NASI UCZNIOWIE

WYSTĘPY NASZYCH UCZNIÓW

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj563
mod_vvisit_counterWczoraj588
mod_vvisit_counterW tym tygodniu7416
mod_vvisit_counterOstatni tydzien8769
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc1151
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu46690
mod_vvisit_counterRazem3075032

We have: 7 guests online
Twoje IP: 35.175.107.142
Dzisiaj jest: 02 Gru 2023


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkoła Podstawowa w Żurowej

 MIĘDZYNARODOWE BADANIE WYNIKÓW NAUCZANIA MATEMATYKI I NAUK PRZYRODNICZYCH

19 kwietnia uczniowie IV klasy uczestniczyli w prestiżowym Międzynarodowym Badaniu Wyników Nauczania Matematyki i Nauk Przyrodniczych. Badanie to służy poprawieniu jakości nauczania tych przedmiotów. W projekcie badawczym bierze udział ponad 60 krajów i regionów z całego świata. W Polsce badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Edukacyjnych  na zlecenie Ministerstwa Edukacji  Narodowej.

Uczniowie naszej szkoły rozwiązywali zadania z zakresu matematyki i przyrody. Na takie same pytania będą odpowiadać uczniowie ze wszystkich krajów biorących udział w badaniu. Wyniki badań służą ocenie skuteczności systemu edukacji w każdym kraju. Zebrane dane posłużą opracowaniu zbiorowych wyników i sformułowaniu wniosków, które  pomogą  poprawie jakości edukacji.

Po zakończeniu testów wszyscy uczniowie otrzymali podziękowania oraz certyfikaty uczestnictwa w badaniu TIMSS.

Dorota Bąk

GAlERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 JUŻ PŁYWAM

 

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Żurowej w  miesiącu kwietniu roku szkolnego 2022/2023 kolejny raz rozpoczęli udział w projekcie „Już pływam”.

Tym razem naukę pływania rozpoczęło troje dzieci z kl. III.

Celem projektu jest oprócz zdobycia podstawowych umiejętności pływackich, profilaktyka wad postawy i skrzywień kręgosłupa, podniesienie ogólnej sprawności uczniów, zachęcenie młodzieży do aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz wzrost bezpieczeństwa dzieci z terenu Małopolski korzystających z kąpielisk.

Zajęcia odbywają się na Krytej Pływalni „Fala” w Gorlicach.

Projekt jest realizowany przy wsparciu  finansowym  Województwa Małopolskiego.

 

 PROMOCJA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH POWIATU JASIELSKIEGO 

 

W dniu 19.04.2023 uczniowie klasy VIII naszej szkoły uczestniczyli w Promocji Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Jasielskiego, która odbywała się w Zespole Szkół nr 3 w Jaśle.

Swoje stanowiska prezentowały następujące szkoły: Zespół Szkół nr 3 w Jaśle, Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Jaśle, Zespół nr 4 w Jaśle, Zespół Szkół Technicznych w Jaśle, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych, Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy, I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, II Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach i Liceum Ogólnokształcące w Nowym Żmigrodzie.

Każda szkoła starała się zapoznać ósmoklasistów z profilami i atutami swojej szkoły. Po zapoznaniu się z ofertą szkół, uczniowie mieli możliwość bezpośredniego zapoznania się z kierunkami kształcenie w Zespole Szkół nr 3 w Jaśle. Odwiedzając poszczególne klasy, uczniowie byli zapoznawani ze specyfiką kształcenia na poszczególnych kierunkach, oraz zapoznali się z warunkami oraz wyposażeniem poszczególnych pracowni. Mieli także możliwość rozwiania swoich wątpliwości w rozmowie z uczniami tych kierunków. Wyjazd wykorzystano także do wzięcia udziału w dniach otwartych Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle. Uczniowie dowiedzieli się o kierunkach kształcenia w tej szkole oraz zobaczyli pracownie do praktycznej nauki zawodu w tej szkole.

Jak się okazało, wyjazd ten był bardzo pomocny dla naszych uczniów, pozwolił im  lepiej poznać szkoły, które sobie wybrali, dla niektórych był potwierdzeniem  wyboru, a pozostałym pokazał nowe możliwości kształcenia.

