NASI UCZNIOWIE

WYSTĘPY NASZYCH UCZNIÓW

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj558
mod_vvisit_counterWczoraj588
mod_vvisit_counterW tym tygodniu7411
mod_vvisit_counterOstatni tydzien8769
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc1146
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu46690
mod_vvisit_counterRazem3075027

We have: 5 guests online
Twoje IP: 35.175.107.142
Dzisiaj jest: 02 Gru 2023


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkoła Podstawowa w Żurowej

 EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA 

Dzieciaki! Jedzcie zdrowo”

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania został zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro- Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.

Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania jest obchodzony na wiele sposobów. W niektórych krajach kucharze zapraszają młodzież do restauracji, aby pokazać młodym ludziom czym jest zdrowe żywienie, prowadzą też warsztaty i zajęcia na temat zdrowej diety.

8 listopada uczniowie i wychowawcy najmłodszych klas naszej szkoły również zaangażowali się w akcję. Przygotowali pożywne wesołe kanapki, przekąski i owocowe desery. Podczas porannych zajęć zorganizowali w klasach wspólne spożywanie śniadania. W klasach odbyły się również pogadanki podczas których uczniowie poznali  zasady zdrowego odżywiania, piramidę zdrowego żywienia oraz rolę śniadania w codziennej diecie.

Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

Renata Kozdęba

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 DZIEŃ  POSTACI Z BAJEK 

„Bajki to miejsce, gdzie magia spotyka się z rzeczywistością, codzienność przeplata się z niesamowitymi przygodami”.

Bajki i baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego też bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek przypada 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, producenta filmowego, twórcy The Walt Disney Company, drugiej co do wielkości korporacji medialnej świata. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło. Chcieliśmy, aby i w naszej szkole zapanowała bajkowa atmosfera. 7 listopada uczniowie naszej szkoły wyruszyli w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły. Chętni uczniowie przebrali się w bajkowe stroje. Nawet uczniowie starszych klas nieco „odmłodnieli” tego dnia upodabniając się do ulubionych bohaterów. Na szkolnych korytarzach można było w czasie przerw spotkać kota w butach, duszka, smoka, krasnala, Hermionę, Harrego Pottera, Elsę, strażaka Sama, wróżkę, czarownicę, króla, królewnę, pirata i wiele innych postaci.

Młodsi uczniowie z klas 0-III zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie wysłuchali kilku bajek czytanych przez starszych kolegów z Samorządu Uczniowskiego, bajek bez przemocy, takich, gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Zgodnie przyznali, że z książek można się dowiedzieć wiele ciekawych i ważnych rzeczy, dlatego warto czytać książki i warto do nich powracać. Po wysłuchaniu bajek odbyło się też wręczenie nagród osobom, które brały udział w konkursie plastycznym „Moja ulubiona postać z bajki”. Z każdej klasy jury wyróżniło jedną pracę wykonaną samodzielnie przez uczniów: w klasie 0 – praca Piotra Mikruta, w klasie I – praca Mikołaja Niedzieli, w klasie II – praca Aleksandry Jamro, w klasie III – praca Marcela Walczyka. Zwycięzcy oraz biorący udział w konkursie otrzymali nagrody. Na koniec każdy wybrał sobie kolorowankę z ulubioną postacią bajkową.

To był wspaniały i wyjątkowy dzień. Bajkowe postacie wniosły wiele radości do naszego szkolnego życia.

Takie święto niesie ze sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek. A więc czytajmy!

Renata Kozdęba

GALEIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

 PASOWANIE NA UCZNIA 

25 października 2023r. od samego rana w naszej  szkole panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w stroje galowe z niecierpliwością czekali na przybycie zaproszonych rodziców. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia pasowania na ucznia. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego odśpiewano hymn państwowy. Następnie przedstawiciel klasy siódmej przywitał rodziców, nauczycieli, całą społeczność szkolną, a szczególnie pierwszoklasistów. Wyjątkowym gościem podczas uroczystości była Dobra Wróżka z dalekiej krainy. Niestety pojawiła się także nieproszona Zła Wróżka i wypowiedziała tajemnicze zaklęcie zaczarowując wszystkie pierwszaki w przedszkolaki. W takiej sytuacji uroczystość postanowiono odwołać, lecz Dobra Wróżka znalazła radę na złe zaklęcie. Zaprosiła dzieci w podróż do pięciu  krain: Śpiewu, Pracy, Miłości, Mądrości i Tańca. Z każdej krainy dzieci musiały przynieść dar. Nie bojąc się trudów wykonywania różnych zadań, pracowały by odczarować zaklęcie. Do kolejnych krain zapraszali ich uczniowie klasy siódmej wcielający się w różne postacie z bajek. Od Czerwonego Kapturka z Krainy Śpiewu dzieci otrzymały   – klucz wiolinowy. Udowodniły, że pięknie śpiewają. W  Krainie  Pracy  od Krasnala  zdobyły symbol pracowitości - pszczółkę. W Krainie Miłości pokazały jak bardzo kochają swoją ojczyznę i od Śnieżki otrzymały symbol miłości - serce. W  Krainie  Mądrości Kot w Butach podarował im  symbol mądrości - sowę. Za piękny taniec z Krainy Tańca od Kopciuszka otrzymały pozytywkę z tańczącą baletnicą.

