NASI UCZNIOWIE

NASZ PODRĘCZNIK

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj311
mod_vvisit_counterWczoraj237
mod_vvisit_counterW tym tygodniu311
mod_vvisit_counterOstatni tydzien1873
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc8544
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu10811
mod_vvisit_counterRazem704577

We have: 59 guests online
Twoje IP: 54.92.197.82
Dzisiaj jest: 25 Lut 2018


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkoła Podstawowa w ŻurowejKRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW


Dnia 8 grudnia 2017r. naszą szkołę  odwiedził teatrzyk kukiełkowy, który zaprezentował naszym uczniom z kl.0-III baśń pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły losy Śnieżki i bardzo  żywiołowo reagowały . Królewnę Śnieżkę spotykały różne przygody, jednak cała historia  jak na baśń przystało zakończyła się szczęśliwie. Na twarzach dzieci było widać trochę lęku i strachu, ale gdy przedstawiane były nieoczekiwane zwroty akcji dzieci uśmiechały się ,były zadowolone ,biły brawo. Na zakończenie aktorzy teatrzyku kukiełkowego rozmawiali z dziećmi na temat morału płynącego z baśni. Zwrócili uwagę na niszczącą siłę jaką jest zazdrość. Macocha,  zazdrosna o swoją urodę, zniszczyła samą siebie. Baśń naucza, że dobrych ludzi spotyka więcej nagród i że otrzymują szanse od życia oraz możliwości czyniąc dobro. Baśń jest też przestrogą dla dzieci, by nie wpuszczały nieznajomych do swoich domów  i  nie przyjmowały od nich żadnych rzeczy. Przedstawienie bardzo się podobało. Pięknie wykonane kukiełki, wspaniali aktorzy. Mamy nadzieję, że teatrzyk odwiedzi nas kiedyś z innym spektaklem.

 

REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA (KLIKNIJ)PEJZAŻE DORZECZA WISŁOKI


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie z zakresu edukacji ekologicznej organizowanym przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki. Celem projektu było zachęcenie dzieci i młodzieży do zainteresowania się środowiskiem przyrodniczym dorzecza Wisłoki i zaprezentowania na fotografiach piękna tego obszaru i ciekawych miejsc przyrodniczych. Projekt ten przyczynił się do kształtowania postaw proekologicznych, promowania i rozwijania zainteresowań przyrodniczych wśród dzieci i młodzieży, rozwijania artystycznego spojrzenia na otaczającą przyrodę, popularyzacji wiedzy o działaniach proekologicznych Związku. Projekt był realizowany w formie konkursu fotograficznego pn. „Pejzaże dorzecza Wisłoki”

Ośmioro uczniów naszej szkoły zgłosiło swoje prace do konkursu na etapie szkolnym. W wyniku eliminacji szkolnych do dalszej części konkursu zakwalifikowano dwie prace Natalii Reczek i Małgorzaty Słomskiej z klasy VI.

7 grudnia 2017 r. w Jasielskim Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. Nasza uczennica Małgorzata Słomska zajęła III miejsce na ok. 160 zgłoszonych prac. Nagrodę wręczył i gratulacje złożył Pan Wójt Gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd.

Laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA ZDJĘĆ ZGŁOSZONYCH DO KONKURSU (KLIKNIJ)

 WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA


Idzie, idzie święty z nieba.
Oto jest wśród nas.
Witaj święty Mikołaju.
Witaj, witaj nam.

Wizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci.  Dziś 6 grudnia Św. Mikołaj odwiedził naszą szkołę. Po przywitaniu się z dziećmi oddział przedszkolny zaprezentował piosenki i wiersze przygotowane specjalnie na tę wizytę. Po obdarowaniu przedszkolaków prezentami,  dzieci obiecały, że postarają się zachowywać grzecznie w szkole i w domu, aby znów za rok spotkać się z Nim. Następnie Św. Mikołaj udał się do klas zostawiając  każdemu uczniowi słodkie prezenty. Nie zapomniał, także o nauczycielach. Po pożegnaniu Św. Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście.

Szkoda tylko, ze ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku....

 ZABAWA ANDRZEJKOWA


Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka.

30 listopada w dzień Św. Andrzeja, w naszej szkole jak co  roku odbyła się zabawa andrzejkowa.Najpierw przed południem bawiły się dzieci z klas 0-III a po południu dzieci starsze.

Dla wszystkich uczniów zarówno tych młodszych jak i starszych był to dzień radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, zabaw z miotłą i krzesłami  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. W trakcie zabawy zabawy dzieci  raczyły się słodkim poczęstunkiem.

Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

 

****************************************************

GALERIA ZDJĘĆ KLASY 0 - 3

****************************************************

GALERIA ZDJĘĆ KLASY 4 - 6

****************************************************

 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


27 listopada świętowaliśmy  Dzień Pluszowego Misia. Głównym celem była popularyzacja tego święta i przypomnienie znaczenia najważniejszych słów, jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi kojarzy się nam właśnie pluszowy miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. Tradycyjnie uczniowie klas 0-III przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki i wszędzie  zrobiło się „misiowo”. Mięciutkie, puchate, małe i całkiem duże  pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w klasie  w czasie przerw i na lekcjach. Głównym punktem obchodów „misiowego święta”  były mruczanki i piosenki znanych misiów, które przeniosły nas na chwilę do bajkowej krainy. Dzieci również oglądały fragmenty bajek, rozpoznawały  je i  bawiły się w zgadywanki, poznały historię pluszowego misia, smakowały ciasteczka z miodem. Cały dzień upłynął w sympatycznej, ciepłej atmosferze, w poczuciu, że.. świat bez przyjaciół byłby bardzo smutny i ubogi.

 PINOKIO


23.11.2017 r. uczniowie klas IV i V udali się do tarnowskiego teatru. Obejrzeli spektakl pt. "Pinokio". To opowieść o drewnianym pajacyku, który ledwie pojawił się na świecie, już zaczął psocić. Ciągle popadał w kłopoty, bo był nierozważny, naiwny, za bardzo ufał innym. Uciekł od edukacji, ale późniejsze wydarzenia stały się dla niego prawdziwą szkołą życia. Na swojej drodze spotykał dobre i złe postacie. To Gadający Świerszcz był głosem rozsądku, którego pajacykowi brakowało. W końcu zrozumiał, co jest w życiu najważniejsze, naprawił swoje winy i w nagrodę stał się prawdziwym chłopcem.

Na scenie dużo się działo. Pomysłowe kostiumy, różnorodne elementy scenografii i ciekawe układy choreograficzne nie pozwalały się nudzić. Szczególne zainteresowanie wzbudziły ogromne, bardzo oryginalne marionetki. Dzieci nawiązywały relację z aktorami, podpowiadały, jak ma się zachować Pinokio, wybuchały spontanicznym śmiechem. Pewnym zaskoczeniem, ale też dużą atrakcją, były ciekawe animacje komputerowe, zwłaszcza rekin połykający pajacyka. Poszczególnym scenom towarzyszyła odpowiednio dobrana muzyka, a rytmiczne piosenki wskazywały właściwą drogę postępowania. "Pinokio" to spektakl o nowoczesnej formie, ale z wyraźnie zaznaczonym i ciągle aktualnym przesłaniem.

Dzieci wyszły z teatru zadowolone, naładowane pozytywną energią i przekonane o tym, że w życiu trzeba kierować się dobrem, bo ono zawsze zwycięża.

 

 

 "POLSKO - nie jesteś ty już niewolnicą"

uroczysta akademia z okazji święta 11 ListopadaDnia 10 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji święta 11 Listopada zwanego Świętem Niepodległości. W tym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy V, a całość uświetniły pieśni patriotyczne wykonane  przez chór szkolny. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy.

Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób (odpowiedzi dziadków na pytania wnucząt) dostosowany do najmłodszych uczniów szkoły przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918.

Uczniowie  z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.

 

 ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH

 

REGULAMIN KONKURSUINDIE – KRAJ ŚWIĘTYCH KRÓW I BIEDNYCH LUDZI

- spotkanie z podróżnikiem.7 listopada odwiedził naszą szkołę podróżnik Dariusz Rochecki, który w bardzo interesujący sposób opowiadał o podróży do Indii. Uczniowie mogli się dowiedzieć między innymi o tym jak wygląda życie w dużych  miastach Indii, czym jest Ganges święta rzeka milionów hindusów, o świętych krowach i świątyni Karni Mata, w której świętym zwierzęciem jest szczur. Poznali  Taj Mahal – według wielu najpiękniejszy pomnik miłości na Ziemi. Wszystkie te i wiele innych innych ciekawostek o Indiach uczniowie słuchali z dużym zainteresowaniem a barwne fotografie przeniosły wszystkich w tamten świat. Nie obyło się bez różnych śmiesznych sytuacji, przebierania się w orginlane stroje hinduskie a także oglądania pamiątek przywiezionych z podróży

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 3

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2016/2017

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?