NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj12
mod_vvisit_counterWczoraj190
mod_vvisit_counterW tym tygodniu402
mod_vvisit_counterOstatni tydzien1456
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc4290
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu8559
mod_vvisit_counterRazem1180467

We have: 6 guests online
Twoje IP: 3.235.85.115
Dzisiaj jest: 20 Paź 2020


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkoła Podstawowa w ŻurowejV KONKURS GMINNY NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ Z LOGO GMINY SZERZYNY

19 grudnia 2019 r. odbyło się w sali narad urzędu gminy Szerzyny uroczyste wręczenie nagród w organizowanym przez GCKiCz  konkursie na kartkę bożonarodzeniową z logo gminy - jak co roku honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Grzegorz Gotfryd. V już edycja tego konkursu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów z terenu gminy. Tak samo było i w naszej szkolę. Do konkursu zgłoszono kilkanaście prac. Nasi uczniowie spisali się na medal i zdobyli nagrody i wyróżnienia   nagrody w obu kategoriach.

Kategoria I -  KL. IV, V, VI

II MIEJSCE -ANNA KOSIEK - KL. V

II MIEJSCE - OLIWIA BĄK - KL. VI

II MIEJSCE - GABRIELA WARZECHA - KL. VI

III MIEJSCE - Klaudia Brzęczek - KL. IV

Kategoria II -  KL. VII, VIII

GRAND PRIX - MAŁGORZATA SŁOMSKA KL. VIII

WYRÓŻNIENIA:

 

  • KINGA AUGUSTYN - KL. V
  • EMILIA JAREK - KL V
  • ZUZANNA KOS - KL V
  • MAGDALENA PIWOWAR KL.V
  • KAROLINA SŁOMSKA - KL. V
  • PATRYCJA BĄK - KL VI
  • AMELIA GĄSIOR - KL. VI
  • IZABELA MIKRUT - KL. VII

 

WSZYSTKIM LAUREATOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

 WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Od samego rana w placówce panowała radość i poruszenie. Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia przedszkolaki ubrały się odświętnie  w czerwone mikołajowe czapeczki. I nie zawiodły się, jak co roku,  do naszej szkoły zawitał św. Mikołaj. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Przybycie dostojnego gościa uświetnił program artystyczny przedstawiony przez uczniów oddziału przedszkolnego pod kierunkiem wychowawczyni – Grażyny Mikrut. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze.  W zamian Święty Mikołaj obdarował przedszkolaków prezentami i pozował z nimi do wspólnych zdjęć. Następnie Św. Mikołaj odwiedził uczniów wszystkich klas naszej szkoły wręczając uczniom prezenty i pozując z nimi do wspólnych zdjęć. Nie zapomniał także o nauczycielach. Wizyta Św.Mikołaja minęła w miłej atmosferze, wzbudziła wiele emocji, wszystkie dzieci jeszcze długo  po spotkaniu przeżywały ten dzień. Niecierpliwe oczekiwanie na przybycie niecodziennego gościa zostało nagrodzone, bowiem wszyscy otrzymali prezenty. Na koniec wizyty życzliwy i sympatyczny Mikołaj nie zapomniał o złożeniu obietnicy, że odwiedzi nas za rok.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 „Królowa Śniegu”

3 grudnia uczniowie klas 0-III obejrzeli teatrzyk kukiełkowy pt. „Królowa Śniegu” w wykonaniu Teatru Art. Cinema z Nowego Sącza. Jest to jedna z najpiękniejszych baśni J.Ch. Andersena. Opowiada o Lodowej Pani, która buduje swoje królestwo na kłamstwie i zaprzeczaniu. Jednak władza Królowej Śniegu nie sięga tam, gdzie zaczyna się miłość…  Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały historii o Kayu i Gerdzie, którzy choć byli biedni potrafili się cieszyć z małych rzeczy, spędzali ze sobą każdą chwilę do momentu, aż zła Królowa porwała małego Kaya do swojego zamku, gdzie jego zamrożone serce zapomniało o przyjaciółce. Jednak Gerda nie zapomniała o chłopcu i choć wszyscy mówili, że on nie żyje to ona w to nie wierzyła. Bajka pokazuje potęgę miłości, która potrafi roztopić nawet najbardziej zamarznięte serce. Baśnie Andersena mają ponadczasowe wartości wychowawcze: uczą, jak zachowywać się w trudnych sytuacjach, pokazują, że dobro zwycięża zło, że w życiu ważne są takie wartości jak dobro, miłość, przyjaźń. Dzieci z zainteresowaniem i zapartym tchem oglądały przedstawienie, a muzyka, która towarzyszyła dodatkowo go uatrakcyjniła. Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienia!

