NASI UCZNIOWIE

NASZ PODRĘCZNIK

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj141
mod_vvisit_counterWczoraj62
mod_vvisit_counterW tym tygodniu247
mod_vvisit_counterOstatni tydzien535
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc1507
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu6336
mod_vvisit_counterRazem747492

We have: 80 guests online
Twoje IP: 54.224.108.238
Dzisiaj jest: 20 Sie 2018


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkoła Podstawowa w ŻurowejX GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEKDnia  17 stycznia 2018r. w Domu Kultury w Szerzynach odbył się X Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Celem tego konkursu było kultywowanie i pielęgnowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, rozbudzanie chęci wspólnego ich śpiewania oraz odkrywanie i promowanie  młodych talentów wokalnych z terenu gminy.

Jak co roku, spora grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w tym konkursie.

Uczestnicy:

Kategoria I (przedszkole)

Soliści:

 • Lena Mężyk  - „Gdy śliczna Panna”

Zespoły:

 • „Rozśpiewane przedszkolaki”- w składzie Anna Warzecha, Zuzanna Mikrut, Anna Reczek, Marta Jodłowska, Hubert Bąk- „Przybieżeli do Betlejem pasterze„

Kategoria II(kl. I-III)

Soliści:

 • Weronika Gruszkowska z kl. I- „Bosy pastuszek”
 • Aleksandra Bąk z kl. I- „Wśród nocnej ciszy”

Zespoły:

 • Duet z kl. I : Jakub Cudek i Radosław Mikrut – „Pójdźmy wszyscy do stajenki”
 • „Gwiazdeczki”  z kl. II w składzie Klaudia Brzęczek i Patrycja Reczek – „Jezusa narodzonego”
 • „Perełki” z kl. III w składzie: Emilia Jarek, Martyna Jarek, Martyna Mikrut- „Dzisiaj w Betlejem”
 • Kategoria III(kl. IV-VI)

Zespoły:

 • Amelia Gąsior, Eliza Jarek, Michał Mikrut, Nikola Mikrut, Aleksandra Reczek, Gabriela Warzecha z kl. IV- „Lulajże Jezuniu”
 • Agnieszka Mikrut, Izabela Mikrut, Agnieszka Pikusa, Magdalena Pikusa z kl. V -„Przytul nas do siebie”
 • „Śnieżynki” z kl. VI w składzie: Natalia Drożdż, Karolina Pikusa, Marlena Reczek, Małgorzata Słomska- „Słowo we mnie zamieszkało”

Kategoria III (klasy IV-VI)

Soliści:

 • Anna Mikrut  z kl. VI- „Złota Jerozolima”

Jury przyznało następujące nagrody:


 

I miejsce – Lena Mężyk – Oddział Przedszkolny w Żurowej

I miejsce – Anna Mikrut - kl. VI

III  miejsce – zespół z kl. IV - Amelia Gąsior, Eliza Jarek, Michał Mikrut, Nikola Mikrut, Aleksandra Reczek, Gabriela Warzecha


 

Wszystkim uczestnikom, a szczególnie laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 "JESTEM MAŁY - WIEM WIĘCEJ"Gmina Szerzyny przystąpiła do realizacji projektu Związku OSP RP "Jestem mały - wiem więcej".

12 stycznia 2018 r.Wójt Gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd wraz z Naczelnikiem OSP Żurowa Krzysztofem Bąkiem i Prezesem straży Wojciechem Bąkiem przybyli do naszej szkoły aby uczniom klasy I wręczyć na własność ubrania koszarowe małego strażaka. W ramach projektu młodzi mieszkańcy będą poznawali zasady alarmowania, udzielania pierwszej pomocy, działania ochotniczej straży, używania sprzętu ratowniczego. Najmłodsi wybiorą się także na wycieczkę do Komendy Miejskiej PSP w Tarnowie, otrzymają certyfikaty oraz nagrody. Zajęcia z uczniami będą prowadzili druhowie jednostki.

Będzie to dla naszych najmłodszych uczniów na pewno bardzo duże przeżycie, oraz możliwość zdobycia nowych umiejętności.


 CYRK "SZOK"10 stycznia zawitał do nas cyrk „Szok”. Jak się okazało nazwa odpowiadała rzeczywistości, gdyż dwoje artystów wprawiło w zachwyt zebraną publiczność - przedszkolaków i uczniów, nie wyłączając siódmoklasistów. Dzieci bawiły się świetnie, oglądając tresowane króliki, tańczącego „giganta-ślimaka”, magiczne sztuczki oraz popisy akrobatyczne. Były nie tylko widzami, ale i próbowały swych talentów cyrkowych włączając się czynnie do zabawy. Można było pogłaskać lub potrzymać puszyste króliczki-miniaturki a po zakończeniu wspólnej zabawy można było kupić cyrkową pamiątkę.

To było naprawdę „szokujące” przeżycie i wspaniała zabawa!

 

 "DAR BOŻEGO NARODZENIA"

- jasełka szkolne 2017W tym roku spotkanie wigilijne w naszej szkole odbyło się pod hasłem „Dar Bożego Narodzenia”.

Otrzymaliśmy od Dobrego i Kochającego nas Boga DAR. Dar Jego miłości i obecności pośród nas.

