NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj423
mod_vvisit_counterWczoraj304
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1440
mod_vvisit_counterOstatni tydzien2465
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc9130
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu12720
mod_vvisit_counterRazem822934

We have: 95 guests, 2 bots online
Twoje IP: 3.84.182.112
Dzisiaj jest: 22 Kwi 2019


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkoła Podstawowa w Żurowej

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

GALERIA ZDJĘĆ KLASY 0-IV

GALERIA ZDJĘĆ KLASY V-VIII

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

 

 

GALERIA ZDJĘĆ (kliknij)

 ŚNIADANIE DAJE MOCAby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”, organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. 8 listopada w Dniu Śniadania dzieci z klas młodszych przygotowały najważniejszy posiłek dnia – śniadanie. Miały przy tym frajdę nie tylko z dzielenia się produktami z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właśnie śniadanie jest takie ważne. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej się koncentrują podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Uczniowie poznali również wiele cennych informacji z gazetki na korytarzu oraz z pogadanek nauczycieli. Na temat zdrowego odżywiania się. Wielu uczniów wzięło udział  w konkursie plastycznym „Jemy smacznie, zdrowo i kolorowo”. Za najciekawsze prace uczniowie otrzymali nagrody w postaci smacznych i zdrowych owoców.

 „Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej”

100 rocznica odzyskania niepodległości to świetna okazja do refleksji nad naszą historią, tradycją oraz do kultywowania pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy Ojczyzny. Muzyka była i jest ważnym spoiwem naszej kultury codziennej i odświętnej. W przeszłości towarzyszyła walce o przetrwanie, łączyła nas i wzmacniała naszą tożsamość narodową. Dzisiaj zabytki polskiej kultury muzycznej i wciąż popularne pieśni patriotyczne wzbogacają świadomość naszych doświadczeń kulturowych z odległej i niedawnej przeszłości, zaś świętowanie 11 listopada jest coroczną okazją do zjednoczenia wokół wartości nadrzędnej jaką jest niepodległe państwo polskie. A słuchanie i śpiewanie  piosenek o tematyce patriotycznej już od najmłodszych lat kształtują świadomość narodową dziecka.

08 listopada dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w „Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej”, który odbył się w Publicznym Przedszkolu w Ołpinach. Dziewczynki zaprezentowały talent wokalny w piosenkach „Co to jest niepodległość” – Maja Mikrut oraz „Od morza aż do Tatr” – Patrycja Lisak i Julia Cudek. Maja Mikrut w kategorii „Soliści” zdobyła III miejsce, natomiast Patrycja Lisak i Julia Cudek w kategorii „Duety” otrzymały wyróżnienie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Dorota Bąk

 "HISTORIA W GABLOCIE"Dnia 29.10.2018 r. uczniowie  klas   VI,VII,VIII udali się na wystawę do miejscowego Klubu Kultury. Była tam wystawa mobilna zatytułowana „ HISTORIA W GABLOCIE”, prezentująca zdjęcia, publikację i eksponaty z czasów I i II wojny światowej. Część wystawy jest  własnością Kazimierza Dyląga, większość zaś należy do Pawła Mikruta, mieszkańca Szerzyn.

 PRÓBNA EWAKUACJA31 października 2018 roku w naszej szkole została przeprowadzona przez strażaków OSP Żurowa próbna ewakuacja, która miała na celu sprawdzenie przygotowania do działań w sytuacji zagrożenia pożarem. Ewakuacja polegała na natychmiastowym przemieszczeniu uczniów i wszystkich osób przebywających w szkole z rejonów w których nastąpiło nieprzewidziane bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia w miejsce bezpieczne. Dyrektor szkoły po podjęciu decyzji o ewakuacji i ogłoszeniu alarmu powiadomił straż pożarną. Zarówno uczniowie jak i pracownicy szkoły szybko opuścili szkołę, a przybyli na miejsce   strażacy Ochotnicy ze specjalistycznym sprzętem ,wkroczyli do akcji  aby ratować ucznia, który nie zdążył się ewakuować, równocześnie prowadząc działania gaśnicze.  Wszyscy cało i zdrowo ukończyli ćwiczenia ewakuacyjne za co serdecznie dziękujemy przede wszystkim Strażakom z OSP Żurowa.
Po zakończonych działaniach  uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w pokazie sprzętu bojowego znajdującego się w samochodach ratowniczo – gaśniczych, którymi dysponuje nasza straż.

 PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I„Ślubujemy, że nie zawiedziemy”

7 uczniów klasy pierwszej pod czujnym okiem wychowawczyni R.Kozdęby przygotowywało  się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzieci zapoznawały się i wdrażały do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcia nauki w szkole. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

30 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, piękna dekoracja sali gimnastycznej - wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klasy I wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Prowadząca uroczystość powitała gorąco zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą. Po odśpiewaniu hymnu klasa pierwsza zaprezentowała swoje umiejętności i zdolności podczas części artystycznej przygotowanej na dzień ślubowania. Obecni na ślubowaniu oceniali umiejętności uczniów. Wszystkie zadania uczniowie wykonali bardzo dobrze i udowodnili, że są gotowi, aby przyjąć ich do grona społeczności szkolnej. Po krótkim przemówieniu dyrektora, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor A. Setlik  dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej" – mówił dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Wychowawczyni wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy i słodkie prezenty. Na koniec prowadząca w imieniu starszych kolegów i koleżanek życzyła pierwszoklasistom sukcesów w nauce oraz zapewniła o pomocy i opiece w szkole i poza nią. Do życzeń dołączyli się również chrzestni, którzy obdarowali swoich podopiecznych drobnymi prezentami. Również rodzice pamiętali o święcie. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali ”słodkie” przyjęcie dla swoich pociech.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

Renata Kozdęba

 "BALLADYNA" - wyjazd do teatru klas VI-VIII5 października uczniowie klas VI - VIII naszej szkoły wybrali się do tarnowskiego teatru. Obejrzeli przedstawienie pt. "Balladyna" wyreżyserowane przez Bożenę Suchocką. Mogli zobaczyć znane im postacie i wątki w opracowaniu artystycznym.  To spektakl jednoznaczny w swej wymowie. Opowiada historię dziewczyny, która dla osiągnięcia osobistych korzyści morduje własną siostrę. Ogarnięta żądzą władzy dokonuje kolejnych zbrodni, ale w końcu zostaje ukarana. Sprawiedliwość wymierzają siły natury - złą królową zabija piorun. Aktorzy doskonale wczuli się w role. Widzi się ich zaangażowanie emocjonalne, swobodę ruchów i dobre operowanie niełatwym przecież słowem. Bardzo wiarygodny okazuje się aktor grający Grabca i odtwórczyni roli Balladyny, która doskonale oddała głosem ciemny charakter granej przez siebie postaci. Podobać może się Skierka, jego sprawność fizyczna i nietypowy kostium. Przedstawienie zaczyna się od świętowania sobótki. Jedna z osób zasypia. To pozwala nabrać widzom pewnego dystansu do tego, co dzieje się na scenie, bo przecież we śnie wszystko może się zdarzyć. Ludowe śpiewy, piękne melodie, grane chyba na jakichś historycznych instrumentach, dodają tajemniczości, podkreślają baśniowość widowiska.

Scenografia jest skromna: stóg siana, "pływające" wianki, dwie wieże wysuwające się z boków sceny, nieliczne tym razem prezentacje multimedialne. Dopełnieniem okazuje się dobra gra światłem i odpowiednio dobrana muzyka. Błyskawice przyprawiają o szybsze bicie serca, a pioruny dosłownie podrywają widzów z foteli. Nieco zaskakujące wydaje się zakończenie. Główna bohaterka znów leży i wygląda, jakby spała. Czyżby to był rzeczywiście tylko sen? Czy dziewczyna się obudzi? Czy uświadomi sobie, co zrobiła?

Spektakl skłania do refleksji, pokazuje konsekwencje nieprzemyślanych decyzji. Ciekawe, czy należy postępować uczciwie i ponosić stratę, czy za wszelką cenę dążyć do zaspokajania swoich egoistycznych celów? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Małgorzata Król

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 4

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?