NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj314
mod_vvisit_counterWczoraj422
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1768
mod_vvisit_counterOstatni tydzien2674
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc11226
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu8157
mod_vvisit_counterRazem1421666

We have: 14 guests online
Twoje IP: 44.200.137.63
Dzisiaj jest: 28 Wrz 2022


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkoła Podstawowa w Żurowej

SZCZEGÓŁY KONKURSU (KLIKNIJ)

 


 

REGULAMIN (KLIKNIJ)

KARTA ZGŁOSZENIOWA (KLIKNIJ)Spotkanie z magikiem

4 marca do naszej szkoły zawitał zabawny i sympatyczny iluzjonista.

Magik czarował różne przedmioty zaczynając od chust, kart, sznurków a kończąc na piłeczkach, które raz po raz wypadały mu z ust.

We wszystkich etapach występu uczestniczyły dzieci, które bardzo chętnie pomagały  roztańczonemu iluzjoniście w wykonywaniu jego magicznych sztuczek. Na zakończenie programu dzieci otrzymały drobne upominki  z kolorowych baloników w kształcie zwierzątek i mieczy

Podczas całego występu dzieci bawiły się fantastycznie, a z ich twarzy nie znikał uśmiech. Iluzjonista za swój występ, urozmaicony odpowiednio dobraną muzyką, która wprowadziła wszystkich w świat magii i czarów został nagrodzony przez widownię gromkimi brawami.

Renata Kozdęba

 Spotkanie z podróżnikiem – Amazonia

3 marca gościliśmy w naszej szkole Jacka Pałkiewicza, członka grupy „trzask.pl” – podróżnika, pasjonata, człowieka, który podobnie jak jego przyjaciele z grupy „trzask.pl”, realizują swoje marzenia podróżując po najbardziej egzotycznych zakątkach świata. „Podróżując” z naszym przewodnikiem po Ameryce Południowej mieliśmy okazję poznać Amazonię.

Uczestnicząc w prezentacji zobaczyliśmy miasto, piękne Teatro Amazonas w środku dżungli, jak przetrwać w niej ulewę, sprawdziliśmy, czy nadal rosną tam kauczukowce i odbyliśmy rejs po największej rzece świata, aż po jej ujście. Zobaczyliśmy delfiny Inia, spędziliśmy oczami wyobraźni kilka chwil w indiańskiej wiosce, podziwialiśmy zęby piranii i dziób tukana. W trakcie spotkania zobaczyliśmy prawdziwą maczetę, hamak i niezbędnik podróżnika.

Barwna prezentacja uzupełniona ciekawostkami dotyczącymi Amazonii, mieszkających tam ludzi i zwierząt pobudziła naszą wyobraźnię. Stała się też zachętą do rozwijania zainteresowań i pasji, do poznawania świata i zdobywania wiedzy, do czytania i do realizowania marzeń.

Mamy nadzieję, że znów się spotkamy i przeniesiemy do równie pięknego i egzotycznego miejsca na naszej planecie.

GALERIA FOTOGAFI (KLIKNIJ)

Renata Kozdęba

 

 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

 

Polszczyzna jest piękna, ponieważ szeleści jak jesienne liście, skrzypi jak mróz zimową porą, świszczy jak wiosenny wiatr, ale i tak rozgrzewa nas, niczym lato, ortografią i interpunkcją.

Te słowa wiernie oddają charakter naszego języka, języka pełnego syczących, szumiących, dźwięczących i skrzypiących wyrazów, języka barwnego i zróżnicowanego. Czy na co dzień szanujemy nasz język ojczysty, czy dbamy o jego poprawność? Chyba nie do końca. Obchodzony 21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma nam przypomnieć o roli i miejscu języka w życiu każdego z nas.

Tego dnia lekcje języka polskiego miały więc nieco inną formę. Uczniowie klas IV - VI doskonalili swoje umiejętności językowe poprzez zabawę. Z dużym zapałem "urządzali" dom ortomagiczny, tworzyli zabawne ortogramy, rywalizowali w długości węża ortograficznego. W utrwalaniu poprawnej pisowni pomagały im też domino ortograficzne, gry planszowe i liczne ćwiczenia interaktywne. Kalambury i karty edukacyjne pozwoliły uczniom wykazać się znajomością frazeologizmów, powiedzonek i przysłów. Przed uczniami klas VII - VIII stanęło trudniejsze wyzwanie - musieli zmierzyć się z archaizmami. Dopasowywali nazwy dawnych zawodów do definicji i wykreślali z rozsypanki zapomniane słowa, szukając ich znaczeń w odpowiednich słownikach. Uczniowie wskazywali na zmiany, jakie zachodzą w języku polskim. Przyznali, że współczesny język młodzieżowy jest dynamiczny, pełen dziwnych skrótów, nietypowych określeń i często, niestety, wulgaryzmów, a w komunikowaniu się przez internet brakuje znaków diakrytycznych, co świadczy o niedbalstwie i braku szacunku do ojczystego języka. O tym, że nasz język jest piękny, ale trudny uczniowie przekonali się, mierząc się z prędkomówkami i łamańcami językowymi. Przyniosło to dużo śmiechu, ale zachęciło też do ćwiczenia poprawnej wymowy.

Język ojczysty to najważniejsza wartość każdego narodu i niezaprzeczalne świadectwo jego istnienia. Dbajmy więc o jego poprawność, bo, jak mówi prof. Jan Miodek, im sprawniejszy język, tym nasz kontakt z innymi ludźmi będzie skuteczniejszy i łatwiejszy, a przecież chyba właśnie na tym nam wszystkim zależy.

