NASI UCZNIOWIE

WYSTĘPY NASZYCH UCZNIÓW

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj338
mod_vvisit_counterWczoraj2030
mod_vvisit_counterW tym tygodniu4171
mod_vvisit_counterOstatni tydzien33516
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc338
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu194528
mod_vvisit_counterRazem4188542

We have: 12 guests, 1 bots online
Twoje IP: 216.73.216.31
Dzisiaj jest: 01 Lip 2025


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkoła Podstawowa w Żurowej



SPOTKANIE Z POLICJANTEM 

9 października  gościliśmy w naszej szkole DZIELNICOWĄ mł. asp. Angelikę WOJTANOWSKĄ-JAREK . Spotkanie było podzielone na dwie części. W pierwszej części pani dzielnicowa spotkała się z uczniami 0 – III. Omówiła zasady poruszania się po drogach pieszo i samochodem w okresie wzmożonego ruchu, jaki panuje przed rozpoczęciem lekcji a także po ich zakończeniu. Apelowała o wyjątkową ostrożność w tym czasie. Uczniowie mieli również możliwość zobaczyć radiowóz policyjny od środka.

Po wizycie u młodszych uczniów naszej szkoły, przyszedł czas na spotkanie z uczniami klas IV – VIII. Spotkanie dotyczyło głównie bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych na hulajnogach elektrycznych. Coraz częściej chętnie korzystamy z hulajnóg elektrycznych. Nie wszyscy jednak, zwłaszcza młodzież szkolna, pamiętają o tym, że są to pojazdy, a ich użytkownicy to kierujący, których obowiązują przepisy ruchu drogowego. Pani aspirant  uświadomiła uczniów , że są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego i na drodze mają swoje prawa i obowiązki.  W ramach spotkania  opowiedziała  o najważniejszych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i o przepisach, których należy bezwzględnie przestrzegać korzystając z rowerów i hulajnóg elektrycznych. Młodzi ludzie mieli dużo pytań, na które policjantka starała się szczegółowo udzielać odpowiedzi, żeby rozwiać ich wątpliwości.

Spotkanie przebiegło w pozytywnej atmosferze, uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem poruszanymi tematami.

GALERIA ZDJĘC (KLIKNIJ)



KAMIZELKI ODBLASKOWE DLA UCZNIÓW

W trosce o bezpieczeństwo 8 października uczniowie klasy IV i V otrzymali kamizelki odblaskowe w ramach Programu Odblaskowa Szkoła. Podczas spotkania przypomniano uczniom, jak ważne jest to, by być widocznym na drodze  do i ze szkoły. Podkreślono również, że dzieci muszą pamiętać o zakładaniu odblasków.

Rozdanie kamizelek z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa dzieci na drodze.

Bąk Dorota

 

 

 

 



ZBIÓRKA NA RZECZ POWODZIAN

W odpowiedzi na apel Pani Barbary Nowackiej – Ministra Edukacji oraz z potrzeby serca nasza szkoła włączyła się w pomoc na rzecz poszkodowanych w powodzi. Zbiórka, nad którą czuwał Samorząd Uczniowski, trwała od 23 września do 2 października. Pieniądze można było wrzucać do opisanego pojemnika ustawionego w holu. Zebrano 412,40 zł. Po komisyjnym przeliczeniu zebranych środków powyższa kwota została wpłacona na rzecz powodzian.

Za każdą złotówkę złożoną na rzecz poszkodowanych w powodzi serdecznie dziękujemy.

Samorząd Uczniowski

 



ODBLASKOWA SZKOŁA 2024 

 

 

Uczniowie IV klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Żurowej biorą udział w II edycji Programu „Odblaskowa Szkoła”. W ramach akcji uczniowie będą podejmować działania mające na celu propagowanie bezpiecznego poruszania się po drogach.

Pierwszą aktywnością podjętą przez czwartoklasistów było rozdawanie wszystkim uczniom w szkole opasek odblaskowych.

Dorota Bąk

GALERIA ZDJĘC (KLIKNIJ)

 

 



PIESZY RAJD NA GILOWĄ GÓRĘ 

Wrześniowe rajdy piesze to jedna z tradycji naszej szkoły. Tym razem uczniowie klas IV - VIII wraz z opiekunami udali się na Gilową Górę. Wyruszyliśmy 1 października  o godz. 8.00. Słoneczna pogoda oraz rześkie powietrze sprawiły, że pełni pozytywnej energii i wyposażeni w dobre humory rozpoczęliśmy wędrówkę. Tempo było dość szybkie, ale wszyscy mamy przecież dobrą kondycję, więc nikt nie narzekał. Piękne, widoki, Tatry widoczne na horyzoncie, a przede wszystkim dorodne borowiki, osładzały trudy wędrówki. Już po godzinie byliśmy na miejscu.

