NASI UCZNIOWIE

NASZ PODRĘCZNIK

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj153
mod_vvisit_counterWczoraj62
mod_vvisit_counterW tym tygodniu259
mod_vvisit_counterOstatni tydzien535
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc1519
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu6336
mod_vvisit_counterRazem747504

We have: 92 guests online
Twoje IP: 54.224.108.238
Dzisiaj jest: 20 Sie 2018


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkoła Podstawowa w Żurowej

REGULAMIN

KARTA INFORMACYJNA



OGÓLNOPOLSKI  SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY - OPERON 2018



Dzisiaj, tj. 26.04.2018 r. uczniowie klasy III pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty  OPERON. Sprawdzian składał się z dwóch części: z badania umiejętności językowych i umiejętności matematycznych. Test z języka polskiego sprawdzał następujące obszary wymagań: czytanie, pisanie, elementy wiedzy o języku. Test z matematyki obejmował obszary: liczenie i sprawność rachunkową, umiejętności praktyczne i rozwiązywanie zadań tekstowych. Z każdego testu uczniowie mogli uzyskać maksymalnie 20 pkt. Wszyscy z wielkim skupieniem i zaangażowaniem przystąpili do rozwiązywania zadań. Większość uczniów przed czasem oddała karty pracy. Mamy nadzieję, że wszystkim uczniom poszło bardzo dobrze, ale o tym dowiemy się w późniejszym czasie.

Renata Kozdęba



GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "HISTORIA ORŁA POLSKIEGO"



24.04.2018 r. w sali narad urzędu Gminy Szerzyny miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Historia orła polskiego", który był przeprowadzony w ramach obchodów 100 - lecia państwa polskiego. Bardzo miło nam poinformować, że w kategorii szkoły podstawowe

 • I miejsce zajęła Izabela Mikrut uczennica klasy V,
 • a wyróżnienie otrzymała Małgorzata Słomska z klasy VI.

 

Uczennice dyplomy i nagrody otrzymały z rąk Pana wójta Gminy Szerzyny Grzegorza Gotfryda. Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 



"NOWE SZATY KRÓLA"

-  musical dydaktyczny



Obcowanie z różnymi formami kultury i sztuki wpływa bardzo pozytywnie na rozwój dzieci. Pozwala wzbudzić poczucie piękna, oraz rozwija wrażliwość na sztukę. 19.04.2018 r. nasi najmłodsi uczniowie pod opieką wychowawczyń obejrzeli w Tarnowie przedstawienie „Nowe szaty króla” – musical profilaktyczny przygotowany przez teatr z Wrocławia. Była to sceniczna adaptacja jednej z baśni H.Ch.Andersena, pełna tańca, śpiewu na żywo oraz ciekawej gry aktorskiej. Główny bohater król, chcąc nadążyć za modą, zapomina o tym, co naprawdę jest ważne. Jedną z jego zachcianek jest udomowiona lama, która w żartobliwy sposób komentuje każde wydarzenie. Tylko ona ma odwagę przyznać, że nie widzi tego co inni, którzy z własnej próżności i strachu kłamią, udając, że widzą niewidzialne szaty króla. Mali widzowie nauczyli się, że o wartości człowieka nie decyduje zawartość portfela, ani metka przy ubraniu, a to, w jaki sposób traktujemy drugiego człowieka. Można więc powiedzieć, że baśń ta jest cały czas aktualna. Nasi mali widzowie żywo reagowali na toczące się na scenie wydarzenia. Często słychać było gromki śmiech i gorące brawa.

Renata Kozdęba



"Opowieść o lwie, czarownicy i starej szafie"

-  musical dydaktyczny



8 kwietnia uczniowie klas IV - VII obejrzeli musical dydaktyczny pt. "Opowieść o lwie, czarownicy i starej szafie" przygotowany przez artystów Teatru Muzycznego "Forte" z Wrocławia.

To historia Łucji i Edmunda, którzy uciekli z bombardowanego Londynu i schronili się na wsi, w domu pewnego profesora. Tu znaleźli starą szafę, dzięki której trafili do magicznej krainy zamieszkanej przez fauny, karły i różne, dziwne stwory. Dzieci przekonały się, że współistnieją tu dwa światy, rywalizują ze sobą zły i dobry władca. Oboje przebyli długą drogę, pokonali wiele przeszkód, zanim osiągnęli swój cel. Edmund zaufał Białej Czarownicy, czym przysporzył sobie, siostrze i Aslanowi wielu problemów. Zrozumiał jednak swój błąd i naprawił go.

Do atutów spektaklu należą urozmaicona forma, różnorodne sposoby prowadzenia opowieści i umiejętne ukazanie wartości dydaktycznych i wychowawczych. Podobać mogła się pomysłowa, szybko i łatwo zmieniająca się scenografia wzbogacona animacjami komputerowymi. Na uwagę zasługuje też gra aktorów, ciekawe, odpowiednio dobrane kostiumy i śpiewane na żywo piosenki.

