NASI UCZNIOWIE

WYSTĘPY NASZYCH UCZNIÓW

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1798
mod_vvisit_counterWczoraj931
mod_vvisit_counterW tym tygodniu3165
mod_vvisit_counterOstatni tydzien4395
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc24426
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu29466
mod_vvisit_counterRazem1520783

We have: 15 guests online
Twoje IP: 3.235.195.196
Dzisiaj jest: 30 Sty 2023


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkoła Podstawowa w ŻurowejDZIEŃ W PIŻAMIE

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”
Ks. Mieczysław Maliński

10 października w naszej szkole miał miejsce Dzień w Piżamie. Tym samym dołączyliśmy do akcji charytatywnej prowadzonej przez Fundację Gdy Liczy Się Czas, a organizowanej w ramach Ogólnopolskiego Charytatywnego Dnia w Piżamach -obudź w sobie Anioła na rzecz Onkochorych Dzieci.

Uczniowie i wychowankowie przedszkola dumnie krążyli po szkole w kolorowych piżamach i ciepłych szlafrokach, co dało im wiele radości.

Dlaczego akurat piżama była symbolem owej akcji? Tego, a także podstawowych informacji na temat chorób nowotworowych uczniowie  mogli się dowiedzieć na podstawie krótkiej prelekcji.

Dzięki wspaniałej pogodzie został zorganizowany również Bieg w Piżamie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Poza miłą atmosferą, dobrą zabawą każdy dorzucił swoja cegiełkę i udało się zebrać pokaźną sumę - ponad 1150zł! Fundacja przeznaczy te pieniądze na ośrodek rehabilitacji dzieci po chorobie nowotworowej w Warszawie.

Dziękujemy za okazane wsparcie – to Nasz dar serca!

Pomaganie uskrzydla!

Justyna Czerkies


GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

 XII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 

Za nami już XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day)  Jest to  akcja edukacyjna mająca na celu propagowanie sprawnego posługiwania się tabliczką mnożenia. Stało się już tradycją, że przeprowadziliśmy ją także u nas. 7 października  2022 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tej zabawowej formie nauczania-uczenia się matematyki. Uczniowie  mieli możliwość przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja ta była także  okazją do  nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. W wyniku przeprowadzonego konkursu 31 uczniów z klas 4 - 8 otrzymało tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia.

Wszystkim laureatom gratulujemy !!

Galeria Mistrzów Tabliczki Mnożenia (Kliknij)

Koordynator: Jacek Słomski

 

 

 Noc Bibliotek - występ naszych uczniów

2 października w remizie OSP w Żurowej miało miejsce wydarzenie kulturalne Noc Bibliotek. To ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą.

Uczniowie klasy IV, V i VI naszej szkoły w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w Żurowej włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia i zaprezentowali się w przedstawieniu pt. „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. W role postaci z książki Marii Konopnickiej wcielili się: Marysia: Aleksandra Bąk, krasnale: Anna Warzecha, Zuzanna Mikrut, Maja Niedziela, Marta Jodłowska, Lena Mężyk, Hubert Smołucha, Dominik Augustyn, gąski: Maja Mikrut, Milena Duda, Patrycja Lisak, Amelia Bąk, pies Gasio: Karol Piętka, lis Sadełko: Bartłomiej Słota, gospodyni: Zuzanna Zbylut.

Niemal baśniowa sceneria, przepiękne stroje przeniosły nas w odległe dzieje Żurowej, gdzie w chacie bednarza mieszkała sierotka Marysia i pasła swoje gąski. Występ naszych uczniów ogromnie się podobał, wzbudził entuzjazm licznie zgromadzonej publiczności – dzieci, rodziców i  dziadków, którzy przyszli podziwiać zdolności swoich pociech. Ich praca, zaangażowanie, poświęcony czas na pewno zaowocują w postaci zainteresowania czytaniem, sięganiem po książki przez całe pokolenia.

Małgorzata Mikrut

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)


 

 ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

REGULAMIN KONKURSU (KLIKNIJ)

 


  

Samorząd Województwa Małopolskiego dostrzegając, jak ogromny wpływ na prawidłowy rozwój, nie tylko fizyczny, ale i moralny młodego pokolenia, ma niewątpliwie uprawianie różnego rodzaju sportów i rekreacji ruchowej, podjął się realizacji projektu „Już pływam”.

Głównym celem akcji jest popularyzacja nauki pływania oraz poznanie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, wśród dzieci oraz ograniczenie w ten sposób statystyki utonięć. Ważną rzeczą jest także propagowanie wśród dzieci i młodzieży, sportowej rywalizacji, upowszechnianie kultury fizycznej, mobilizacja dzieci do podjęcia działań w zakresie poprawy swoich umiejętności pływackich.

W bieżącym roku w Gminie Szerzyny realizacja projektu rozpoczęła się 1 października 2022 roku. Odtąd uczniowie klas czwartych z naszej gminy korzystają z lekcji nauki pływania, na pływalni „Fala” w Gorlicach. Dzieci podczas zajęć uczą się pływać pod okiem wykwalifikowanych  instruktorów nauki pływania. Oprócz nauki dzieci  mają również okazję do wspólnej zabawy w wodzie. 

