NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj395
mod_vvisit_counterWczoraj354
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1672
mod_vvisit_counterOstatni tydzien1933
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc6144
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu17721
mod_vvisit_counterRazem883936

We have: 53 guests online
Twoje IP: 18.206.15.215
Dzisiaj jest: 22 Sie 2019


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkoła Podstawowa w ŻurowejSŁODKA WYCIECZKA26 marca 2019 roku uczniowie z klas I-VII, którzy brali udział w konkursie plastycznym „Mój wymarzony lizak”, uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Lizaka w Jaśle. Zwiedzanie muzeum zaczęli od sklepiku ze słodkościami, gdzie uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć różnego rodzaju lizaki, różniące się kształtem, wielkością i kolorem oraz je zakupić.  Po muzeum oprowadzała dzieci pani przewodnik, która w przystępny sposób opowiadała im o początkach powstawania lizaków i historii zakładu Liwocz. Dzieci miały możliwość powąchania aromatów i spróbowania różnego rodzaju cukrów, które są wykorzystywane do produkcji słodyczy. Zobaczyły również  maszyny stosowane w karmelarstwie. Uczniowie mogli obejrzeć prace plastyczne z konkursu „Mój wymarzony lizak”, zorganizowanego  przez muzeum. Jednak najwięcej radości sprawiło wszystkim własnoręczne wykonanie lizaka. To była ciekawa i „słodka” wycieczka.

mgr Renata Kozdęba

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 WITAMY  WIOSNĘ„Czym powitać cię wiosenko,

gdy zielona wracasz znów,

chyba tańcem i piosenką,

bo to milsze jest od słów”.

Przyjście nowej pory roku – wiosny, jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszej szkole przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja z zimowej na wiosenną. W salach zazieleniły się kąciki przyrody. Nie zabrakło też prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. Witając wiosnę, 22 marca uczniowie klas 0 – III wraz z wychowawczyniami, zebrali się przed szkołą, trzymając w rękach wiosenne symbole – duże kolorowe kwiaty. Następnie w wesołym korowodzie udali się na boisko szkolne. Tam żegnali Marzannę – symbol zimy, a radosnymi wierszykami, piosenkami i okrzykami witały wiosnę. Mamy nadzieję , że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami.

mgr Renata Kozdęba

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 POKAZ HISTORYCZNY "KU NIEPODLEGŁEJ"4 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym  grupy artystycznej "Rekonstrukto" - „Ku Niepodległej”. Żywa lekcja historii przedstawiła niepodległościowe dążenia Polaków walczących  o wolność Polski pod koniec XVIII , w XIX  i na początku XX wieku. Członkowie grupy rekonstrukcyjnej przedstawili sylwetki wybitnych Polaków, m. in. Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego  oraz przypomnieli  tragiczną historię naszej ojczyzny: od czasów trzech rozbiorów, poprzez powstania narodowe, aż do czasów I wojny światowej, uwieńczonej odzyskaniem niepodległości. Członkowie grupy zademonstrowali broń i umundurowanie Polaków walczących za ojczyznę: kosynierów, legionistów, uczestników powstania listopadowego i styczniowego. Uczniowie poznali zasady walki szablą a następnie pasjonujący pojedynek stoczył Karol z Arturem. Prowadzący omówili także rolę kobiet, które niejednokrotnie ryzykowały życiem wynosząc rannych z pola bitwy. W role sanitariuszek wcieliły się  Kamila i  Daria, które fachowo opatrzyły rannych. Na zakończenie uczniowie z zainteresowaniem przymierzali dawne mundury oraz mieli możliwość wziąść do ręki różne rodzaje broni z tamtego okresu.  Pokaz był niezwykle interesująca wędrówką w tragiczną i krwawą, ale jakże chwalebną przeszłość naszej ojczyzny.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Żurowej informuje, że od 1 marca do 29 marca 2019 r. będzie trwać rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2019/2020. Obowiązkiem wychowania przedszkolnego na nadchodzący rok szkolny objęte są dzieci urodzone w roku 2013, a obowiązkiem szkolnym, czyli rozpoczęciem nauki w klasie I dzieci urodzone w roku 2012. Wnioski do Oddziału Przedszkolnego dostępne są w gabinecie dyrektora lub na stronie internetowej szkoły. Regulaminy rekrutacji dostępne są na tablicach ogłoszeń w szkole. Szczegółowe informacje pod nr. tel. 146518322. Pobieranie i składanie wniosków jest możliwe od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 13.00. w gabinecie dyrektora szkoły.