Czym jest dar? Prezentem, wyrazem miłości, dowodem troski Jezusa Chrystusa o każdego z nas…

Jako wspólnota szkolna, ale jednocześnie ludzie wierzący przeżywaliśmy Uroczystość Narodzenia Pańskiego słuchając słów Ewangelii, łamiąc się opłatkiem, śpiewając kolędy. Uczniowie klasy 6 w krótkich obrazach pokazali nam jak powinno przeżywać się ten wyjątkowy czas. Czerpiąc z tekstów ks. Jana Twardowskiego, przypomnieli nam, że Wigilia to czas radości, wdzięczności i miłości…

Jak odpowiedzieć na DAR BOŻEGO NARODZENIA, DAR BOŻEJ MIŁOŚCI…?

Kochając: Boga i  spotykanego na co dzień człowieka…

 IV KONKURS GMINNY NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ Z LOGO GMINY SZERZYNY15 grudnia 2017 r. odbyło się w sali narad urzędu gminy Szerzyny uroczyste wręczenie nagród w organizowanym przez GCKiCz  konkursie na kartkę bożonarodzeniową z logo gminy - jak co roku honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Grzegorz Gotfryd. IV już edycja tego konkursu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów z terenu gminy. Tak samo było i w naszej szkolę. Do konkursu zgłoszono kilkanaście prac. Nasi uczniowie spisali się na medal i zgarnęli wszystkie możliwe nagrody w swojej kategorii.

 • NAGRODA SPECJALNA WÓJTA GMINY SZERZYNY - Karolina Pikusa kl. VI
 • I miejsce - Gabriela Warzecha - kl. IV
 • II miejsce - Izabela Mikrut - kl. V
 • III miejsce - Małgorzata Słomska - kl. VI

Wyróżnienia:

 • Patrycja Bąk - kl IV
 • Magdalena Pikusa - kl. V
 • Karolina Mikos - kl. VI
 • Anna Mikrut - kl. VI

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW


Dnia 8 grudnia 2017r. naszą szkołę  odwiedził teatrzyk kukiełkowy, który zaprezentował naszym uczniom z kl.0-III baśń pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły losy Śnieżki i bardzo  żywiołowo reagowały . Królewnę Śnieżkę spotykały różne przygody, jednak cała historia  jak na baśń przystało zakończyła się szczęśliwie. Na twarzach dzieci było widać trochę lęku i strachu, ale gdy przedstawiane były nieoczekiwane zwroty akcji dzieci uśmiechały się ,były zadowolone ,biły brawo. Na zakończenie aktorzy teatrzyku kukiełkowego rozmawiali z dziećmi na temat morału płynącego z baśni. Zwrócili uwagę na niszczącą siłę jaką jest zazdrość. Macocha,  zazdrosna o swoją urodę, zniszczyła samą siebie. Baśń naucza, że dobrych ludzi spotyka więcej nagród i że otrzymują szanse od życia oraz możliwości czyniąc dobro. Baśń jest też przestrogą dla dzieci, by nie wpuszczały nieznajomych do swoich domów  i  nie przyjmowały od nich żadnych rzeczy. Przedstawienie bardzo się podobało. Pięknie wykonane kukiełki, wspaniali aktorzy. Mamy nadzieję, że teatrzyk odwiedzi nas kiedyś z innym spektaklem.

 PEJZAŻE DORZECZA WISŁOKI


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie z zakresu edukacji ekologicznej organizowanym przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki. Celem projektu było zachęcenie dzieci i młodzieży do zainteresowania się środowiskiem przyrodniczym dorzecza Wisłoki i zaprezentowania na fotografiach piękna tego obszaru i ciekawych miejsc przyrodniczych. Projekt ten przyczynił się do kształtowania postaw proekologicznych, promowania i rozwijania zainteresowań przyrodniczych wśród dzieci i młodzieży, rozwijania artystycznego spojrzenia na otaczającą przyrodę, popularyzacji wiedzy o działaniach proekologicznych Związku. Projekt był realizowany w formie konkursu fotograficznego pn. „Pejzaże dorzecza Wisłoki”

Ośmioro uczniów naszej szkoły zgłosiło swoje prace do konkursu na etapie szkolnym. W wyniku eliminacji szkolnych do dalszej części konkursu zakwalifikowano dwie prace Natalii Reczek i Małgorzaty Słomskiej z klasy VI.

7 grudnia 2017 r. w Jasielskim Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. Nasza uczennica Małgorzata Słomska zajęła III miejsce na ok. 160 zgłoszonych prac. Nagrodę wręczył i gratulacje złożył Pan Wójt Gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd.

Laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA ZDJĘĆ ZGŁOSZONYCH DO KONKURSU (KLIKNIJ)LAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA (KLIKNIJ)

 WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA


Idzie, idzie święty z nieba.
Oto jest wśród nas.
Witaj święty Mikołaju.
Witaj, witaj nam.

Wizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci.  Dziś 6 grudnia Św. Mikołaj odwiedził naszą szkołę. Po przywitaniu się z dziećmi oddział przedszkolny zaprezentował piosenki i wiersze przygotowane specjalnie na tę wizytę. Po obdarowaniu przedszkolaków prezentami,  dzieci obiecały, że postarają się zachowywać grzecznie w szkole i w domu, aby znów za rok spotkać się z Nim. Następnie Św. Mikołaj udał się do klas zostawiając  każdemu uczniowi słodkie prezenty. Nie zapomniał, także o nauczycielach. Po pożegnaniu Św. Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście.

Szkoda tylko, ze ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku....

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 5

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2016/2017

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?