Renata Kozdęba

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ) 

********************************************************

ZABAWA ANDRZEJKOWA 2019

********************************************************

 


 


Andrzejki to jedna z wielu polskich tradycji. To wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, po którym rozpoczyna się adwent - czas oczekiwania na Boże NarodzenieW naszej szkole andrzejki odbyły się 28 listopada. Najpierw bawili się uczniowie klas 0 - III, a od godziny 15.30 uczniowie klas IV - VIII. Sala gimnastyczna została pięknie ozdobiona balonami, łańcuchami z kolorowej bibuły i różnymi dekoracjami z papieru. Półmrok, migające światła z kolorowych kul, odpowiednio dobrana muzyka wzmacniały atmosferę tajemniczości i napięcie towarzyszące przepowiedniom. Wróżby przeniosły nas w świat wyobraźni i dały nadzieję na to, że kiedyś nasze ukryte marzenia się spełnią. Tak więc wszyscy chętnie przebijali czerwone, papierowe serce, chcąc poznać imię przyszłej żony lub przyszłego męża, losowali kubeczki, pod którymi ukryte były symbole stanu cywilnego i zawodu. Dużym powodzeniem cieszyły się też tańce z balonami i zabawa z miotłami. Wszyscy doskonale bawili się przy dźwiękach muzyki, a uzupełnieniem wieczoru był poczęstunek przygotowany przez rodziców lub samych uczniów. Ten wieczór stał się okazją do podtrzymywania naszych polskich tradycji, dał nam wiele radości i wiarę w spełnienie tego, co sobie wywróżyliśmy. Pamiętajmy jednak, że tak naprawdę realizacja marzeń w dużym stopniu zależy od nas samych.

Małgorzata Król

 SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - KENIA.

W dniu 27 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się kolejna już prezentacja z cyklu „ Spotkanie z podróżnikiem”, tym razem mogliśmy uczestniczyć w wirtualnej wyprawie na Czarny Ląd, a naszym miejscem zwiedzania była egzotyczna Kenia. Naszą podróż rozpoczęliśmy od stolicy – Nairobi, potem udaliśmy się w region nadmorski, by podziwiać wspaniałe plaże by później   na safari zwiedzać parki narodowe, gdzie zachwyt wzbudzały dzikie okazy drapieżnych kotów oraz innych egzotycznych zwierząt żyjących na wolności.  Dodatkową atrakcją tego spotkania były rekwizyty, które można było nie tylko dotknąć, a nawet przymierzyć.

Dodatkowe informacje (kliknij)

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

 Światowy Dzień Pluszowego Misia

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie dzieci i rodzice. Miękki, puchaty i taki z łatką - najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i bohater wielu książek i filmów dla dzieci – Pluszowy Miś obchodzi swoje święto 25 listopada. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”. W naszej szkole też obchodziliśmy to milutkie święto w klasach I-III. Dzieci brały udział w konkursie plastycznym „Mój przyjaciel – Miś”, zapoznały się z historią powstania pluszowego misia, rozwiązywały misiowe zadania, opowiadały o swoich misiach i opiekowały się misiami przyniesionymi do szkoły. Chociaż pluszowy miś ma już ponad sto lat cieszymy się, że jest z nami na dobre i złe.

Renata Kozdęba

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 ”O straszliwym Smoku i dzielnym Szewczyku, przepięknej Królewnie i królu Gwoździku”

19 listopada 2019 r uczniowie klas 0 – IV obejrzeli spektakl wg Marii Kownackiej pt. ”O straszliwym Smoku i dzielnym Szewczyku, przepięknej Królewnie i królu Gwoździku”, który został zaprezentowany przez Teatr Każdej Sztuki. Bezpośredni kontakt aktora z widzami, oprawa muzyczna i ciekawe postacie kukiełkowe, pomogły przenieść się wszystkim w cudowny świat baśni i czarów. W świecie tym zarysowana jest walka dobra ze złem, wzajemna pomoc, wartości odwagi i  szlachetne uczucia. Aktorzy teatru zaprezentowali młodym odbiorcom wartość i piękno teatru, kulturę słowa oraz języka, jakimi posługują się baśniowe postacie. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili losy bohaterów, w szczególności dzielnego Szewczyka, który w drodze do uwolnienia przepięknej Królewny przeżywał wiele różnych perypetii. Sztuka ta jest świetnym przykładem na właściwe i wartościowe spędzanie wolnego czasu. W czasach, gdy media stanowią dominantę zarówno kulturotwórczą jak i są sposobem na spędzanie wolnego czasu, Teatr Każdej Sztuki ukazuje młodym odbiorcom wartość i piękno teatru.

