NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj199
mod_vvisit_counterWczoraj245
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2872
mod_vvisit_counterOstatni tydzien3204
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc3629
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu9847
mod_vvisit_counterRazem1162545

We have: 6 guests online
Twoje IP: 75.101.173.236
Dzisiaj jest: 08 Sie 2020


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkoła Podstawowa w Żurowej

 


 

 

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Żurowej informuje, że od 3 lutego do 31 marca 2020  r. trwać będzie rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2020/2021. Obowiązkiem wychowania przedszkolnego na nadchodzący rok szkolny objęte są dzieci urodzone w roku 2014, a obowiązkiem szkolnym, czyli rozpoczęciem nauki w klasie I dzieci urodzone w roku 2013. Wnioski do Oddziału Przedszkolnego dostępne są w gabinecie dyrektora lub na stronie internetowej szkoły. Regulaminy rekrutacji dostępne są na tablicach ogłoszeń w szkole. Szczegółowe informacje pod nr. tel. 146518322. Pobieranie i składanie wniosków jest możliwe od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 13.00. w gabinecie dyrektora szkoły.

Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego (kliknij)

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania  przedszkolnego (kliknij)

Wniosek o przyjęcie dziecka do kl I (kliknij)

Zgłoszenie do kl I (kliknij)

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO) oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, informujemy, że administratorem Państwa danych osobowych jest Publiczna Szkoła Podstawowa w Żurowej reprezentowana przez Dyrektora Szkoły. 


 

Dzień  Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.

W dniu 24.01.2020 r. o godz. 10.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowe licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Na wstępie dyrektor szkoły Pan Adam Setlik powitał wszystkich gości ciepłymi słowami i złożył serdeczne życzenia  wszystkim seniorom z okazji ich święta.  Następnie  wystąpiły wnuczęta dzieci z kl. 0. Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w rożnych formach artystycznych. Artyści poprzez wiersz, piosenkę i taniec wyrazili kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia miłości. Uczniowie z kółka tanecznego prowadzonego przez panią Paulinę Ziębę ze szkoły tańca A&J DANCE MIND zaprezentowali swoje umiejętności w tańcu.  Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to , aby jak najlepiej wyrazić miłość i szacunek. Dziadkowie mieli okazje brać udział w różnych zabawach , konkursach i wspólnym śpiewaniu kolęd.  W trakcie uroczystości wnuczęta swoim gościom wręczyły prezenty. Uroczystość przebiegała w miłej atmosferze, której  towarzyszył słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.
Grażyna Mikrut

 

  

17 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień. Udekorowana łańcuchami z bibuły, kolorowymi balonami i migającymi światełkami zachęcała do zabawy najpierw dzieci z klas 0-III, a potem uczniów klas starszych. Razem z młodszymi dziećmi bawiły się wychowawczynie. Przygotowały wiele konkursów i zabaw muzyczno-ruchowych. Dzięki ich zaangażowaniu dzieci bawiły się znakomicie, o czym świadczyły rumiane twarzyczki, roześmiane buzie i błyszczące oczka maluchów. Starsi uczniowie nie potrzebowali pomocy wychowawców. Sami prowadzili zabawę i również wspaniale się bawili przy dźwiękach znanych im przebojów. Na chwilę wyciszenia i odpoczynku udawali się do swoich sal lekcyjnych, gdzie czekał na nich przygotowany przez mamy poczęstunek. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za włączenie się w zorganizowanie naszej imprezy.

Tegoroczna zabawa karnawałowa przeszła już do historii. Teraz czas na ferie zimowe! Wyłączmy na chwilę telewizory, odłóżmy smartfony, oderwijmy się od gier komputerowych. Opuśćmy świat wirtualny i skupmy się na rzeczywistym. Porozmawiajmy z rodziną, spotkajmy się z przyjaciółmi, a przede wszystkim spędźmy jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku!

Małgorzata Król

GALERIA ZDJĘĆ KLASY 0-3 (KLIKNIJ)

GALERIA ZDJĘĆ KLASY 4-8 (KLIKNIJ)

 

 

 

REGULAMIN KONKURSU (KLIKNIJ)*** DNIA JEDNEGO O PÓŁNOCY ***

- jasełka szkolne 2019


Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe pt. „Dnia jednego o północy …” 19 grudnia 2019 roku szkolni aktorzy z klasy II i III świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, diabełków, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Świetności inscenizacji dodały pastorałki, kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyła się zgromadzona publiczność. Cieszymy się ogromnie, że w tak wyjątkowym momencie byli z nami rodzice, dziadkowie, nauczyciele, uczniowie, pracownicy obsługi  i zaproszeni goście. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości. Ogromna praca całego zespołu po przedstawieniu nagrodzona była gromkimi brawami, a panującą atmosferę oraz grę młodych aktorów utrwaliliśmy na fotografiach . Po zakończonym spektaklu głos zabrał Pan Dyrektor, który podziękował młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie wyjątkowych jasełek oraz za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Złożył także świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość gościom, rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Do życzeń dołączył się Pan Wójt. W swojej wypowiedzi wygłosił wiele ciepłych słów pod adresem małych artystów, pogratulował rodzicom tak wspaniałych pociech oraz życzył całej społeczności szkolnej wielu sukcesów w przyszłości. Był to bardzo miły dzień przeżyty w ciepłej, świątecznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim , którzy przyczynili się do tego, aby tak było. Obecność rodzin naszych uczniów oraz zaproszonych gości sprawiła, że spotkanie było wyjątkowe i dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszej uroczystości serdecznie dziękujemy.

