NASI UCZNIOWIE

NASZ PODRĘCZNIK

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj15
mod_vvisit_counterWczoraj54
mod_vvisit_counterW tym tygodniu69
mod_vvisit_counterOstatni tydzien720
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc5745
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu6041
mod_vvisit_counterRazem745394

We have: 8 guests online
Twoje IP: 54.158.248.112
Dzisiaj jest: 23 Lip 2018


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkoła Podstawowa w ŻurowejZABAWA ANDRZEJKOWA


Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka.

30 listopada w dzień Św. Andrzeja, w naszej szkole jak co  roku odbyła się zabawa andrzejkowa.Najpierw przed południem bawiły się dzieci z klas 0-III a po południu dzieci starsze.

Dla wszystkich uczniów zarówno tych młodszych jak i starszych był to dzień radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, zabaw z miotłą i krzesłami  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. W trakcie zabawy zabawy dzieci  raczyły się słodkim poczęstunkiem.

Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

 

****************************************************

GALERIA ZDJĘĆ KLASY 0 - 3

****************************************************

GALERIA ZDJĘĆ KLASY 4 - 6

****************************************************

 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


27 listopada świętowaliśmy  Dzień Pluszowego Misia. Głównym celem była popularyzacja tego święta i przypomnienie znaczenia najważniejszych słów, jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi kojarzy się nam właśnie pluszowy miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. Tradycyjnie uczniowie klas 0-III przynieśli do szkoły swoje ulubione maskotki i wszędzie  zrobiło się „misiowo”. Mięciutkie, puchate, małe i całkiem duże  pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w klasie  w czasie przerw i na lekcjach. Głównym punktem obchodów „misiowego święta”  były mruczanki i piosenki znanych misiów, które przeniosły nas na chwilę do bajkowej krainy. Dzieci również oglądały fragmenty bajek, rozpoznawały  je i  bawiły się w zgadywanki, poznały historię pluszowego misia, smakowały ciasteczka z miodem. Cały dzień upłynął w sympatycznej, ciepłej atmosferze, w poczuciu, że.. świat bez przyjaciół byłby bardzo smutny i ubogi.

 PINOKIO


23.11.2017 r. uczniowie klas IV i V udali się do tarnowskiego teatru. Obejrzeli spektakl pt. "Pinokio". To opowieść o drewnianym pajacyku, który ledwie pojawił się na świecie, już zaczął psocić. Ciągle popadał w kłopoty, bo był nierozważny, naiwny, za bardzo ufał innym. Uciekł od edukacji, ale późniejsze wydarzenia stały się dla niego prawdziwą szkołą życia. Na swojej drodze spotykał dobre i złe postacie. To Gadający Świerszcz był głosem rozsądku, którego pajacykowi brakowało. W końcu zrozumiał, co jest w życiu najważniejsze, naprawił swoje winy i w nagrodę stał się prawdziwym chłopcem.

Na scenie dużo się działo. Pomysłowe kostiumy, różnorodne elementy scenografii i ciekawe układy choreograficzne nie pozwalały się nudzić. Szczególne zainteresowanie wzbudziły ogromne, bardzo oryginalne marionetki. Dzieci nawiązywały relację z aktorami, podpowiadały, jak ma się zachować Pinokio, wybuchały spontanicznym śmiechem. Pewnym zaskoczeniem, ale też dużą atrakcją, były ciekawe animacje komputerowe, zwłaszcza rekin połykający pajacyka. Poszczególnym scenom towarzyszyła odpowiednio dobrana muzyka, a rytmiczne piosenki wskazywały właściwą drogę postępowania. "Pinokio" to spektakl o nowoczesnej formie, ale z wyraźnie zaznaczonym i ciągle aktualnym przesłaniem.

Dzieci wyszły z teatru zadowolone, naładowane pozytywną energią i przekonane o tym, że w życiu trzeba kierować się dobrem, bo ono zawsze zwycięża.

 

 

 "POLSKO - nie jesteś ty już niewolnicą"

uroczysta akademia z okazji święta 11 ListopadaDnia 10 listopada 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji święta 11 Listopada zwanego Świętem Niepodległości. W tym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy V, a całość uświetniły pieśni patriotyczne wykonane  przez chór szkolny. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy.

Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób (odpowiedzi dziadków na pytania wnucząt) dostosowany do najmłodszych uczniów szkoły przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918.

Uczniowie  z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.

