości. Celem konkursu było umożliwienie uczniom zainteresowanym językiem angielskim wykazania się swoimi umiejętnościami z zakresu znajomości gramatyki, słownictwa oraz funkcji językowych w formie pisemnej jak i umiejętności rozumienia tekstu czytanego. Konkurs miał również na celu propagowanie nauki języka angielskiego i sprawdzenie umiejętności uczniów przed rozpoczęciem nauki na dalszym etapie edukacji. Gratulujemy uczniom wiedzy i umiejętności oraz zachęcamy do dalszego zgłębiania tajników języka angielskiego.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

Maria Kędzior

 

 NASZA MOWA OJCZYSTA 

Wprawdzie od 21 lutego, kiedy to obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, minęło już sporo czasu, ale przecież nigdy nie jest za późno na to, aby podkreślić znaczenie mowy ojczystej. Tym bardziej, że w marcu obchodzimy też Dzień Pisarzy, którzy przecież dbają o piękno ojczystego słowa, a także Dzień Gramatyki, która jest ważną częścią naszego języka.

Uczniowie klasy VII przygotowali krótką scenkę, która miała nam wszystkim uświadomić, że nasz język ojczysty ma długą historię, że nasza ojczysta mowa mocno się zmieniała na przestrzeni dziejów. Zwrócili uwagę na to, że zbyt często zaśmiecamy polszczyznę w codziennym komunikowaniu się. Dlaczego? Czy robimy to bezrefleksyjnie? Czy chcemy pokazać, jacy to jesteśmy światowi? To chyba nie jest najlepszy sposób. Pierwszoklasiści przyznali, że są małymi Polakami, więc oni na pewno będą posługiwać się poprawną polszczyzną. A pozostali? Zobaczymy. Czas pokaże. Ponieważ 21 marca przypada również Światowy Dzień Poezji, siódmoklasiści wzbogacili swój występ wierszami podkreślającymi piękno, ale też znaczenie ojczystej mowy. Na koniec pojawiły się "łamańce językowe", które sprawiały trudność w wymowie, ale przyniosły także dużo śmiechu.

Jaka jest współczesna polszczyzna? Bez wątpienia przeżywa gwałtowne zmiany. Pojawiają się liczne zapożyczenia, bezsensowne neologizmy, panuje tendencja do skracania i zdrabniania wyrazów, lekceważy się ortografię, interpunkcję i znaki diakrytyczne. To niebezpieczne zjawisko jest widoczne głównie w komunikowaniu się przez internet. Naszą ojczystą mowę cechuje różnorodność i niepowtarzalność. Jesteśmy dumni z Wawelu, chwalimy się dokonaniami Mikołaja Kopernika, obrazami Jana Matejki, pięknem polskiej przyrody. Bądźmy też dumni z mowy, która nas łączy.

Zadbajmy o to, by na co dzień nasz język pokazywał, jakimi jesteśmy Polakami. Weźmy sobie głęboko do serca słowa Janusza Korczaka: "Źle mówić lub pisać - to znaczy krzywdzić swoją mową tych wszystkich, którzy ją z taką czcią budowali".

Małgorzata Król

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

 DZIEŃ BEZ PLECAKA I ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA 

 

21 marca cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej włączając się w dwie akcje zorganizowane z pomocą Samorządu Uczniowskiego - Dzień bez plecaka i Światowy Dzień Zespołu Downa.

Dzień bez plecaka to wyjątkowa akcja, która zagościła już w wielu polskich szkołach. Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością w poszukiwaniu „zastępstwa” dla tradycyjnego plecaka, by przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory w dowolny, zabawny sposób.

Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w wózki dziecięce, kosze na śmieci, walizki, poszewki od poduszek, kosze sklepowe, różne pojemniki, garnki, rower, skrzynkę na amunicję i narzędzia, klatki do przenoszenia zwierząt, szuflady, doniczki, matę do ćwiczeń, basen na piłeczki, bęben, mikrofalówkę i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić. Liczyła się kreatywność, pomysłowość i inwencja twórcza, a tego naszym uczniom nie brakuje.

Co ciekawe Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas No backpack Day dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.

W Polsce Dzień bez plecaka jest raczej traktowany, jako zabawa, forma integracji, ale w szczytnych celach chętnie dołączamy się do takich akcji.

21 marca obchodziliśmy też w naszej szkole Światowy Dzień Zespołu Downa. Warto wiedzieć, że Światowy Dzień Zespołu Downa jest świętem ustanowionym w 2005 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Down Syndrome International w celu budowania świadomości na temat tego, czym jest ZD. Data obchodów jest symboliczna. Nieprzypadkowo przypada ona na 21. dzień 3. miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy trzeci chromosom w 21. parze powoduje występowanie tej wady genetycznej.

Chromosom przypomina kształtem skarpetkę, dlatego stała się ona symbolem Światowego Dnia Zespołu Downa. Na znak tolerancji, szacunku i solidarności z tymi osobami uczniowie założyli do szkoły różne, niepasujące do siebie, kolorowe, zabawne skarpety. Na korytarzu została wykonana gazetka okolicznościowa podejmująca tematykę tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób dotkniętych Zespołem Downa. Pani pedagog wygłosiła krótką pogadankę, aby uwrażliwić dzieci i pokazać, że „inny” nie znaczy gorszy, że w społeczeństwie jest miejsce dla każdego człowieka i wszyscy powinniśmy się wzajemnie wspierać, nie dzielić. Każda klasa przygotowała kolorowe papierowe skarpety, którymi zostały udekorowane drzwi do klas.

Tak! Wszyscy jesteśmy różni, a ta „różność” czyni nas wyjątkowymi! Dziś zatrzymaj się na chwilę i doceń jak wiele masz obok siebie! A widząc osobę z Zespołem Downa - po prostu się do niej uśmiechnij.

GALERIA ZDJĘĆ - Dzień bez plecaka  (KLIKNIJ)

GALERIA ZDJĘĆ - Dzień Zespołu Downa  (KLIKNIJ)

Renata Kozdęba


 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 16

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?