XXII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK
W ramach rozpoczynającego się dzisiaj XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Szkole Podstawowej odbyło się zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną oraz Klub Kultury spotkanie autorskie z pisarzem Radosławem Płachno - autorem zbioru wierszy dla dzieci pt ,,Miłość słodsza od cukierków”,oraz jego żoną Marią Płachno - malarką oraz ilustratorką książek dla najmłodszych. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV- VIII wraz z nauczycielami. Nasi goście okazali się osobami bardzo skromnymi i niezwykle otwartymi: opowiedzieli nam o swojej literackiej przygodzie z książką i ilustracją .Spotkanie było nie tylko literacką ucztą ale też ważną lekcją o życiu i emocjach. Udział w takich wydarzeniach - pozwalaja lepiej poznać twórców i ich dzieła oraz spojrzeć na literaturę i malarstwo z nowej perspektywy. Obrazy pani Marii zostały wystawione na szkolnych korytarzach gdzie można je oglądać do końca trwania Tygodnia Bibliotek .
Zapraszamy !
DZIĘKUJEMY ORGANIZATOROM ZA TO SPOTKANIE !!!
GCKiCZ w Żurowej
|

TEATRZYK KAMISHIBAI
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 12 maja uczniowie klas 0-III wzięli udział w zajęciach z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai, z inicjatywy GCKiCz oraz Publicznej Biblioteki w Żurowej. Kamishibai to forma teatrzyku papierowego – kami to papier, shibai to teatr. Wywodzi się z Japonii. Teatrzyk Kamishibai stanowi oprawę dla ilustracji i skupia na niej uwagę publiczności. W ten sposób opowieść zdecydowanie wyodrębnia się z otaczającej rzeczywistości. Kamishibai to narzędzie kreatywnego działania, aktywizująca metoda pracy z uczniem. Przedstawia treść bajki, opowiadania bądź opowieści za pomocą ilustracji umieszczonych w drewnianej skrzynce butai. Uczniowie poznali historię tego niezwykłego teatrzyku i przypomnieli wspólnie zasady zachowania w teatrze. Następnie wysłuchali baśni „Brzydkie kaczątko” i legendy o „Smoku Wawelskim”. Każda z tych opowieści niosła morał o którym rozmawialiśmy z uczniami. Teatrzyk Kamishibai zabrał uczniów w podróż do magicznej krainy teatru i literatury. Pokazał inny - równie przyjemny sposób czytania i słuchania.
Dziękujemy pani Marii Mikrut za zorganizowanie ciekawych zajęć.
R.Kozdęba
|
AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

3 maja – cóż to za data? Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nie znaczących uroczystości. Dziś żyjąc w zawrotnym tempie, negujemy wszelkie wartości, nudzą nas uroczystości, apele, rocznice, święta. Ale czy tak musi być? Przecież naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości. Akademia, którą przygotowali i przedstawili uczniowie naszej szkoły pozwoliła zatrzymać się na chwilę, aby rozważyć te trzy słowa ważne w historii Polski, pojawiające się często jako hasła narodowe Polaków. Brzmią one: Bóg, Honor, Ojczyzna. Była okazją aby aby poszerzyć swoją wiedzę historyczną i zrozumieć, jak ważnym wydarzeniem było uchwalenie Konstytucji 3 Maja.
Przypomnieliśmy sobie to jakże ważne wydarzenie z historii naszego kraju, które powinniśmy znać. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Pamiętajmy o tym.
J. Słomski
|
DZIEŃ BEZ PLECAKA 2025

Dzień bez plecaka to wyjątkowa akcja promująca kreatywność i edukację, która łączy zabawę z refleksją nad warunkami edukacyjnymi dzieci. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole zorganizowano taki dzień 29 kwietnia 2025 roku. Nasi uczniowie wykazali się dużą się kreatywnością w poszukiwaniu „zastępstwa” dla tradycyjnego plecaka. Oczywiście udowodnili, że ich wyobraźnia nie zna granic.Członkowie samorządu wraz z wychowawcami wytypowali najbardziej kreatywnych uczniów z poszczególnych klas.
Zabawa - przy prezentacji swoich zastępczych "plecaków" w klasach na korytarzach i jej podsumowanie na sali gimnastycznej była bardzo udana.
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z OKAZJI DNIA BEZ PLECAKA.
|
KONKURS RECYTATORSKI "W zdrowym ciele, zdrowy duch"

Dnia 24 kwietnia 2025r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Ołpinach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów dla kl.1-3 „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej i rozwijanie zdolności recytatorskich, a przede wszystkim promowanie zdrowego stylu życia. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów:
- Klara Jasiczek z kl. I
- Franciszek Borowiec z kl. II
- Aleksandra Jamro z kl. III
Poziom konkursu był bardzo wyrównany i wysoki, dlatego tym bardziej cieszy wyróżnienie przez jury Franciszka Borowca, który zaprezentował wiersz Ewy Stadtmuller „ Krowa z Chotomowa”.
Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
|
GIEŁDA SZKÓŁ W CZERMNEJ

24 kwietnia uczniowie klasy VIII mieli okazję uczestniczyć w Publicznej Szkole Podstawowej w Czermnej na promocji szkół ponadpodstawowych.
Dziękujemy za zaproszenie.
M. Kędzior
|

KONKURS WIELKANOCNY 2025
W dniu 15.04.2025r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego na kartkę i wianek wiosenno-wielkanocny. Celem konkursu było przede wszystkim pobudzenie aktywności twórczej oraz popularyzowanie i pogłębianie wiedzy na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Otrzymaliśmy 23 prace konkursowe, które oceniało jury. Wszystkie były bardzo pomysłowe, kolorowe i oddawały klimat nadchodzących świąt. Wyłoniono po trzech zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:
Klasy 0-III
- I miejsce Aleksandra Mikrut klasa I
- II miejsce Szymon Rutkowski klasa II
- III miejsce Piotr Mikrut klasa 0
Klasy IV-VIII
- I miejsce Marta Jodłowska klasa VII
- II miejsce Paulina Mikrut klasa V
- III miejsce Ksawery Mikrut klasa VI
Wszystkie prace zostały nagrodzone. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, pomysłowość i kreatywność.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie.
R.Kozdęba |
WYJAZD DO KINA NA FILM "21.37"
14 kwietnia uczniowie klas IV - VIII naszej szkoły wyjechali do kina na film pt. „21:37” w reżyserii Macieja Pieprzycy. Wyjazd został zorganizowany z okazji 20. rocznicy śmierci – św. Jana Pawła II. Celem wyjazdu było uczczenie pamięci Papieża Polaka w rocznicę jego śmierci oraz kształtowanie postaw szacunku wobec autorytetów moralnych i religijnych. Film „21:37” to poruszająca opowieść o losach kilku osób, których życie zmienia się w nocy śmierci Jana Pawła II. Produkcja skłania do refleksji nad siłą wiary, nadziei i przebaczenia, a także ukazuje, jak wielki wpływ Papież miał na losy zwykłych ludzi. Projekcja filmu dostarczyła uczniom wielu emocji i pokazała jakimi wartościami kierował się w życiu św. Jan Paweł II. Wyjazd przebiegł w miłej i podniosłej atmosferze. Był okazją do pogłębienia wiedzy o Janie Pawle II i pokazał wydarzenia sprzed 20 lat.
|
|
|
|
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
|
Strona 3 z 27 |