Musical przypomniał uczniom o tym, jak ważne są przyjaźń, wzajemne pomaganie sobie i przebaczanie win. Po raz kolejny uczniowie przekonali się, że dobro zawsze zwycięża, a wyobraźnia, wbrew pozorom, jest ważna w życiu każdego z nas.

Małgorzta Król

 

 



FINAŁ WOJEWÓDZKI

- tenis stołowy rok szkolny 2017/2018



Zakończyły się zmagania w zawodach indywidualnych i drużynowych tenisa stołowego od szczebla gminnego do wojewódzkiego. Nasze dwie reprezentantki Natalia Drożdż i Angelika Czeluśniak przebyły długą drogę. W ostatecznym turnieju na szczeblu województwa w grze drużynowej dziewczynki zajęły V miejsce w Małopolsce, zawody odbyły się w miejscowości Waksmund 22.03.2018r. Jest to znakomity wynik, patrząc na to z jakimi szkołami musiały rywalizować, a były to miejscowości tj. Kraków, Nowy Targ, Wola Rzędzińska. W indywidualnych zawodach dziewczynki również wykazały się wielkimi umiejętnościami kończąc ostatecznie na miejscach 11 – Natalii Drożdż i 20 -Angelika Czeluśniak w Województwie Małopolskim. Zawody odbyły się w Nowym Targu dnia 27.03.2018r.

Wielkie gratulację dla zawodniczek Naszej szkoły, które ciężko trenowały, poświęcając wolny czas, oraz przejechały masę kilometrów na turnieje, aby zdobyć taki wysokie lokaty. Życzymy powodzenia i czekamy z niecierpliwością na kolejne turnieje w następnym roku szkolnym.

Piotr Klisiewicz

 



SZKOLNY KONKURS NA KARTKĘ I OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ



28 marca został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na kartkę i ozdobę świąteczną.

Jury oceniało prace pod względem wkładu pracy, pomysłowości i samodzielności wykonania.

Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do jeszcze liczniejszego udziału w następnych konkursach.

 

Wyniki konkursu:

Kartki świąteczne - gr I kl. 0-III

 1. Aleksandra Bąk kl. I
 2. Anna Jarek kl. III
 3. Martyna Jarek kl. III

Kartki świąteczne - gr II  kl. IV-VI

 1. Nikola Mikrut  kl. IV
 2. Oliwia Bąk kl. IV
 3. Gabriela Mikrut kl. VII

Ozdoby świąteczne - gr I  kl. 0-III

 1. Anna Kosiek  kl. III
 2. Lena Mężyk kl. 0
 3. Karolina Słomska  kl. III

Ozdoby świąteczne - gr II kl. VI-VII

 1. Małgorzata Słomska kl. VI
 2. Jakub Mikrut  kl. VI
 3. Karolina Pikusa  kl. VI



TRADYCJE WIELKANOCNE



27 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z p. Z. Jarzębak. Babcia Zuzia, jak mówi o sobie zaprezentowała dzieciom tradycyjny strój pogórzański i przybliżyła obrzędy charakterystyczne dla naszego regionu. Dzieci poznały sposób wykonywania palm i dowiedziały się, co powinno się znaleźć w wielkanocnym koszyczku. Okazało się, że niektóre zwyczaje odchodzą już w zapomnienie, więc powinniśmy się postarać o to, żeby przetrwały jak najdłużej.

Pani Zuzannie dziękujemy za wyczerpującą i bardzo ciekawą prelekcję.

 



SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

- tenis stołowy rok szkolny 2017/2018



W obecnym roku szkolnym tenis stołowy w naszej szkole jest na bardzo wysokim poziomie, jeśli chodzi o Gminę jak i również o zawody wyższego szczebla. Miarą tego mogą być zajęte wszystkie cztery pierwsze miejsca w gminnych zawodach w indywidualnym tenisie stołowym w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Miejsca te były premiowane wyjazdem na dalszy etap turnieju jakim był półfinał powiatu. Na zwodach Gminnych reprezentowali naszą szkołę: chłopcy: Konstantin Eckert, Patryk Zbylut, Filip Jachym i Adrian Mikrut, dziewczęta: Natalia Drożdż, Angelika Czeluśniak, Magdalena Pikusa i Agnieszka Pikusa. Na półfinałach powiatu trójka naszych uczniów zdołała się zakwalifikować do finałów a byli to Konstantin Eckert, Natalia Drożdż i Angelika Czeluśniak. Niestety jedyny chłopiec, który miał szansę na grę w dalszym etapie z naszej szkoły w dniu zawodów zachorował i nie mógł w niech uczestniczyć a, chodzi nam o Konstantina. W obecnym czasie nadal trwa walka w zawodach w tenisie stołowym, w którym nasze dwie uczennice zdołały się zakwalifikować do finału wojewódzkiego, który jest najwyższym szczeblem w rozgrywkach szkolnych. Z niecierpliwością czekamy ponieważ dziewczęta, równolegle będą rozgrywać zawodu rejonowe w drużynowym tenisie stołowym, w którym są dwie premiowane miejsca na zawody finału województwa. Wszystkie zawody odbędą się w marcu, tak więc będzie to bardzo emocjonujący miesiąc dla naszych zawodniczek. Trzymajmy kciuki.