Oddział przedszkolny (wniosek)

Klasa I (wniosek)### MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO 2019  ###21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma służyć podkreśleniu bogactwa, różnorodności i piękna języka, którym się posługujemy. Uczniowie naszej szkoły również poświęcili ojczystemu językowi więcej uwagi. Uczniowie klasy VII rozmawiali na temat wartości i wielofunkcyjności języka jako narzędzia komunikacji. Zastanawiali się nad znaczeniami słów, krytycznie oceniali zawartość konkretnych komunikatów i wskazywali procesy, którym podlega nasz język. Przyznali, że współczesny język młodzieżowy jest dynamiczny, pełen skrótów, nietypowych nazw i określeń poszczególnych sytuacji. Zdarzają się, niestety, wulgaryzmy, niedbałość ortograficzna, interpunkcyjna, brak znaków diakrytycznych, co jest widoczne zwłaszcza w komunikowaniu się przez internet. 21 lutego  w klasach IV i V przeważała nauka przez zabawę. Gry planszowe, karty edukacyjne i gry ortomagiczne pomogły w utrwaleniu ortografii. Uczniowie wykonali ortograficznego węża, plakat z magicznymi słowami, a wyrazy trudne ortograficznie wzbogacili śmiesznymi rysunkami, co pomoże im zapamiętać trudną pisownię. Zabawy w kalambury pozwoliły uczniom wykazać się znajomością frazeologizmów, powiedzeń i przysłów. Rozwiązania wszelkich wątpliwości szukali w odpowiednich słownikach. Dużym powodzeniem cieszyły się łamańce językowe i prędkomówki, które sprawiały trudności w wymowie, ale przynosiły też dużo śmiechu.

Dbajmy o piękno naszego ojczystego języka, starajmy się mówić poprawnie, unikajmy błędów językowych i nieustannie pogłębiajmy wiedzę o naszym trudnym, ale pięknym języku.

mgr Małgorzata Król


 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

ZABAWA CHOINKOWA 2019

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Karnawał to czas balów, maskarad i wesołych imprez towarzyskich. Zarówno ci zupełnie mali, jak i ci nieco więksi czekali na zabawę choinkową, która w naszej szkole odbyła się 14.02.2019 roku.

Niektórzy najmłodsi uczniowie przygotowali ciekawe kostiumy karnawałowe. Wśród radosnych, rozbieganych przebierańców można było dostrzec barwne elfy, dobre wróżki, piękne księżniczki. Nie zabrakło też odważnych spajdermenów, piratów czy kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu. Wszyscy bawili się znakomicie. Były korowody, kółeczka i pląsy w parach. Między jednym a drugim przebojem uczniowie mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

Starsi uczniowie większą wagę przykładali do dobrej muzyki, tańca i towarzyskich pogawędek w klasach, gdzie na uczniów czekał smakowity poczęstunek.

Do samego końca nasi uczniowie świetnie się bawili i w znakomitych humorach pożegnali się i rozeszli do swoich domów.

„Choinka” w naszej szkole jest imprezą integrującą całą społeczność. Jest zawsze wspaniałą okazją do bliskiej współpracy z rodzicami, którzy chętnie przygotowują poczęstunek dla swoich pociech. Następne spotkanie w  tanecznych rytmach już za rok!

GALERIA ZDJĘĆ KLASY 0-III

GALERIA ZDJĘĆ KLASY IV -VIII

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 WARSZTATY EKOLOGICZNENasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych pn. „Warsztaty ekologiczne z zakresu ochrony środowiska i przeciwdziałania niekorzystnym zmianom klimatu”. Odbyły się one 5.02.2019 r. w Szerzynach, a ich celem była edukacja w zakresie ochrony środowiska i przeciwdziałania niekorzystnym zmianom klimatu. Zajęcia były prowadzone przez Fundację Pracownię Kreatywną, a ich zakres obejmował trzy moduły: teoretyczny, w ramach którego uczestnicy zostali wprowadzeni w tematykę ekologiczną, warsztatowo-twórczy, w ramach którego zostały przeprowadzone zajęcia artystyczne związane  z tematyką ochrony środowiska, demonstracyjny, w ramach którego zaprezentowano „smart dom” wykorzystujący do ochrony środowiska nowe technologie. W ramach udziału w warsztatach dzieci otrzymały materiały edukacyjne oraz poczęstunek.

mgr Renata Kozdęba

(GALERIA ZDJĘĆ)

 

*******************************************************

ULOTKA O REKRUTACJI (KLIKNIJ)

PREZENTACJA 1 (KLIKNIJ)

PLAKAT (KLIKNIJ)

*******************************************************###  KAWIARENKA WSPOMNIEŃ  ###

- Dzień Babci i Dziadka  2019GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez szkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Mimo, że za oknem zima, mróz, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje, że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów, kierowanych pod ich adresem.

10.01.2019 roku uroczystości Dnia Babci i Dziadka odbyła się też i  w naszej szkole, do której licznie  w ten dzień przybyli nasi najukochańsi dziadkowie. Dzieci przedstawiły swój program artystyczny, w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia i podziękować im za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki pełniły rolę gospodarzy. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez mamy słodki poczęstunek.

mgr Dorota Bąk

 

 *** ZNÓW DO LUDZI PRZYCHODZISZ ***

- jasełka szkolne 2018

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

Jak co roku gromadzimy się jako wspólnota szkolna, by razem pochylić się nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Jezus Chrystus przychodzi do nas jako Dziecko, byśmy i my stali się dziećmi Bożymi. Bóg pragnie byśmy w drugim człowieku, którego spotykamy na co dzień dostrzegali to, co dobre, piękne i cenne. By to przesłanie zaowocowało w naszych sercach uczniowie klasy 7 przedstawili program artystyczny a chór naszej szkoły poprowadził naszą wspólnotę drogami kolęd, których śpiewanie byłą formą naszej radosnej modlitwy wdzięczności  za to, że „Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami…”

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 6

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?