Renata Kozdęba

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

 DLA NIEPODLEGŁEJ - Byliśmy! Jesteśmy! Będziemy!

Dnia 11 listopada świętowaliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów, niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków, nasz kraj odzyskał suwerenność. Obchody święta w naszej szkole odbyły się 12 listopada i były dwuczęściowe. Najpierw uczniowie uczestniczyli w uroczystej Mszy św. za Ojczyznę, po jej zakończeniu złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym pomordowanych mieszkańców naszej miejscowości w czasie II  wojny światowej. Druga część to  uroczysta akademia. Uczniowie klasy ósmej i szóstej  przygotowali montaż słowno - muzyczny a zespół wokalno – instrumentalny pod batutą pana Marka Bąka zaprezentował pieśni patriotyczne. Wszyscy zebrani w sali gimnastycznej w skupieniu wysłuchali wydarzeń historycznych począwszy od rozbiorów Polski, poprzez walkę Polaków w armii Napoleona, Powstanie Listopadowe, wygnanie na Sybir, Powstanie Styczniowe, wybuch I Wojny Światowej, przejęcia  dowództwa wojsk polskich przez Józefa Piłsudskiego, kapitulację Niemiec i zakończenie I Wojny Światowej aż do 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska po 123 latach uwolniła się z niewoli i odzyskała niepodległość. Prezentowane wydarzenia przeplatane były poezją recytowaną, scenkami obrazującymi symboliczne sytuacje i ważne zdarzenia - jak złożenie kwiatów i zapalenie znicza pod brzozowymi krzyżami, pożegnanie żołnierza z dziewczyną, trudy wojny i życie w okopach, rozstanie matki z synem, który idzie walczyć za Polskę, a także ubogacone pokazem taneczno – choreograficznym - jak taniec sępów (zaborców) z Polską symbolizujący trzy rozbiory Polski, który przygotowali uczniowie klasy siódmej. Recytacjom oraz partiom narracyjnym  i odgrywanym scenkom towarzyszyła muzyka, najpierw melodia z serialu „Polskie drogi”, a następnie ścieżka dźwiękowa z filmu „Gladiator”. Zaprezentowano następujące aranżacje muzyczne: „Mówią o Tobie dobrze”, „Biały krzyż”, „Szary mundur”, „Przybyli ułani pod okienko” oraz „Uwierz, Polsko!”. Głosu modlitwy ludu wołającego do Boga o przywrócenie kochanej Ojczyzny wysłuchano przy użyciu dźwięku trójwymiarowego, zaś odzyskaną wolność oznajmił głośno bijący dzwon. Młodzież poprzez wiersze, pieśni i tańce przedstawiła tragiczne losy naszej Ojczyzny i trudną drogę do odzyskania upragnionej wolności, a także oddała hołd tym, którzy poświęcili dla niej to, co mieli najcenniejsze – swoje życie. Barwy narodowe, odśpiewany hymn, wykonane przez uczniów dekoracje i kotyliony podkreśliły rangę uroczystości. Całości akademii przyświecały słowa Jana Pawła II, który tak nauczał o wolności: Człowiek jest powołany do wolności. Nie ma wolności bez odpowiedzialności      i bez umiłowania prawdy. Chrystus uczy, że najwspanialszym wypełnieniem wolności jest miłość, która urzeczywistnia się w oddaniu i służbie. (…) Wolność wymaga wielkoduszności i gotowości do ofiar, wymaga czujności i odwagi. Jeśli ktoś doświadczył miłości, doświadczył również wolności. (…) Dzisiaj cieszymy się z odzyskanej wolności, ale wolności nie można tylko posiadać i używać. Trzeba ją stale zdobywać przez prawdę. Mottem akademii były słowa: Byliśmy! Jesteśmy! Będziemy! Wyrażają one naszą gotowość do obrony Ojczyzny, a pomocą ma być dla nas wiara i Bóg, dzięki którym zawsze pokonamy trudności i wszelkie przeszkody.

Maria Wrzosek

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 5

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?