Przy leśniczówce mieliśmy możliwość zapoznać się z różnorodnością tutejszych lasów z pomocą leśniczego Pana  Jakuba Rutany, któremu serdecznie dziękujemy. Przygotowany grill, umożliwił nam szybkie upieczenie kiełbasek, które okazały się wyjątkowo smaczne.

Każda wycieczka powinna nas czegoś nauczyć. Mając to na uwadze, udaliśmy się pod pomnik upamiętniający wydarzenia, które rozegrały się tu 17 sierpnia 1944 r. , kiedy to członkowie AK stoczyli zwycięską bitwę z oddziałem tarnowskiego gestapo. Krótka pogadanka przygotowana przez panią od historii, chwila refleksji i w drogę! Ok. 13. 00 znów byliśmy pod szkołą.

Rajd dobiegł końca i na pewno spełnił swoją rolę. Przekonaliśmy się, że aby dowiedzieć się czegoś nowego, zauważyć coś, czego dotąd nie widzieliśmy, poznać wartościowe miejsca, wcale nie trzeba daleko wyjeżdżać. Mieszkamy przecież w pięknej okolicy, chociaż na co dzień wcale o tym nie pamiętamy.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

JS

 



Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”



26. 09. 2024 r. chętni uczniowie naszej szkoły pisali szkolny etap Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI, kl. VII-VIII. W każdej grupie tekst dyktanda pisało po 5 uczniów. Teksty wymagały dobrej znajomości reguł ortograficznych i interpunkcyjnych. Nie były łatwe, ale nasi uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem. Najwyższy wynik osiągnęła uczennica klasy VI Aleksandra Słomska – 92 pkt na 100 możliwych do uzyskania. Przed Olą weryfikacja pracy przez Wojewódzką Komisję Konkursową i finał wojewódzki już 29 października. Ogromnie cieszymy się z wyniku Oli, już dziś mocno trzymamy kciuki za finał!

Udział w tym dyktandzie to nie tylko sprawdzian znajomości języka ojczystego, ale też okazja, by przywołać pamięć o najważniejszych postaciach i wydarzeniach współczesnej historii Polski. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu za udział w  tak ważnej lekcji języka polskiego i lekcji historii.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

Małgorzata Mikrut

 



EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Święto to ma na celu podkreślenie, jak ważne jest uczenie się języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej. Tego dnia na lekcjach języka angielskiego w klasach IV i V zostały przeprowadzone pogadanki o uczeniu się języków oraz płynących z tego korzyści. Podczas zajęć uczniowie przyjrzeli się dokładniej mapie Europy oraz flagom europejskim, wykonali kolaże prezentujące wybrane kraje i flagi, rozwiązywali interaktywne quizy, łamigłówki językowe oraz uczestniczyli w quizie, w którym na podstawie zwrotów i wyrażeń, odgadywali jaki to język.

Realizacja szkolnych obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych przyczyniła się do rozszerzania wiedzy uczniów o krajach Europy, rozwoju językowego uczniów oraz budowania motywacji uczniów do uczenia się języków obcych.

Maria Kędzior

Galeria zdjęć (kliknij)

 



WYJAZD KLASY VII I VIII DO KINA 

Lekcja z romantyzmu

 

Uczniowie klas VII i VIII odbyli dziś niecodzienną lekcję języka polskiego na temat: „Niepewność. Zakochany Mickiewicz”. Mieli okazję obejrzeć film o Adamie Mickiewiczu ukazujący historię młodzieńczej miłości poety i Maryli Wereszczakówny. Wątek miłości to główny temat filmu, ale nie jedyny. Tłem akcji "Niepewności" jest wielka polityka: bohaterowie żyją planami zamachu na cara, spiskują w Towarzystwie Filomatów i Filaretów, wspominają zrywy narodowe, tęsknią za wolną ojczyzną. Dodatkowo  zjawiskowe obrazy przyrody, kostiumy z epoki, realistycznie ukazana obyczajowość czasów romantyzmu sprawiają, że film godny jest uwagi i obejrzenia.

Małgorzata Mikrut


 

 

Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rywalizacja w dyktandzie to nie tylko sprawdzian znajomości języka ojczystego, ale też okazja, by przywołać pamięć o najważniejszych postaciach i wydarzeniach współczesnej historii Polski (do końca XX wieku).

W XII edycji Dyktanda uczestnikami projektu będą szkoły i uczniowie z województw: małopolskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego oraz szkoły polskie zza granicy.

Głównym organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki UJ.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych  uczniów klas IV – VIII do udziału w konkursie.

M. Mikrut

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 27

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?