 

 PRELEKCJA HISTORYCZNA

 

W dniu 22.09.2022 r. uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w prelekcji historycznej: „Cmentarze z I wojny światowej zlokalizowane na terenie Gminy Szerzyny”, która odbyła się w PSP w Ołpinach. Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Bitwa Gorlicka 1915 szlakiem do niepodległości” zorganizowane było z inicjatywy GCKiCz w Szerzynach. Spotkanie poprowadził Roman FRODYMA – historyk i znawca cmentarzy. Za swoją działalność odznaczony został w Wiedniu Złotym Krzyżem Honorowym Austriackiego Czarnego Krzyża i polskim medalem Komisji Opieki nad Miejscami Pamięci Narodowej. To właśnie dzięki Romanowi Frodymie ocalały dziesiątki cmentarzy z czasów wielkiej wojny. Prelegent przekazał naszej młodzieży historię miejsc pamięci, cmentarzy wojennych nr 31,32,33 i 34 usytuowanych na terenie gminy Szerzyny, jak również cmentarzy wojennych z czasów I wojny światowej na terenie Polski południowej. Ta wielka lekcja historii i patriotyzmu z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Maria Kędzior


 ŚMIERĆ KRÓLOWEJ ELŻBIETY II

8 września świat obiegła smutna wiadomość o śmierci królowej Elżbiety II. Królowa Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat, mając za sobą 70-letnie panowanie nad Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Odeszła w swojej szkockiej posiadłości w Balmoral. Była najdłużej panującym monarchą w Wielkiej Brytanii. Wydarzenie to było okazją, aby jeszcze bardziej poznać tak niezwykłą postać. Uczniowie klas IV – VIII włączyli się w projekt, którego celem było przybliżenie postaci Królowej Elżbiety II oraz jej rodziny. Wiele osób przygotowało portrety, plakaty przedstawiające zdjęcia wraz z informacjami oraz istotnymi faktami dotyczącymi rodziny królewskiej. Projekt ten w niezwykły sposób pozwolił nam poznać bliżej postać Królowej Brytyjskiej, jej biografię i codzienne zwyczaje. Teraz uczniowie znają już wiele ciekawostek z życia królowej Elżbiety II. Wiedzą, że królowa odwiedziła Polskę w 1996 roku, że miała wiele hobby, w tym jazda konna i wyścigi gołębi, jak również, że kochała psy rasy Corgi.

Maria Kędzior

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 UWAGA !!!

PLAN LEKCJI NA NA NOWY ROK SZKOLNY 2022/2023 (KLIKNIJ PONIŻEJ) 

 

 

*********************************************************

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

*********************************************************

1 września był w naszej szkole dniem szczególnym i uroczystym. Zainaugurowano nowy rok szkolny 2022/2023. Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystość rozpoczęła w kościele parafialnym, gdzie ksiądz proboszcz odprawił mszę św. Następnie cała społeczność uczniowska udałą się wraz z pocztem sztandarowym na czele do szkoły. Tutaj przybyłych  powitał pan dyrektor Adam Setlik. Wszystkim uczniom życzył aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń. Szczególnie ciepło przywitani zostali uczniowie klas pierwszych. Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami w klasach.

W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom,  nauczycielom i rodzicom.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 GALERIA ZDJĘĆ ROK SZKOLNY 2021/2022

UCZNIOWIE 2021/2022

1. WYCIECZKA DO KARPACKIEJ TROJI
2. UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
3. POŻEGNANIE KS. STANISŁAWA MIKOŁAJCZYKA
2. POGRZEB KS. STANISŁAWA MIKOŁAJCZYKA
3. WYCIECZKA DO WIELICZKI I KRAKOWA KLAS I-III
4. WYCIECZKA DO WIELICZKI I KRAKOWA KLAS IV-VIII
5. ŚNIADANIE DAJE MOC
6. SZKOLNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
7. IGRZYSKA W TENISIE STOŁOWYM
8. ŚLUBOWNIE I PASOWANIE UCZNIÓW KLASY I
9. DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
10 ANDRZEJKI KLAS NAJMŁODSZYCH
11 SZKOLNE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM.
12. MIKOŁAJKI 2021
13. JASEŁKA SZKOLNE 2021
14. GALERIA KARTEK BOŻONARODZENIOWYCH
15. FILM Z ŻYCZENIAMI DNIA BABCI I DZIADKA
16. GALERIA WALENTYNEK
17. NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
18. SPOTKANIE Z POEZJĄ
19. KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ
20. ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II
21. DZIEŃ BEZ PLECAKA
22. GALERIA KARTEK WIELKANOCNYCH
23. WYCIECZKA KLAS VII I VIII DO WROCŁAWIA
24. BAL SZKOLNY KLASY 0 - III
25. BAL SZKOLNY KLASY IV - VIII
26. ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 2022
27. WYCIECZKA KLAS 0-III DO STRÓŻ I CIĘŻKOWIC
28. WYCIECZKA KLAS IV-VI DO BÓBRKI I NAD SOLINĘ
29. OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
30. OTWARCIE I POŚWIĘCENIE SALI GIMNASTYCZNEJ
31. DZIEŃ DZIECKA 2022
32. ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
33. UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 11

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?