Piotr Klisiewicz

 



Pomagamy poszkodowanym w pożarze 

Uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły  Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Żurowej włączyli się w akcję pomocy rodzinie Państwa Kmiecików z Szerzyn, której w wyniku pożaru doszczętnie spłonął dom.

Dzięki przeprowadzonej przez uczniów zbiórce wpłacono na konto poszkodowanym:

1257 zł. 38  gr.

Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Żurowej informuje, że do 30 marca 2018 r.trwa rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego i I klasy na rok szkolny 2018/2019. Obowiązkiem wychowania przedszkolnego na nadchodzący rok szkolny objęte są dzieci urodzone w 2012 r. a obowiązkiem szkolnym, czyli rozpoczynające naukę w klasie I dzieci urodzone w roku 2011. Wnioski do Oddziału Przedszkolnego dostępne są w gabinecie dyrektora lub na stronie szkoły w załączniku. Regulaminy rekrutacji dostępne są na tablicach ogłoszeń w szkole. Szczegółowe informacje pod nr. tel 146518322. Pobieranie i składanie wniosków od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 13.00. w gabinecie dyrektora szkoły.

Dyrektor

mgr Adam Setlik

Wniosek(do pobrania)



WYJAZD NA LODOWISKO DO GORLIC



8 lutego uczniowie klas IV-VII wraz z  wychowawcami i organizatorem wyjazdu nauczycielem wychowania fizycznego panem Piotrem Klisiewiczem wybrali się na  lodowisko  do Gorlic.  Uczniowie przy sprzyjającej pogodzie  mogli się oddać prawie dwugodzinnemu  szaleństwu jazdy na łyżwach. Niektórzy stawiali swoje kroki na lodzie po raz pierwszy, inni jeździli już prawie jak „zawodowcy”. Mimo upadków i obolałych nóg jednym i drugim dopisywały humory. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły planując kolejny wyjazd.

 



"TAK SIĘ BAWIĄ LUDZIE" - ZABAWA CHOINKOWA 2018

W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się.

Zbigniew Dmitroca

Karnawał to czas wspaniałej i radosnej zabawy. W sobotę 3 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa, w której uczestniczyli uczniowie klas 0-III i IV-VI. O godz. 12.30 rozpoczęli zabawę najmłodsi uczniowie, a o godz. 15.30  dzieci starsze. Wszyscy wspaniale się bawili przy dźwiękach najnowszych przebojów. Impreza przeplatana była wieloma zabawami, w której chętnie brali udział wszyscy uczestnicy. Zabawa choinkowa była okazją do wyśmienitej imprezy, podczas której społeczność uczniowska miała okazję spotkać się i razem świetnie bawić. Wesołą atmosferę dopełniła wielobarwna dekoracja sali, którą przygotowali uczniowie klas starszych i oczywiście wyśmienity humor uczestników. Na chwilę wytchnienia i odpoczynku, po tych wyczerpujących tańcach wszyscy udali się do swoich sal , gdzie przez rodziców przygotowany został pyszny poczęstunek, a na koniec zabawy dla każdego paczki ze zdrowymi owocami. Jak co roku zabawa była bardzo udana, wszyscy bawili się wyśmienicie.

******************************************************

******************************************************

******************************************************

 



OGRÓD MIŁOŚCI WYRASTA W SERCU BABCI I DZIADKA



Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzeni są szczególnymi dowodami miłości. Dnia 25 .01. 2018 r. o godz. 12.00 w naszej szkole pod hasłem "Ogród miłości wyrasta w sercu Babci i Dziadka" odbyła się uroczystość z okazji "Dnia Babci i Dziadka". Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości przygotowano poczęstunek oraz wspaniały program artystyczny. Wspaniałą publiczność serdecznie przywitał dyrektor szkoły p. Adam Setlik składając życzenia z okazji ich święta. W programie artystycznym dzieci z kl. 0 przedstawiły w sposób humorystyczny wiersz J. Tuwima pt. "Rzepka". Były także wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tym świętem. Uczniowie z kl III improwizowali do słów rosyjskiej piosenki "Babuszki, staruszki". Swój występ zaprezentował uczeń z kl. VI Artur Szwandrok grając na akordeonie. Nie zabrakło śpiewania kolęd indywidualnie (Lenka Mężyk i Ania Mikrut) i wspólnie z podkładem muzycznym na akordeonie. Były życzenia i prezenty.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków jak w tym dniu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 5

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2016/2017

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?