 

 ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH

 

REGULAMIN KONKURSUINDIE – KRAJ ŚWIĘTYCH KRÓW I BIEDNYCH LUDZI

- spotkanie z podróżnikiem.7 listopada odwiedził naszą szkołę podróżnik Dariusz Rochecki, który w bardzo interesujący sposób opowiadał o podróży do Indii. Uczniowie mogli się dowiedzieć między innymi o tym jak wygląda życie w dużych  miastach Indii, czym jest Ganges święta rzeka milionów hindusów, o świętych krowach i świątyni Karni Mata, w której świętym zwierzęciem jest szczur. Poznali  Taj Mahal – według wielu najpiękniejszy pomnik miłości na Ziemi. Wszystkie te i wiele innych innych ciekawostek o Indiach uczniowie słuchali z dużym zainteresowaniem a barwne fotografie przeniosły wszystkich w tamten świat. Nie obyło się bez różnych śmiesznych sytuacji, przebierania się w orginlane stroje hinduskie a także oglądania pamiątek przywiezionych z podróży

 PASOWANIE NA UCZNIA


Dnia 27 października  w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia”.

Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców, nauczycieli oraz koleżanki i kolegów ze starszych klas. Swoją postawą udowodniły, że mogą być pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej w Żurowej. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie ślubowania na Sztandar Szkoły. Ceremonii pasowania dokonał Dyrektor Szkoły pan Adam Setlik dotykając ramienia każdego ucznia dużym ołówkiem. Rodzice z wielką uwagą i wzruszeniem oglądali swoje pociechy. Na końcu uroczystości Dyrektor Szkoły i wychowawczyni klasy I wręczyli dzieciom dyplomy, legitymacje szkolne i słodką  niespodziankę- rogi obfitości.

Ten dzień na pewno długo pozostanie Pierwszakom w pamięci. Życzymy im wielu sukcesów w murach naszej szkoły a Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech.

 "MAŁY KSIĄŻĘ"


6.10.2017 r. uczniowie klasy VI i VII wybrali się do tarnowskiego teatru. Obejrzeli adaptację teatralną książki A. de Saint- Exupery'ego pt. "Mały Książę". To pełna mądrych refleksji opowieść o przyjaźni, miłości, o poszukiwaniu wartości ważnych dla każdego człowieka. Główny bohater odwiedza planety, na których spotyka różnych ludzi. Stwierdza, że są dziwni, a przecież kiedyś też byli dziećmi, chociaż już o tym zapomnieli. Problemy ludzi, trudne pytania, filozoficzne stwierdzenia wydają się lżejsze dzięki rozrywkowej formie spektaklu. Zaskoczeniem są rytmiczne piosenki, ciekawe układy choreograficzne i mocne efekty dźwiękowe podkreślające dynamikę akcji. Śpiew i taniec wnoszą do przedstawienia elementy dowcipu i radości. Podobać może się gra aktorów oraz odpowiednio dobrane kostiumy. Dużym atutem spektaklu jest scenografia - uboga w sprzęty, ale zawierająca interesujące animacje komputerowe. Za ich sprawą gwiazdy migają, przelatują samoloty, pojawiają się wydmy pustynne i ogród pełen róż. Wydaje nam się, że zbyt mało uwagi poświęcono rozmowom Małego Księcia z Lisem, a to przecież Lis tłumaczy, jak budować właściwe relacje z ludźmi i przekonuje, że "dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu".

Wizyta w teatrze skłoniła nas do refleksji nad tym, że czasem trzeba się zatrzymać, by nie umknęły nam sprawy najważniejsze, te "niewidoczne dla oczu".

 "Baśń o złocistym ptaku"

23.11.2017r. dzieci z klas 0-III oglądały spektakl pt. "Baśń o złocistym ptaku" przygotowany przez "Teatr Każdej Sztuki".

Historia o dzielnym księciu, który wyrusza w nieznane, by sprawić radość swojemu ojcu, wzbogacona była o elementy ekologiczne i wychowawcze. Dzieci zapoznały się z losem zwierząt, które potrzebują opieki i wsparcia człowieka.                                       W spektaklu została poruszona problematyka starości, ułomności i niedoskonałości, która miała uwrażliwić uczniów na te jakże ważne, a często pomijane aspekty ludzkiej egzystencji. Poprzez piękną scenografię i wspaniałe lalki sztuka rozbudzała wrażliwość estetyczną i pozwalała  cieszyć się pięknem baśniowego świata. Treść prezentowana w piosenkach nie tylko łatwo wpadała w ucho, ale i także niosła ze sobą przesłanie o tym, co jest ważne w życiu człowieka. Wspaniałe dialogi ,nasycone humorem oraz wartka akcja przykuwała uwagę uczniów, a tym samym przenosiła w świat, gdzie przyjaźń i miłość cenniejsze są niż złoto.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 5

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2016/2017

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?