Jacek Słomski

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

 

 

 Szkolny konkurs plastyczny „Wielkanocny baranek”

W marcu uczniowie klas O-VIII wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym „Wielkanocny baranek”. Celem konkursu było promowanie talentów i pobudzanie aktywności twórczej, kultywowanie tradycji oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych i wyobraźni.

Prace przedstawiały baranka wielkanocnego w formie przestrzennej, wykonanego dowolną techniką z użyciem dowolnych dostępnych materiałów. Zgłoszono 16 prac z klas 0 – V, uczniowie z klas VI – VIII nie wzięli udziału w konkursie. Prace zostały zaprezentowane na wystawie na korytarzu szkolnym. Jury wybrało 7 prac zgodnie z regulaminem konkursu, biorąc pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonania pracy przez uczniów.

 

Wyróżnione prace:

 • Klasa 0 – Mikołaj Niedziela
 • Klasa I – Fabian Czeluśniak
 • Klasa II – Jakub Duda
 • Klasa III – Wojciech Mikrut
 • Klasa IV – Aleksandra Słomska, Anna Reczek, Mateusz Augustyn

Wszystkie prace zostały nagrodzone. Uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

Renata Kozdęba

 Wyjazd na przedstawienie „Król Lasu”

23 marca uczniowie klas 0 – III wraz z wychowawczyniami udali się do Biecza na spektakl teatralny „Król Lasu” w wykonaniu aktorów Warszawskiego Teatru Edukacyjnego. Było to przedstawienie o tematyce ekologicznej. Bajka przedstawiała przyczyny i skutki niszczenia i zaśmiecania naszego środowiska.

Głównym celem spektaklu było rozwijanie wrażliwości oraz prawidłowych postaw wśród dzieci na otaczającą przyrodę. Aktorzy aktywnie angażowali najmłodszych widzów w czasie przedstawienia poprzez pytania i wspólną zabawę połączoną z edukacją. W takiej atmosferze dzieciaki przeżyły wiele emocji i radości. Głównymi bohaterami byli: prastary Dąb – Król Lasu, Brud – zaśmiecający las i jego pomocnicy – Szczur i Karaluch, Jędrek – wesoły chłopiec, który lubił słuchać muzyki za to nie bardzo lubił czytać książki a także jego Dziadek – leśny Lekarz oraz robot Lala. Jak w dobrej bajce tak i w tym przedstawieniu wszystko dobrze się skończyło. Stworek Brud został pokonany, las stał się czysty i zadbany, Jędrek polubił czytanie książek oraz nauczył się pomagać innym.

Przedstawienie było piękne, widać było, że zafascynowało dzieci. Na pewno dla małych widzów atrakcyjna była gra świateł, czy nagle zmieniające się sceny oraz muzyka i piosenki, które rzeczywiście były piękne. Wyjazd do teatrzyku wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

Renata Kozdęba

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ

 

 

 

 

Dnia 22 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Pożarniczej. Na etapie szkolnym wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach: dla uczniów z klas I – IV oraz dla uczniów z klas V – VIII. Laureaci będą reprezentować naszą szkołę na etapie gminnym.

 

 

 

 


Nasi mistrzowie to:

Kategoria I – IV

 • I miejsce - Dominik Gruszkowski
 • II miejsce – Wojciech Mikrut
 • III miejsce – Kamil Zbylut

Kategoria V – VIII

 • I miejsce – Arkadiusz Zbylut
 • II miejsce – Karolina Słomska
 • III miejsce Dominik Duda

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Dorota Bąk

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 

21 marca był w naszej szkole wyjątkowym dniem. Cała społeczność szkolona w zielonych, wiosennych strojach i radosnych nastrojach zebrała się aby uczestniczyć w wielu ciekawych aktywnościach. Uczniowie w pokazie mody zaprezentowali i opisali wykonane przez siebie wspaniałe, wiosenne nakrycia głowy. Klasy rywalizowały ze sobą  rozwiązując również testy wiedzy dotyczące budzącej się do życia przyrody.

W pierwszy dzień wiosny, obchodzimy także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Data nie jest przypadkowa. Wada genetyczna powodująca zespół Downa związana jest z występowaniem w 21 parze chromosomów trzeciego, dodatkowego chromosomu. Symbolem tego dnia są kolorowe skarpetki noszone nie do pary. Wspierając to wydarzenie uczniowie i nauczyciele naszej szkoły założyli skarpetki nie do pary. Aby w pełni świadomie uczestniczyć w tym wydarzeniu, uczniowie wzięli udział  w krótkiej prelekcji, która miała za zadanie podnieść poziom świadomości na temat problemów, z jakimi na co dzień borykają się osoby z zespołem Downa.

Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że różnorodność świata, który nas otacza daje mnóstwo radości, a bycie „innym niż inni” nie oznacza niczego złego.

Na znak solidarności każda klasa przyozdobiła drzwi do swojej sali własnoręcznie wykonanymi, kolorowymi skarpetkami.

Do naszej szkoły nareszcie zawitała wiosna!

Justyna Czerkies

GALERIA ZDJĘĆ (kliknij)

 MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI. W zamian za wszelkiego rodzaju zużyty sprzęt elektroniczny i baterie,  szkoła otrzyma wybrane przez nas pomoce dydaktyczne.

Oferta jest bardzo atrakcyjna. Aby zwiększyć zaangażowanie, zorganizowany zostanie międzyklasowy konkurs. Klasa, która zbierze najwięcej kilogramów elektrośmieci, wygra ciekawą nagrodę.  Z tego względu proszę, aby każdy kto dostarczy elektrośmieci, dostarczył również spisaną listę tych sprzętów i przekazał ją do przewodniczącego klasy lub do wychowawcy ( w przypadku klas I-III).

Zbiórka rozpoczyna się do 22.03 i potrwa co najmniej do świąt Wielkanocnych.

Jeśli masz niepotrzebne w domu ELEKTROŚMIECI:

lodówki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, kuchenki elektryczne, piece elektryczne, mikrofalówki, ekspresy do parzenia kawy i herbaty, odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, czajniki, młynki do kawy, roboty kuchenne, zegary, wagi, suszarki do włosów, lokówki, komputery PC, monitory komputerowe, akcesoria PC (mysz, klawiatura, słuchawki i inne drobne urządzenia it), laptopy, notebooki, drukarki, sprzęt kopiujący – xerro, telefony stacjonarne, faksy, telefony komórkowe, radia, telewizory, kamery video, cyfrowe aparaty fotograficzne, odtwarzacze video, magnetowidy, sprzęt hi-fi, wieże, świetlówki liniowe (jarzeniówki), świetlówki kompaktowe (żarówki energooszczędne), pozostałe urządzenia elektryczne i elektroniczne (jak, np. grzejniki elektryczne, wentylatory, klimatyzacje, kalkulatory, elektryczne maszyny do pisania)

dostarcz je do szkoły. To zysk dla środowiska i społeczności szkolnej!

Link do strony internetowej programu:

https://www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl/dla-placowek-oswiatowych/

J. Czerkies

 ŚWIĄTECZNE KARTKI CHARYTATYWNE

 

Samorząd Szkolny serdecznie zaprasza uczniów do włączenia się w przedświąteczną akcję Świąteczne Kartki Charytatywne.

Zebrane fundusze przekazane zostaną na rzecz Stowarzyszenia SURSUM CORDA.

Cena kartki razem z kopertą to 3zł. Samorząd szkolny będzie rozprowadzał kartki od 22 marca.

J. Czerkies

 

 Akcja charytatywna „Pomóż godnie przeżyć święta Wielkanocne rodzinom z Ukrainy” 

 

 

 

Redemptoryskie Centrum Wspierania Ukrainy działające przy klasztorze Redemptorystów w Tuchowie organizuje akcję „Pomóż godnie przeżyć święta Wielkanocne rodzinom z Ukrainy” . Nasza szkoła również włączy się w działania w ramach tej inicjatywy. 
Zorganizowana zostanie zbiórka żywności, artykułów higienicznych i ubrań.

 

 

 

Podane niżej produkty zbierać będziemy do 3 kwietnia 2023r. 
Suche artykuły spożywcze: makarony kasze, cukier, czekolady, słodycze
Konserwy mięsne i rybne
Środki czystości
Kosmetyki
Ubrania dla dzieci, kobiet i mężczyzn
– ubrania nie muszą być nowe, ale w dobrym stanie 
Dnia 16.04.2023r w sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie  o godzinie 10.30 zostanie odprawiona Msza Św. dziękczynna w intencji wszystkich ofiarodawców.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; 
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. ”

Jan Paweł II papież

Justyna Czerkies

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 18

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?