NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj340
mod_vvisit_counterWczoraj422
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1794
mod_vvisit_counterOstatni tydzien2674
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc11252
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu8157
mod_vvisit_counterRazem1421692

We have: 13 guests online
Twoje IP: 44.200.137.63
Dzisiaj jest: 28 Wrz 2022


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkoła Podstawowa w Żurowej

 PRÓBNA EWAKUACJA SZKOŁY

Publiczna Szkoła Podstawowa w Żurowej w dniu pierwszego października uczestniczyła w próbnej ewakuacji, przeprowadzonej przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Żurowej. Cała ewakuacja została przeprowadzona szybko i sprawnie, co jest bardzo ważne w razie prawdziwego zagrożenia. Uczniowie mogli podziwiać strażaków podczas symulowanej akcji ratowniczo-gaśniczej na terenie szkoły. Po zakończeniu ewakuacji uczniowie wrócili na lekcję mądrzejsi o kolejne doświadczenie.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

Piotr KlisiewiczZapraszamy do udziału w konkursie ekologicznym

"RADY NA ODPADY"

SZCZEGÓŁY KONKURSU (KLIKNIJ)

 

 WYCIECZKA KLAS IV - VIII DO SKANSENU ARCHEOLOGICZNEGO "KARPACKA TROJA"

 

23 września 2021 r. uczniowie klas IV - VIII odbyli swego rodzaju podróż do przeszłości. Wraz z opiekunami udali się do Skansenu Archeologicznego "Karpacka Troja" w Trzcinicy - to najstarsza odnaleziona w Polsce osada obronna sprzed ponad 4 tysięcy lat. Nie wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę z tego, jaki skarb kryją pokryte zaroślami trzcinickie wzgórza.

Zwiedzanie zaczęliśmy od pawilonu wystawienniczego. Półmrok, światła zapalające się podczas podchodzenia do kolejnych ekspozycji, naturalnej wielkości postacie, zwierzęta, sceny z życia ludzi sprzed wieków, aż w końcu gabloty z bezcennymi skarbami - to wszystko robi wrażenie. Następnie udaliśmy się do parku archeologicznego, gdzie znajdują się rekonstrukcje osad z epoki brązu i wczesnego średniowiecza. Zaglądaliśmy do chat i wyobrażaliśmy sobie codzienne życie ich właścicieli. Pan przewodnik wyjaśnił nam, w jaki sposób budowano chaty i jak wyglądało ich wyposażenie. Obejrzeliśmy też zwierzęta hodowane kiedyś przez mieszkańców grodu. Szczególnie spodobało nam się węgierskie, długorogie bydło szare i owce wrzosówki. Na grodzisku podziwialiśmy zrekonstruowane wały obronne, chaty i bramy prowadzące do grodu. Historię tego miejsca oraz dawne cywilizacje i kultury przybliżył nam ciekawy film edukacyjny. Dopełnieniem wycieczki były warsztaty łucznicze i ceramiczne, podczas których mogliśmy spróbować swoich sił w zadaniach, które należały do codziennych zajęć naszych przodków. Poradziliśmy sobie całkiem dobrze, więc będziemy czekać niecierpliwie na pamiątki własnoręcznie wykonane w skansenie archeologicznym.

Ta wycieczka wzbogaciła naszą wiedzę i uświadomiła nam, jak niezwykłe atrakcje znajdują się w naszym regionie. Karpacka Troja to miejsce, w którym można niemal dotknąć historii, gdzie można znaleźć ślady dawnych kultur, to miejsce, w którym można sobie wyobrazić życie ludzi w dawnych epokach i porównać je z naszym. Jak bardzo się różnią? Podziwiamy osiągnięcia naszych przodków sprzed czterech tysięcy lat, ale chyba jednak wszyscy cieszymy się ze współczesnych zdobyczy technologicznych.

Małgorzata Król

GALERIA ZDJĘĆ

 „ Bezpieczna droga do szkoły”

Dnia 20 września 2021r. uczniowie z kl. I -III uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicową sierż. sztab. Angeliką  Wojtanowską – Jarek.

Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Panią Policjant o zachowaniu bezpieczeństwa w  drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym  przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych, jak również ostrożności w czasie dojazdu z rodzicami samochodem do szkoły. Pani dzielnicowa zapoznała także uczniów ze swoim zawodem.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Po pogadance bezbłędnie rozwiązały quiz o bezpieczeństwie na drodze. Zadawały wiele pytań, opisywały czynności zawodowe policjantów. Największym zainteresowaniem cieszył się  jednak pokaz wyposażenia mundurowego na służbie. Dzieci zobaczyły prawdziwe policyjne kajdanki,  pałkę typu Tonfa , ręczne miotacze gazu oraz  inne elementy uzbrojenia.

Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od lat i przynoszą dobre efekty. Mamy nadzieję, że i tym razem u uczniów ukształtują się pozytywne postawy w zakresie bezpieczeństwa i odpowiedzialne zachowania w różnych sytuacjach.

 

Barbara Słota

 

 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

1 września 2021 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uroczystość została poprzedzona mszą św. w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli. Po mszy św. udaliśmy się do szkoły. Po wprowadzeniu sztandaru wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy. Następnie pan dyrektor przywitał zgromadzonych i podał informacje dotyczące organizacji pracy szkoły w roku szkolnym 2021/2022. Potem uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami, podczas którego zostali zapoznani m. in. z obostrzeniami sanitarnymi obowiązującymi w naszej szkole, po czym uśmiechnięci i wyposażeni w niezbędne wiadomości udali się do domów.

Skończyły się beztroskie, wakacyjne dni. Przed nami miesiące wypełnione nauką, w dodatku znowu w "pandemicznej rzeczywistości". Pewnie wielu uczniów z żalem żegna wakacje, ale mamy nadzieję, że są też tacy, którzy z radością wrócili do szkoły. Wszystkim uczniom życzymy wiary we własne możliwości, sukcesów w zdobywaniu wiedzy, a jeśli nawet pojawi się jakaś mała porażka, wiedzcie, że ona doda Wam sił i wzmocni Wasze charaktery. Pamiętajcie o tym, że szkoła to nie tylko oceny, klasówki i sprawdziany. To przede wszystkim nowe plany, wyzwania, którym trzeba sprostać i oczywiście spotkania z rówieśnikami w realu, a nie w wirtualnym świecie. Wszyscy będziemy się starać o to, żebyście w naszej szkole czuli się dobrze i bezpiecznie.

Nauczycielom życzymy zapału do pracy i anielskiej cierpliwości w walce z nowymi wyzwaniami, a rodzicom tego, aby mieli czas dla swoich dzieci i żeby potrafili mądrze wspierać je w rozwoju.

Od jutra wszyscy z zapałem zabieramy się do pracy z myślą o tym, że kolejne wakacje już za 10 miesięcy!

mgr Małgorzata Król

 

  


 

 

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

Więcej…
 

 GALERIA ZDJĘĆ ROK SZKOLNY 2020/2021

 

 1. Uczniowie w roku szkolnym 2020/2021
 2. Pasowanie na ucznia
 3. Pieszy rajd na Brzankę klas 6-8
 4. Pieszy rajd na Ostry Kamień klas 4-5
 5. Konkurs plastyczny na kartkę świąteczną
 6. Powitanie wiosny
 7. Szkolny konkurs wielkanocny
 8. Sprawdzian trzecioklasisty
 9. Dzień dziecka kl. 0 -3
 10. Dzień dziecka w kl. 4-8
 11. Dzień patrona szkoły - rozdanie nagród.
 12. Pożegnanie klas ósmych
 13. Uroczyste zakończenie roku szkolnego  2020/20221

 

 

 

 

 GALERIA ZDJĘĆ ROK SZKOLNY 2019/2020 (ARCHIWUM)

 1. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020
 2. Rajd na Gilową Górę 2019
 3. Uczniowie 2019/2020
 4. Biegi przełajowe 2019
 5. Dzień tabliczki mnożenia 2019
 6. Bezpieczna droga do szkoły
 7. Dzień Nauczyciela 2019
 8. Pasowanie na uczniów 2019
 9. Spotkanie z policjantem
 10. Szkoła do hymnu
 11. Święto Niepodległości 2019
 12. Śniadanie daje moc
 13. Teatrzyk klas 0-3
 14. Dzień Pluszowego Misia 2019
 15. Spotkanie z podróżnikiem - Kenia
 16. Zabawa andrzejkowa - klasy 0-3
 17. Zabawa andrzejkowa - klasy 4-8
 18. Królowa Śniegu.
 19. Święty Mikołaj 2019
 20. Konkurs na Kartkę Bożonarodzeniową
 21. Jasełka 2019
 22. Zabawa choinkowa klasy 0-3
 23. Zabawa choinkowa klasy 4-8
 24. Dzień Babci i Dziadka 2020
 25. Dzień Kota 2020
 26. Dzień Języka Ojczystego 2020
 27. Spotkanie z przewodnikiem beskidzkim
 28. Budowa sali gimnastycznej
 29. Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 8

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?