NASI UCZNIOWIE

NASZ PODRĘCZNIK

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj135
mod_vvisit_counterWczoraj62
mod_vvisit_counterW tym tygodniu241
mod_vvisit_counterOstatni tydzien535
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc1501
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu6336
mod_vvisit_counterRazem747486

We have: 74 guests online
Twoje IP: 54.224.108.238
Dzisiaj jest: 20 Sie 2018


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkoła Podstawowa w ŻurowejUROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ13 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie wszyscy zgromadzeni na sali gimnastycznej obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów kl. III i VI. Młodsze dzieci z dużym przejęciem deklamowały wiersze poświęcone nauczycielom i ich pracy, a nieco starsi uczniowie pokazali pracę pedagogów z przymrużeniem oka. Wszystkim podobał się wywiad z Jedynką, a "Pierwsza lekcja w szkole po wakacjach" pokazała nieograniczone możliwości uczniów i ich podejście do pracy nauczycieli. Scenka przedstawiająca rozmowę nauczycielek na początku roku szkolnego w zabawny sposób przybliżyła problemy, z jakimi zmagają się współcześni nauczyciele i przekonała wszystkich, że praca pedagogów to żmudny wysiłek, ale nie brakuje w niej również zabawnych momentów. Uczniowie podziękowali za codzienny trud, za serce, dobre rady i przekazywaną wiedzę. Po raz pierwszy na naszej akademii zaprezentował się chór szkolny. Debiut wypadł znakomicie!

Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, Pan Adam Setlik. Podziękował uczniom za życzenia i za pracę, jaką włożyli w przygotowanie uroczystości. Nauczycielom życzył wytrwałości, radości i satysfakcji płynących z pracy.

Wszystkim pedagogom życzymy niewyczerpanych pokładów cierpliwości, skupienia w oczach uczniów na każdej lekcji, wyrozumiałości i pogody ducha. Pracujcie z pasją i zaangażowaniem. Pamiętajcie o tym, że wybraliście trudny i wymagający, ale też piękny zawód.

 VII Światowy Dnień Tabliczki Mnożenia

Światowy dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września.

29 września 2017 roku 53 uczniów naszej szkoły z klas III-VII  uczestniczyło w tej zabawowej formie nauczania-uczenia się matematyki. Uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja ta stała się okazją do  nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. 33 uczniów zdobyło tytuł "Eksperta tabliczki mnożenia" Wszystkim zwycięzcom GRATULUJEMY !!

 „Lato Muminków”Muminki, Muminki... Kto ich nie kocha? Fińskie trolle tak ciepłe i zabawne  istoty. 29 września uczniowie klas 0-III spotkali się z tymi postaciami w tarnowskim teatrze. Świat Muminków to dolina, w której różne tajemnicze postacie – np. Paszczaki, Ryjek, Włóczykij, Mała Mi - wiodą życie dziwnie podobne do zwykłego, a jednak wypełnione baśnią. Najważniejszym miejscem jest dom Mamusi i Tatusia Muminka: tu każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Jednak pewnego letniego dnia żywioł rozdzielił kochające się osoby. Wszyscy chcą powrotu do rodziny, spokoju i harmonii. Prawa świata Muminków łączą się z legendami i wierzeniami tworząc spójną mitologię.

Muminki, przez występującą w nich wielogatunkowość, uczą tolerancji, szacunku do inności. Pokazują, że należy być uprzejmym, traktować się elegancko. Gloryfikują bliskość, zaufanie, ciepło rodzinne i mądrą rozmowę. Dzięki Emmie – woźnej w teatrze-  dowiadujemy się na przykład o tym, czym jest rekwizytornia, premiera czy budka suflera, że w teatrze nie wolno gwizdać, i „że kurtyna to nie żadna firanka”. Wdowa po woźnym Filifionku, którego przytrzasnęła owa żelazna kurtyna, przekonuje bohaterów, iż „(…) teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, jakimi pragnęli by być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są… (…)”. Piękne stroje, rekwizyty, scenografia dodają uroku i całkowicie przenoszą widzów w ten baśniowy świat.

 PIESZY RAJD NA GILOWĄ GÓRĘ 

28 września uczniowie klas IV-VII wyruszyli pieszo na Gilową Górę. Rajd dostarczył uczniom wielu wrażeń. Podziwiali piękne widoki, zbierali grzyby, rozpoznawali charakterystyczną dla naszego regionu roslinność. Po długiej wędrówce rozpaliliśmy ognisko i z apetytem zjedliśmy kiełbaski. Następnie podeszliśmy pod pomnik upamiętniający walkę członków AK z Niemcami w czasie II wojny światowej

W miejscu tym w nocy z 17 na 18 sierpnia 1944 roku żołnierze I. batalionu 5 Pułku Strzelców Podhalańskich AK pod dowództwem por. Edwarda Przybyłowicza ps. Bem zorganizowali udaną zasadzkę na kolumnę niemieckich ciężarówek zdążających z Tarnowa w stronę Szerzyn. W efekcie bitwy kolumna została rozbita, a partyzanci zdobyli znaczne ilości broni i amunicji. Obecnie na Gilowej Górze, na miejscu bitwy znajduje się pomnik z napisem: "W tym miejscu w dniu 17 VIII 1944 r. żołnierze I Batalionu 5 Pułku Strzelców Podhalańskich AK odnieśli zwycięstwo nad oddziałem tarnowskiego gestapo"(Wikipedia).

Cele wycieczki zostały osiągnięte. Uczniowie poszerzyli wiedzę historyczną. Poza tym przekonali się, że ruch na świeżym powietrzu to naprawdę doskonała forma spędzania wolnego czasu.

 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

" Wesołe buzie mamy bo do szkoły wracamy"

Mszą św. w kościele uczniowie i naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny. Następnie udali się do szkoły gdzie Pan dyrektor Adam Setlik przywitał wszystkich zebranych, życzył sukcesów w nauce a także omówił organizację nowego roku szkolnego. Zwrócił szczególną uwagę na zmiany, które zaszły w naszej szkole w związku z wprowadzaną reformą zwracając się do uczniów klasy VII.  Ważnym wydarzeniem było także przywitanie uczniów, którzy po raz pierwszy zawitali w mury szkoły.

Następnie uczniowie udali się do klas, na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM SUKCESÓW W NOWYM ROKU SZKOLNYM

 

 
 

 

 

UWAGA !!

PLAN LEKCJI NA NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018

(KLIKNIJ) 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 5

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2016/2017

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?