Dzieci z klasy pierwszej, zdobywając kolejne symbole, zaprezentowały swoje zdolności wokalne, recytatorskie. Wykazały się wiedzą na temat zasad dobrego współżycia w szkole, wartości przyjaźni i koleżeństwa, znajomości przepisów drogowych. Pokazały także umiejętności taneczne. Tym samym zasłużyły na miano ucznia.

Po części artystycznej nastąpiła ceremonia ślubowania. W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan Dyrektor dokonał symbolicznego aktu pasowania na ucznia. Wręczył pierwszoklasistom dyplomy,  legitymacje szkolne oraz kuferki słodkości i życzył wielu sukcesów. Dzieci otrzymały również upominki od starszych kolegów i  koleżanek chrzestnych - z siódmej i ósmej klasy.

Nie obyło się też bez pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie uczniowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Na początek przygody ze szkołą życzymy pierwszakom wiele radości  ze zdobywania wiedzy i nieustającej ciekawości w poznawaniu otaczającego świata.

Barbara Słota

 KONCERT UPAMIĘTNIAJĄCY JANA  PAWŁA II 

Uczniowie naszej Szkoły uczcili pamięć naszego papieża, największego z rodu Słowian, Jana Pawła II, koncertem muzyczno – wokalnym przeplatanym poezją inspirowaną jego myślami. Koncert odbył się w kościele parafialnym św. Małgorzaty w Żurowej. Przygotował go nasz nauczyciel, pan Marek Bąk. Uczniowie okazali swoje talenty, którymi obdarzył ich Pan Bóg. Całość koncertu i poszczególne jego części na pewno były pochwałą Boga i uszanowaniem pamięci naszego wielkiego Rodaka.

Publiczność bardzo dopisała. Cała świątynia była wypełniona. Miłym akcentem była obecność pana wójta gminy Szerzyny Grzegorza Godfryda. W internetowej transmisji zalogowanych było około 40 urządzeń cyfrowych, za pośrednictwem których na pewno oglądało nas więcej osób.

W duchowy sposób na pewno obecny był z nami św. Jan Paweł II, który ze swojego okna w niebie pozdrawiał nas wszystkich.

Ks. Zbigniew Rusin

GALERIA ZDJĘC (KLIKNIJ)

 SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - TAJLANDIA 

24 października  odwiedził naszą szkołę podróżnik, który w  bardzo interesujący sposób opowiadał  o swojej podróży do TAJLANDII.

Prezentacja pozwoliła dzieciom w bardzo atrakcyjny sposób zapoznać się zagadnieniami geograficzno – przyrodniczymi, społeczno – kulturalnymi i historycznymi Tajlandii.

 

 

 

Wraz z podróżnikiem dzieci:

  • Dowiedziały się dlaczego zamknięto słynną Świątynię Tygrysów,
  • Poznały wioskę plemienia Padaung,  w której żyją kobiety żyrafy,
  • Dowiedziały się że, Bangkok jest najbardziej zakorkowaną stolicą świata,
  • Odwiedziły pierwszy na świecie szpital dla słoni,
  • Obejrzały slajdy przedstawiające słonie, kobry, tygrysy, nietoperze i inne zwierzęta zamieszkujące Półwysep Indochiński,
  • Mogły dotknąć rekwizytów przywiezionych z Tajlandii.

Barwna prezentacja uzupełniona ciekawostkami dotyczącymi Tajlandii, mieszkających tam ludzi i zwierząt pobudziła wyobraźnię uczniów. Stała się też zachętą do rozwijania zainteresowań i pasji, do poznawania świata i zdobywania wiedzy.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

 UWAGA !!!!  KONKURS

 

 PRÓBNA EWAKUACJA SZKOŁY

Publiczna Szkoła Podstawowa w Żurowej w dniu 20 października uczestniczyła w próbnej ewakuacji, przeprowadzonej przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Żurowej. Cała ewakuacja została przeprowadzona szybko i sprawnie, co jest bardzo ważne w razie prawdziwego zagrożenia. Uczniowie mogli podziwiać strażaków podczas symulowanej akcji ratowniczo-gaśniczej na terenie szkoły. Na zakończenie uczniowie zostali obdarowani przez strażaków opaskami odblaskowymi, oraz poinformowani o organizowanym przez nich konkursie plastycznym  pt. "Odblaski to bezpieczeństwo, bezpieczeństwo to życie - daj się zobaczyć ". (szczegóły konkursu - kliknij)

