NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj201
mod_vvisit_counterWczoraj245
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2874
mod_vvisit_counterOstatni tydzien3204
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc3631
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu9847
mod_vvisit_counterRazem1162547

We have: 7 guests online
Twoje IP: 75.101.173.236
Dzisiaj jest: 08 Sie 2020


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkoła Podstawowa w Żurowej

 TURNIEJ O PUCHAR TYMBARKU

"W ubiegły piątek odbyła się XXI edycja turnieju "Z Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej, w której jak co roku uczestniczyły drużyny z naszej Gminy. Naszą szkołę również reprezentowali chłopcy z kategorii U-12. Piękna jesienna pogoda pozwoliła na rozegranie wszystkich meczów na obiekcie orlika w Szerzynach. Reprezentanci naszej szkoły pokazali się z bardzo dobrej strony, lecz awans mogła zdobyć tylko jedna drużyna, a po ostatnim gwizdku to drużyna z Szerzyn wywalczyła awans zwyciężając ze wszystkimi drużynami.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

 WYJAZD DO TEATRU

15 października 2019 r. uczniowie klas IV - VI wraz z opiekunami udali się do tarnowskiego teatru. Obejrzeliśmy sztukę pt. "Mity greckie. Wyprawa po ambrozję" w reżyserii Tomasza Mana.

Spektakl opowiada o Helence, która szukała ambrozji dla chorej mamy. Początkowo zachowywała się jak typowa egoistka - tak naprawdę bardziej zależało jej na nowej lalce niż na zdrowiu mamy. Na szczęście zrozumiała swój błąd i szybko go naprawiła. W poszukiwaniu cudownego leku pomagał jej Posejdon, który też miał w tym swój cel - chciał pozbawić Zeusa władzy. Prosił o pomoc różnych bogów. Widzowie "przenoszą się" więc z Gdańska na Olimp, do Hadesu, Troi, na Cypr i do teatru Dionizosa, a Helenka przekonuje się, że świat bogów nie jest idealny. Bogowie, podobnie jak ludzie, mają swoje wady. Kłócą się, knują intrygi, są zawistni, zazdrośni i dbają tylko o własne interesy. Dziewczynce nie było łatwo zdobyć ambrozję - Posejdon oszukał ją i zamknął w koniu trojańskim. W końcu wszystkich pogodziła Hera, bogini ogniska domowego, a Helenka osiągnęła swój cel.

Na scenie dużo się działo. Aktorzy doskonale oddali charaktery granych przez siebie postaci. Dużą sympatię i szczery uśmiech budził Hermes, z którym Helenka robiła sobie selfie i którego uczyła posługiwania się smartfonem. Oszczędna, ale bardzo wymowna scenografia często i szybko się zmieniała. Podobały się kostiumy bogów i greckie kolumny, które komentowały to, co działo się na scenie. Ciekawe układy choreograficzne, doskonałe operowanie światłem i mocne dźwięki muzyki granej na żywo podkreślały dynamikę akcji. Niewątpliwym atutem musicalu jest duża dawka humoru, pomysłowe połączenie świata mitów greckich ze współczesnością oraz zaskakujące, ale zabawne ukazanie wartości, które powinny być ważne dla każdego z nas.

Spektakl nam się podobał. Wyszliśmy z teatru przekonani, że należy "ogrzewać" nasze domy zgodą i miłością, a nie kłótniami i intrygami - wtedy świat stanie się choć odrobinę lepszy.

DODATKOWE INFORMACJE, GALERIA (KLIKNIJ)

 DZIEŃ NAUCZYCIELA 2019


Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły.

I  właśnie z tej okazji 11 października 2019 roku cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów z klasy VI a  pod kierunkiem pani Celiny Mikrut. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był chór szkolny prowadzony przez nauczyciela muzyki pana Marka Bąka oraz szkolni artyści: Nikola Mikrut flet, Michał Mikrut - trąbka i Artur Szwandrok -akordeon. Uczniowie poprzez program artystyczny wyrazili swoje podziękowanie za gorące serce, pomocną dłoń oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy.

Uczniowie swoim występem udowodnili, że dobry nauczyciel nie tylko uczy i wymaga, ale też przeżywa wraz z dziećmi wiele wspaniałych chwil. Młodzież doskonale zaprezentowała utwory muzyczne i poetyckie związane z październikowym świętem.

Ten dzień był też doskonałą okazją do złożenia wszystkim pracownikom szkoły podziękowań oraz wręczenia kwiatów.

W drugiej części akademii uczniowie urządzili galę oskarową a właściwie "jabłkową" - wręczając nauczycielom poszczególnych przedmiotów oskary w postaci jabłek umieszczonych w koszyczku - co wywołało uśmiechy zarówno nagradzanych jak i publiczności.

Na zakończenie, za trud wkładany w wychowanie i wykształcenie dzieci, szczególne podziękowania skierował w stronę grona pedagogicznego Pan Dyrektor, Adam Setlik. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Weronika Mikrut życzyła wszystkim  satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów w zawodzie nauczyciela.