Renata Kozdęba

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 V KONKURS GMINNY NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ Z LOGO GMINY SZERZYNY

19 grudnia 2019 r. odbyło się w sali narad urzędu gminy Szerzyny uroczyste wręczenie nagród w organizowanym przez GCKiCz  konkursie na kartkę bożonarodzeniową z logo gminy - jak co roku honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Grzegorz Gotfryd. V już edycja tego konkursu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów z terenu gminy. Tak samo było i w naszej szkolę. Do konkursu zgłoszono kilkanaście prac. Nasi uczniowie spisali się na medal i zdobyli nagrody i wyróżnienia   nagrody w obu kategoriach.

Kategoria I -  KL. IV, V, VI

II MIEJSCE -ANNA KOSIEK - KL. V

II MIEJSCE - OLIWIA BĄK - KL. VI

II MIEJSCE - GABRIELA WARZECHA - KL. VI

III MIEJSCE - Klaudia Brzęczek - KL. IV

Kategoria II -  KL. VII, VIII

GRAND PRIX - MAŁGORZATA SŁOMSKA KL. VIII

WYRÓŻNIENIA:

 

  • KINGA AUGUSTYN - KL. V
  • EMILIA JAREK - KL V
  • ZUZANNA KOS - KL V
  • MAGDALENA PIWOWAR KL.V
  • KAROLINA SŁOMSKA - KL. V
  • PATRYCJA BĄK - KL VI
  • AMELIA GĄSIOR - KL. VI
  • IZABELA MIKRUT - KL. VII

 

WSZYSTKIM LAUREATOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

 WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Od samego rana w placówce panowała radość i poruszenie. Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia przedszkolaki ubrały się odświętnie  w czerwone mikołajowe czapeczki. I nie zawiodły się, jak co roku,  do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Przybycie dostojnego gościa uświetnił program artystyczny przedstawiony przez uczniów oddziału przedszkolnego pod kierunkiem wychowawczyni – Grażyny Mikrut. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze.  W zamian Święty Mikołaj obdarował przedszkolaków prezentami i pozował z nimi do wspólnych zdjęć. Następnie Św. Mikołaj odwiedził uczniów wszystkich klas naszej szkoły wręczając uczniom prezenty i pozując z nimi do wspólnych zdjęć. Nie zapomniał także o nauczycielach. Wizyta Św.Mikołaja minęła w miłej atmosferze, wzbudziła wiele emocji, wszystkie dzieci jeszcze długo  po spotkaniu przeżywały ten dzień. Niecierpliwe oczekiwanie na przybycie niecodziennego gościa zostało nagrodzone, bowiem wszyscy otrzymali prezenty. Na koniec wizyty życzliwy i sympatyczny Mikołaj nie zapomniał o złożeniu obietnicy, że odwiedzi nas za rok.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 „Królowa Śniegu”

3 grudnia uczniowie klas 0-III obejrzeli teatrzyk kukiełkowy pt. „Królowa Śniegu” w wykonaniu Teatru Art. Cinema z Nowego Sącza. Jest to jedna z najpiękniejszych baśni J.Ch. Andersena. Opowiada o Lodowej Pani, która buduje swoje królestwo na kłamstwie i zaprzeczaniu. Jednak władza Królowej Śniegu nie sięga tam, gdzie zaczyna się miłość…  Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały historii o Kayu i Gerdzie, którzy choć byli biedni potrafili się cieszyć z małych rzeczy, spędzali ze sobą każdą chwilę do momentu, aż zła Królowa porwała małego Kaya do swojego zamku, gdzie jego zamrożone serce zapomniało o przyjaciółce. Jednak Gerda nie zapomniała o chłopcu i choć wszyscy mówili, że on nie żyje to ona w to nie wierzyła. Bajka pokazuje potęgę miłości, która potrafi roztopić nawet najbardziej zamarznięte serce. Baśnie Andersena mają ponadczasowe wartości wychowawcze: uczą, jak zachowywać się w trudnych sytuacjach, pokazują, że dobro zwycięża zło, że w życiu ważne są takie wartości jak dobro, miłość, przyjaźń. Dzieci z zainteresowaniem i zapartym tchem oglądały przedstawienie, a muzyka, która towarzyszyła dodatkowo go uatrakcyjniła. Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienia!

Renata Kozdęba

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ) 

********************************************************

ZABAWA ANDRZEJKOWA 2019

********************************************************

 


 


Andrzejki to jedna z wielu polskich tradycji. To wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, po którym rozpoczyna się adwent - czas oczekiwania na Boże NarodzenieW naszej szkole andrzejki odbyły się 28 listopada. Najpierw bawili się uczniowie klas 0 - III, a od godziny 15.30 uczniowie klas IV - VIII. Sala gimnastyczna została pięknie ozdobiona balonami, łańcuchami z kolorowej bibuły i różnymi dekoracjami z papieru. Półmrok, migające światła z kolorowych kul, odpowiednio dobrana muzyka wzmacniały atmosferę tajemniczości i napięcie towarzyszące przepowiedniom. Wróżby przeniosły nas w świat wyobraźni i dały nadzieję na to, że kiedyś nasze ukryte marzenia się spełnią. Tak więc wszyscy chętnie przebijali czerwone, papierowe serce, chcąc poznać imię przyszłej żony lub przyszłego męża, losowali kubeczki, pod którymi ukryte były symbole stanu cywilnego i zawodu. Dużym powodzeniem cieszyły się też tańce z balonami i zabawa z miotłami. Wszyscy doskonale bawili się przy dźwiękach muzyki, a uzupełnieniem wieczoru był poczęstunek przygotowany przez rodziców lub samych uczniów. Ten wieczór stał się okazją do podtrzymywania naszych polskich tradycji, dał nam wiele radości i wiarę w spełnienie tego, co sobie wywróżyliśmy. Pamiętajmy jednak, że tak naprawdę realizacja marzeń w dużym stopniu zależy od nas samych.

Małgorzata Król

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 5

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?