Małgorzata Król

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

 WALENTYNKI

Dzisiaj, 14 lutego 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy ,,DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO‘’, w którym przekazaliśmy życzenia tym osobom, które darzymy sympatią i przyjaźnią. Poczta walentynkowa to doskonała okazja, by wyrazić komuś swoją sympatię.

Na kilka dni przed świętem zakochanych w holu szkoły pojawiła się gazetka oraz skrzynka na kartki walentynkowe. Czerwone serduszka zachęcały do tego , aby w tym dniu wyrazić swoje uczucia i powiedzieć coś miłego osobom, które lubimy, kochamy i szanujemy. Każdy mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Niektóre laurki były wyjątkowo piękne, inne widać, że przygotowane naprędce, jednakże wszystkie sprawiły radość obdarowanym!!! Na dużej przerwie uczniowie zebrani na korytarzu oczekiwali na rozdanie listów i kartek. Na dźwięk swojego imienia i nazwiska każdemu mocniej zabiło serce. Uśmiech na twarzy i rozpromienione buzie świadczyły o tym, że otrzymane listy sprawiły wiele przyjemności.

Zadbajmy jednak o to, aby Święto Walentynkowe nie trwało tylko jeden dzień, ale cały rok. Pamiętajmy o tym, że ,,miłe słówka” poprawiają humor i ułatwiają relacje międzyludzkie.

Renata Kozdęba

GALERIA WALENTYNEK (KLIKNIJ)

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

 

 

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Żurowej informuje, że od 1 lutego do 21 marca 2022  r. będzie trwać rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2022/2023. Obowiązkiem wychowania przedszkolnego na nadchodzący rok szkolny objęte są dzieci urodzone w roku 2016, a obowiązkiem szkolnym, czyli rozpoczęciem nauki w klasie I dzieci urodzone w roku 2015. Wnioski do Oddziału Przedszkolnego udostępnione będą w gabinecie Dyrektora lub na stronie internetowej szkoły. Regulaminy rekrutacji dostępne będą na tablicach ogłoszeń przed wejściem do szkoły i w szkole. Szczegółowe informacje pod nr. tel. 146518322. Pobranie i złożenie wniosków będzie możliwe od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 13.00. w gabinecie dyrektora szkoły.

Rodzice, którzy chcą zapisać dziecko do oddziału przedszkolnego uzupełniają  wniosek,  dzieci które, uczęszczają w obecnym roku szkolnym wypełniają deklarację o dalszym  kontynuowaniu nauki w oddziale  przedszkolnym. Natomiast rodzice, którzy chcą zapisać dziecko do klasy pierwszej zamieszkujący  w obwodzie szkoły w Żurowej wypełnią zgłoszenie . Rodzice zamieszkujący poza obwodem szkoły np. (z innej miejscowości ) wypełnią wniosek.

Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego (kliknij)

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania  przedszkolnego (kliknij)

Wniosek o przyjęcie dziecka do kl I (kliknij)

Zgłoszenie do kl I (kliknij)

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO) oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, informujemy, że administratorem Państwa danych osobowych jest Publiczna Szkoła Podstawowa w Żurowej reprezentowana przez Dyrektora Szkoły. 


 

FILM Z ŻYCZENIAMI (KLIKNIJ)

 Rozstrzygnięcie konkursu na kartkę świąteczną

W grudniu uczniowie klas 0 – III zostali zaproszeni do wzięcia udziału w plastycznym konkursie na najładniejszą kartkę świąteczną. Do konkursu zgłosiło się 26 uczniów. Dostarczyli oni piękne prace ze świątecznymi akcentami. Komisja, wybierając najładniejsze prace, brała pod uwagę głównie samodzielność wykonanie kartki i wkład pracy. Najładniejsze kartki z poszczególnych klas wykonali:

  • Klasa 0 – Eliza Duda
  • Klasa I – Bartosz Ziomek
  • Klasa II – Wojciech Mikrut
  • Klasa III – Dominik Gruszkowski

Każdy uczestnik otrzymał ocenę 6 i drobny upominek. Prace konkursowe można oglądać na gazetce na szkolnym korytarzu.

Dziękujemy za wykonanie prac i zapraszamy do następnych konkursów.

Renata Kozdęba

GALERIA KARTEK (KLIKNIJ)

 

 


 JASEŁKA SZKOLNE  2021

 

A ty, Betlejem Efrata, 
najmniejsze jesteś wśród plemion judzkich! 
Z ciebie mi wyjdzie 
Ten, który będzie władał w Izraelu, 
a pochodzenie Jego od początku, 
od dni wieczności. (Mi 5,1)

 

 

 

 

 

 

 

Oczekiwany od wieków Mesjasz narodził się ponad 2000 lat temu w małym miasteczku, w Betlejem. To wydarzenie zmieniło oblicze świata. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie naszej szkoły przygotowali program artystyczny składający się z kolęd, wierszy i scenek, który miał dać odpowiedź na jedno ważne pytanie: dlaczego Jezus Chrystus stał się jednym z nas, dlaczego stał się Człowiekiem? Odpowiedź na to pytanie można zawrzeć w jednym zdaniu, które stało się tytułem naszego świątecznego spotkania:  „Z Miłości do nas przyszedł…”.

Podczas tego wigilijnego spotkania Rada Rodziców przygotowała kiermasz podczas którego można był zakupić piękne ozdoby świąteczne i pyszne ciasta. Uzyskany w ten sposób dochód został przeznaczony na cele szkoły, za co z serca DZIĘKUJEMY. I życzymy:

WESOŁYCH ŚWIĄT.

Andrzej Dusza

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 8

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?