NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1161
mod_vvisit_counterWczoraj492
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2877
mod_vvisit_counterOstatni tydzien3912
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc11170
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu21986
mod_vvisit_counterRazem871241

We have: 20 guests online
Twoje IP: 3.84.139.101
Dzisiaj jest: 18 Lip 2019


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkoła Podstawowa w ŻurowejWizyta strażaka Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie7 grudnia odwiedził nasza szkołę przedstawiciel PSP w Tarnowie, który zapoznał uczniów naszej szkoły z ogólnopolską kampanią edukacyjno-informacyjną na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”
 *** CZEKAMY NA CIEBIE... ***

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Tegoroczna aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu 6 grudnia pojawił się w naszej szkole długo oczekiwany przez dzieci gość – Św. Mikołaj. Cały rok dzieci czekały na ten dzień, dlatego bardzo ucieszyły się z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wiersze i zatańczyły taniec. Obecni na uroczystości goście, z zachwytem obserwowali występ przedszkolaków. Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach dzieci widać było wzruszenie i zadowolenie, a i starsi uczniowie nieśmiało wyczekiwali Świętego Staruszka. Obdarowani podziękowali za prezenty i zaprosili Mikołaja za rok.

 "HISTORIA W GABLOCIE"Dnia 29.10.2018 r. uczniowie  klas   VI,VII,VIII udali się na wystawę do miejscowego Klubu Kultury. Była tam wystawa mobilna zatytułowana „ HISTORIA W GABLOCIE”, prezentująca zdjęcia, publikację i eksponaty z czasów I i II wojny światowej. Część wystawy jest  własnością Kazimierza Dyląga, większość zaś należy do Pawła Mikruta, mieszkańca Szerzyn.

 ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”

Nie od dziś wiadomo, że pluszowy miś jest ukochaną przez wszystkie dzieci przytulanką. 25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Miś Paddington, Coralgol, Uszatek, Jogi, Puchatek – wszystkie misie obchodzą swoje święto. Do obchodów tego sympatycznego święta przyłączyły się najmłodsze dzieci z naszej szkoły. Tego szczególnego dnia dzieci przybyły ze swoimi ulubionymi pluszowymi przytulankami, które były honorowymi gośćmi. Dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia oraz bohaterami spotykanymi w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Bawiły się przy piosenkach o misiach i oglądały bajki o misiach. Wzięły udział w quizie: „Co wiemy o misiach” oraz w degustacji przysmaków w kąciku „Słodkie, małe co nie co”. Sprawdzone zostały także umiejętności manualne w pracach plastycznych. Dzień ten był pełen wrażeń. Na pewno powtórzymy go w przyszłym roku.

Renata Kozdęba

 

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

GALERIA ZDJĘĆ KLASY 0-IV

GALERIA ZDJĘĆ KLASY V-VIII

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

 

 

GALERIA ZDJĘĆ (kliknij)

 ŚNIADANIE DAJE MOCAby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”, organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. 8 listopada w Dniu Śniadania dzieci z klas młodszych przygotowały najważniejszy posiłek dnia – śniadanie. Miały przy tym frajdę nie tylko z dzielenia się produktami z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właśnie śniadanie jest takie ważne. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej się koncentrują podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Uczniowie poznali również wiele cennych informacji z gazetki na korytarzu oraz z pogadanek nauczycieli. Na temat zdrowego odżywiania się. Wielu uczniów wzięło udział  w konkursie plastycznym „Jemy smacznie, zdrowo i kolorowo”. Za najciekawsze prace uczniowie otrzymali nagrody w postaci smacznych i zdrowych owoców.

 „Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej”

100 rocznica odzyskania niepodległości to świetna okazja do refleksji nad naszą historią, tradycją oraz do kultywowania pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy Ojczyzny. Muzyka była i jest ważnym spoiwem naszej kultury codziennej i odświętnej. W przeszłości towarzyszyła walce o przetrwanie, łączyła nas i wzmacniała naszą tożsamość narodową. Dzisiaj zabytki polskiej kultury muzycznej i wciąż popularne pieśni patriotyczne wzbogacają świadomość naszych doświadczeń kulturowych z odległej i niedawnej przeszłości, zaś świętowanie 11 listopada jest coroczną okazją do zjednoczenia wokół wartości nadrzędnej jaką jest niepodległe państwo polskie. A słuchanie i śpiewanie  piosenek o tematyce patriotycznej już od najmłodszych lat kształtują świadomość narodową dziecka.

08 listopada dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w „Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej”, który odbył się w Publicznym Przedszkolu w Ołpinach. Dziewczynki zaprezentowały talent wokalny w piosenkach „Co to jest niepodległość” – Maja Mikrut oraz „Od morza aż do Tatr” – Patrycja Lisak i Julia Cudek. Maja Mikrut w kategorii „Soliści” zdobyła III miejsce, natomiast Patrycja Lisak i Julia Cudek w kategorii „Duety” otrzymały wyróżnienie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Dorota Bąk

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 6

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?