NASI UCZNIOWIE

NASZ PODRĘCZNIK

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj43
mod_vvisit_counterWczoraj85
mod_vvisit_counterW tym tygodniu128
mod_vvisit_counterOstatni tydzien509
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc6897
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu11431
mod_vvisit_counterRazem733359

We have: 15 guests online
Twoje IP: 23.20.7.34
Dzisiaj jest: 28 Maj 2018


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkoła Podstawowa w Żurowej

 ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH

 

REGULAMIN KONKURSUINDIE – KRAJ ŚWIĘTYCH KRÓW I BIEDNYCH LUDZI

- spotkanie z podróżnikiem.7 listopada odwiedził naszą szkołę podróżnik Dariusz Rochecki, który w bardzo interesujący sposób opowiadał o podróży do Indii. Uczniowie mogli się dowiedzieć między innymi o tym jak wygląda życie w dużych  miastach Indii, czym jest Ganges święta rzeka milionów hindusów, o świętych krowach i świątyni Karni Mata, w której świętym zwierzęciem jest szczur. Poznali  Taj Mahal – według wielu najpiękniejszy pomnik miłości na Ziemi. Wszystkie te i wiele innych innych ciekawostek o Indiach uczniowie słuchali z dużym zainteresowaniem a barwne fotografie przeniosły wszystkich w tamten świat. Nie obyło się bez różnych śmiesznych sytuacji, przebierania się w orginlane stroje hinduskie a także oglądania pamiątek przywiezionych z podróży

 PASOWANIE NA UCZNIA


Dnia 27 października  w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”.

Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców, nauczycieli oraz koleżanki i kolegów ze starszych klas. Swoją postawą udowodniły, że mogą być pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej w Żurowej. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie ślubowania na Sztandar Szkoły. Ceremonii pasowania dokonał Dyrektor Szkoły pan Adam Setlik dotykając ramienia każdego ucznia dużym ołówkiem. Rodzice z wielką uwagą i wzruszeniem oglądali swoje pociechy. Na końcu uroczystości Dyrektor Szkoły i wychowawczyni klasy I wręczyli dzieciom dyplomy, legitymacje szkolne i słodką  niespodziankę- rogi obfitości.

Ten dzień na pewno długo pozostanie Pierwszakom w pamięci. Życzymy im wielu sukcesów w murach naszej szkoły a Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech.

 "MAŁY KSIĄŻĘ"


6.10.2017 r. uczniowie klasy VI i VII wybrali się do tarnowskiego teatru. Obejrzeli adaptację teatralną książki A. de Saint- Exupery'ego pt. "Mały Książę". To pełna mądrych refleksji opowieść o przyjaźni, miłości, o poszukiwaniu wartości ważnych dla każdego człowieka. Główny bohater odwiedza planety, na których spotyka różnych ludzi. Stwierdza, że są dziwni, a przecież kiedyś też byli dziećmi, chociaż już o tym zapomnieli. Problemy ludzi, trudne pytania, filozoficzne stwierdzenia wydają się lżejsze dzięki rozrywkowej formie spektaklu. Zaskoczeniem są rytmiczne piosenki, ciekawe układy choreograficzne i mocne efekty dźwiękowe podkreślające dynamikę akcji. Śpiew i taniec wnoszą do przedstawienia elementy dowcipu i radości. Podobać może się gra aktorów oraz odpowiednio dobrane kostiumy. Dużym atutem spektaklu jest scenografia - uboga w sprzęty, ale zawierająca interesujące animacje komputerowe. Za ich sprawą gwiazdy migają, przelatują samoloty, pojawiają się wydmy pustynne i ogród pełen róż. Wydaje nam się, że zbyt mało uwagi poświęcono rozmowom Małego Księcia z Lisem, a to przecież Lis tłumaczy, jak budować właściwe relacje z ludźmi i przekonuje, że "dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu".

Wizyta w teatrze skłoniła nas do refleksji nad tym, że czasem trzeba się zatrzymać, by nie umknęły nam sprawy najważniejsze, te "niewidoczne dla oczu".

 "Baśń o złocistym ptaku"

23.11.2017r. dzieci z klas 0-III oglądały spektakl pt. "Baśń o złocistym ptaku" przygotowany przez "Teatr Każdej Sztuki".

Historia o dzielnym księciu, który wyrusza w nieznane, by sprawić radość swojemu ojcu, wzbogacona była o elementy ekologiczne i wychowawcze. Dzieci zapoznały się z losem zwierząt, które potrzebują opieki i wsparcia człowieka.                                       W spektaklu została poruszona problematyka starości, ułomności i niedoskonałości, która miała uwrażliwić uczniów na te jakże ważne, a często pomijane aspekty ludzkiej egzystencji. Poprzez piękną scenografię i wspaniałe lalki sztuka rozbudzała wrażliwość estetyczną i pozwalała  cieszyć się pięknem baśniowego świata. Treść prezentowana w piosenkach nie tylko łatwo wpadała w ucho, ale i także niosła ze sobą przesłanie o tym, co jest ważne w życiu człowieka. Wspaniałe dialogi ,nasycone humorem oraz wartka akcja przykuwała uwagę uczniów, a tym samym przenosiła w świat, gdzie przyjaźń i miłość cenniejsze są niż złoto.

 UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ13 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie wszyscy zgromadzeni na sali gimnastycznej obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów kl. III i VI. Młodsze dzieci z dużym przejęciem deklamowały wiersze poświęcone nauczycielom i ich pracy, a nieco starsi uczniowie pokazali pracę pedagogów z przymrużeniem oka. Wszystkim podobał się wywiad z Jedynką, a "Pierwsza lekcja w szkole po wakacjach" pokazała nieograniczone możliwości uczniów i ich podejście do pracy nauczycieli. Scenka przedstawiająca rozmowę nauczycielek na początku roku szkolnego w zabawny sposób przybliżyła problemy, z jakimi zmagają się współcześni nauczyciele i przekonała wszystkich, że praca pedagogów to żmudny wysiłek, ale nie brakuje w niej również zabawnych momentów. Uczniowie podziękowali za codzienny trud, za serce, dobre rady i przekazywaną wiedzę. Po raz pierwszy na naszej akademii zaprezentował się chór szkolny. Debiut wypadł znakomicie!

Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, Pan Adam Setlik. Podziękował uczniom za życzenia i za pracę, jaką włożyli w przygotowanie uroczystości. Nauczycielom życzył wytrwałości, radości i satysfakcji płynących z pracy.

Wszystkim pedagogom życzymy niewyczerpanych pokładów cierpliwości, skupienia w oczach uczniów na każdej lekcji, wyrozumiałości i pogody ducha. Pracujcie z pasją i zaangażowaniem. Pamiętajcie o tym, że wybraliście trudny i wymagający, ale też piękny zawód.

 VII Światowy Dnień Tabliczki Mnożenia

Światowy dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września.

29 września 2017 roku 53 uczniów naszej szkoły z klas III-VII  uczestniczyło w tej zabawowej formie nauczania-uczenia się matematyki. Uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja ta stała się okazją do  nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. 33 uczniów zdobyło tytuł "Eksperta tabliczki mnożenia" Wszystkim zwycięzcom GRATULUJEMY !!

 „Lato Muminków”Muminki, Muminki... Kto ich nie kocha? Fińskie trolle tak ciepłe i zabawne  istoty. 29 września uczniowie klas 0-III spotkali się z tymi postaciami w tarnowskim teatrze. Świat Muminków to dolina, w której różne tajemnicze postacie – np. Paszczaki, Ryjek, Włóczykij, Mała Mi - wiodą życie dziwnie podobne do zwykłego, a jednak wypełnione baśnią. Najważniejszym miejscem jest dom Mamusi i Tatusia Muminka: tu każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Jednak pewnego letniego dnia żywioł rozdzielił kochające się osoby. Wszyscy chcą powrotu do rodziny, spokoju i harmonii. Prawa świata Muminków łączą się z legendami i wierzeniami tworząc spójną mitologię.

Muminki, przez występującą w nich wielogatunkowość, uczą tolerancji, szacunku do inności. Pokazują, że należy być uprzejmym, traktować się elegancko. Gloryfikują bliskość, zaufanie, ciepło rodzinne i mądrą rozmowę. Dzięki Emmie – woźnej w teatrze-  dowiadujemy się na przykład o tym, czym jest rekwizytornia, premiera czy budka suflera, że w teatrze nie wolno gwizdać, i „że kurtyna to nie żadna firanka”. Wdowa po woźnym Filifionku, którego przytrzasnęła owa żelazna kurtyna, przekonuje bohaterów, iż „(…) teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęli by być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są… (…)”. Piękne stroje, rekwizyty, scenografia dodają uroku i całkowicie przenoszą widzów w ten baśniowy świat.

 PIESZY RAJD NA GILOWĄ GÓRĘ 

28 września uczniowie klas IV-VII wyruszyli pieszo na Gilową Górę. Rajd dostarczył uczniom wielu wrażeń. Podziwiali piękne widoki, zbierali grzyby, rozpoznawali charakterystyczną dla naszego regionu roslinność. Po długiej wędrówce rozpaliliśmy ognisko i z apetytem zjedliśmy kiełbaski. Następnie podeszliśmy pod pomnik upamiętniający walkę członków AK z Niemcami w czasie II wojny światowej

W miejscu tym w nocy z 17 na 18 sierpnia 1944 roku żołnierze I. batalionu 5 Pułku Strzelców Podhalańskich AK pod dowództwem por. Edwarda Przybyłowicza ps. Bem zorganizowali udaną zasadzkę na kolumnę niemieckich ciężarówek zdążających z Tarnowa w stronę Szerzyn. W efekcie bitwy kolumna została rozbita, a partyzanci zdobyli znaczne ilości broni i amunicji. Obecnie na Gilowej Górze, na miejscu bitwy znajduje się pomnik z napisem: "W tym miejscu w dniu 17 VIII 1944 r. żołnierze I Batalionu 5 Pułku Strzelców Podhalańskich AK odnieśli zwycięstwo nad oddziałem tarnowskiego gestapo"(Wikipedia).

Cele wycieczki zostały osiągnięte. Uczniowie poszerzyli wiedzę historyczną. Poza tym przekonali się, że ruch na świeżym powietrzu to naprawdę doskonała forma spędzania wolnego czasu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 5

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2016/2017

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?