Wszystkim pracownikom szkoły życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką”


8 października 2019r. odwiedzili naszą szkołę  policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Spotkali się z pierwszakami w związku z akcją „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką”. Dzieci  z wielkim entuzjazmem  przyjęły gości, zwłaszcza wielką maskotkę Mrówkę. Panie policjantki przeprowadziły prelekcję w klasie pierwszej na temat, jak być świadomym uczestnikiem ruchu drogowego. Dzieci poznawały i utrwalały podstawowe przepisy ruchu drogowego dla pieszych i rowerzystów, uczyły się jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, jak zachowywać się w jej pobliżu oraz jak bezpiecznie podróżować samochodem. Pierwszaki również w sposób praktyczny wykorzystywały  zdobyte wiadomości, trenując pod okiem pań policjantek  przechodzenie na drugą stronę jezdni.

Wiele radości sprawiała w ciągu całego spotkania wielka „ Mrówka”, która rozdała dzieciom  kamizelki odblaskowe, kalendarzyki oraz słodycze.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to  akcja edukacyjna mająca na celu propagowanie sprawnego posługiwania się tabliczką mnożenia. Stało się już tradycją, że przeprowadzamy ją także u nas.

4 października  2019 roku uczniowie naszej szkoły z klas III-VIII  uczestniczyli w tej zabawowej formie nauczania-uczenia się matematyki. Uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja ta stała się okazją do  nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. 47 uczniów zdobyło tytuł "Eksperta tabliczki mnożenia"

Wszystkim zwycięzcom GRATULUJEMY !!

LISTA  EKSPERTÓW (KLIKNIJ)

 


GMINNE ZAWODY W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH


"W dniu 02.10.2019 r. w naszej szkole odbyły się Gminne Zawody w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Do zmagań przystąpiły wszystkie szkoły z naszej gminy, po bardzo zaciętej walce, również uczniowie z naszej placówki stanęli na podium zawodów. A byli nimi Mateusz Warzecha złoty medal w kategorii chłopców rocznika 2007, Natalia Reczek w kategorii dziewcząt rocznik 2006, Kamil Bułat brąz w kategorii chłopców 2005. Gratulujemy wszystkim startującym zawodnikom i zawodniczkom.


 

 

(KLIKNIJ)RAJD NA GILOWĄ GÓRĘ


Wrześniowe rajdy piesze to jedna z tradycji naszej szkoły. Tym razem uczniowie klas IV - VIII wraz z opiekunami udali się na Gilową Górę.

Wyruszyliśmy 24 września o godz. 8.15. Zachmurzone niebo, leciutka mgła i nie najwyższa temperatura wcale nas nie zniechęciły. Pełni pozytywnej energii i wyposażeni w dobre humory rozpoczęliśmy wędrówkę. Tempo było dość szybkie, ale wszyscy mamy przecież dobrą kondycję, więc nikt nie narzekał. Piękne, choć nieco zamglone, widoki, pierwsze zmiany zachodzące w przyrodzie, a przede wszystkim dorodne borowiki, osładzały trudy wędrówki. Już po godzinie byliśmy na miejscu. Teraz wyprawa w poszukiwaniu drewna - tu największe brawa należą się młodszym uczniom. Po chwili grzaliśmy się przy ognisku, a samodzielnie upieczone kiełbaski okazały się wyjątkowo smaczne.

Każda wycieczka powinna nas czegoś nauczyć. Mając to na uwadze, udaliśmy się pod pomnik upamiętniający wydarzenia, które rozegrały się tu 17 sierpnia 1944 r. , kiedy to członkowie AK stoczyli zwycięską bitwę z oddziałem tarnowskiego gestapo. Zapalenie znicza, krótka pogadanka, chwila refleksji i w drogę! Ok. 13. 00 znów byliśmy pod szkołą.

Rajd dobiegł końca i na pewno spełnił swoją rolę. Przekonaliśmy się, że aby dowiedzieć się czegoś nowego, zauważyć coś, czego dotąd nie widzieliśmy, poznać wartościowe miejsca, wcale nie trzeba daleko wyjeżdżać. Mieszkamy przecież w pięknej okolicy, chociaż na co dzień wcale o tym nie pamiętamy.


 

 

 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

2 września 2019 r. w naszej szkole  odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020. Uroczystość poprzedziła msza św. w intencji dzieci, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły. Po mszy wszyscy udali się do szkoły. Dyrektor powitał zgromadzonych na uroczystości, podał informacje dotyczące organizacji i pracy szkoły w nowym roku szkolnym. Następnie odbyło się przywitanie uczniów klasy "0". Dzień ten był dla przedszkolaków  wyjątkowy, gdyż był to dla nich pierwszy dzień w  szkole. Na zachętę i dla dodania odwagi Pan Dyrektor poczęstował przedszkolaków słodyczami. Po  zakończonej części oficjalnej uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.

Wszystkim PRZEDSZKOLAKOM życzymy wielu sukcesów w nauce i samych wspaniałych chwil w szkole!

Starszym uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy wytrwałości w nauce w nowym roku szkolnym.

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 5

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?