Po zakończeniu ewakuacji uczniowie wrócili na lekcję mądrzejsi o kolejne doświadczenie.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH

SZCZEGÓŁY KONKURSU (KLIKNIJ)

SZCZEGÓŁY KONKURSU (KLIKNIJ)

  

SZCZEGÓŁY KONKURSU (KLIKNIJ)

 

 "ABSURD NIE CZYTAĆ" 

Długie jesienne wieczory zachęcają do tego, aby sięgnąć po książkę i z kubkiem gorącej herbaty w ręku przenieść się w świat wyobraźni. 17 października uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spotkali się na sali gimnastycznej po to, aby kolejny raz przypomnieć sobie o tym, jak ważne jest czytanie. Podejmowaliśmy już różne działania w tym kierunku, współpracując z biblioteką publiczną. Nasi uczniowie przygotowali przedstawienie na podstawie baśni "O krasnoludkach i sierotce Marysi". Na szkolnych korytarzach pojawiła się gazetka ukazująca korzyści płynące z czytania oraz wystawka książek o tematyce pedagogicznej i psychologicznej. Uczniowie i rodzice mogli więc szukać w nich informacji na temat tego, jak radzić sobie z problemami. Będziemy również kontynuować akcję "Wychowanie przez czytanie", dzięki której uczniowie klas IV i V, na przykładzie odpowiednio dobranej literatury, będą poznawać wartości, którymi należy kierować się w życiu.

Akcje promujące czytanie odbywają się w całej Polsce. 7 października była obchodzona Noc Bibliotek z hasłem "Absurd nie czytać", 13 października Noc Księgarń, a 9 września Pan Prezydent rozpoczął Narodowe Czytanie. Tym razem była to powieść E. Orzeszkowej "Nad Niemnem". To wspaniałe dzieło ukazujące świat, którego już nie ma.Poznajemy skomplikowane dzieje rodziny Korczyńskich i Bohatyrowiczów, ale przede wszystkim zachwycamy się barwnymi opisami wiejskich krajobrazów. Niewielkie wzgórza porośnięte lasami, rozległe równiny, łany zbóż ozdobione chabrami i makami, w końcu szeroka wstęga Niemna, w tle dwór, nieco dalej chłopskie chaty - to ówczesna wieś tak różna od współczesnej. Nie znajdziemy tam luksusowych willi czy samochodów, a wstępu do chat bronią małe, drewniane, skrzypiące furtki, a nie solidne bramy i domofony.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przenieśli się na chwilę myślami do tamtego świata, czytając fragment powieści E. Orzeszkowej "Nad Niemnem". Rolę narratora odtwarzali kolejno: Pan Dyrektor Adam Setlik, Jacek Słomski, Dominik Duda, Anna Mikos, Maria Mikrut i Małgorzata Król. W role bohaterów wcielili się natomiast uczniowie klas VII i VIII: Bartłomiej Słota, Weronika Gruszkowska, Hubert Kos, Radosław Mikrut, Klaudia Brzęczek i Mateusz Mikrut. Mamy nadzieję, że nie tylko na dużym monitorze, ale także w wyobraźni słuchających pojawiały się nadniemeńskie krajobrazy, chłopskie zagrody i niełatwe, lecz treściwe rozmowy bohaterów.

Nasze spotkanie dobiegło końca. Nie był to kolejny konkurs ani popis recytatorski, to było po prostu czytanie. Zakończyliśmy je refleksyjnym stwierdzeniem umieszczonym na kartach powieści: "Każda rzecz na świecie jak woda przepływa, jak liść na drzewie żółknie i gnije" - stąd wniosek, że w książkach znajdziemy też mądre wskazówki życiowe. Sięgajmy więc jak najczęściej po książki, bo to przecież: "Absurd nie czytać".

Małgorzata Król

GALERIA ZDJĘC (KLIKNIJ)

 

 DZIEŃ NAUCZYCIELA

Dnia 13.10.2023 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia pana Dyrektora, który przywitał wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. Następnie przekazał głos uczniom, którzy przygotowali na tę uroczystość program artystyczny.

Młodzi artyści piosenkami, muzyką, słowem oraz krótkimi scenkami humorystycznymi uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Każdy z nauczycieli otrzymał drobny upominek, przygotowany przez Samorząd Uczniowski.

Na zakończenie akademii głoś zabrał pan Dyrektor, który mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Renata Kozdęba

GALERIA ZDJĘC (KLIKNIJ)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 18

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?