NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj355
mod_vvisit_counterWczoraj422
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1809
mod_vvisit_counterOstatni tydzien2674
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc11267
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu8157
mod_vvisit_counterRazem1421707

We have: 9 guests online
Twoje IP: 44.200.137.63
Dzisiaj jest: 28 Wrz 2022


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Szkoła Podstawowa w ŻurowejSzkolne zawody sportowe w tenisie stołowym

W naszej szkole odbyły się między klasowe zawody w indywidualnym tenisie stołowym chłopców i dziewcząt. Zawody przeprowadzone były w dwóch kategoriach wiekowych klas IV-VI i VII-VIII, w turnieju uczestniczyli wszyscy chętni zawodnicy i zawodniczki  z naszej szkoły.

W kategorii młodszej klas IV-VI wygrał Hubert Kos, pokonując wszystkich uczestników. W kategorii dziewcząt młodszych pierwsze miejsce zajęła Patrycja Reczek.

W kategorii starszej klas VII-VIII wygrał Dawid Bąk, pokonując wszystkich zawodników i zawodniczki. W kategorii dziewcząt starszych pierwsze miejsce zajęła Nikola Mikrut.

Wszyscy uczestnicy utrzymali dyplom pamiątkowy i upominki rzeczowe. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i chęci współzawodnictwa w sporcie szkolnym.

Piotr Klisiewicz

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

 MIKOŁAJKI 2021Ten tydzień zaczął się wyjątkowo przyjemnie. W poniedziałek, 6 grudnia, odwiedził nas św. Mikołaj, przynosząc prezenty, które dostarczyły wszystkim wiele radości i sprawiły, że lekcje minęły jakoś szybciej. Uśmiechy na twarzach i zachwyt w oczach świadczyły o tym, że prezenty się podobały. Nic dziwnego, bo przecież św. Mikołaj doskonale zna nasze marzenia. Wizyta tak wyjątkowego gościa świadczy o tym, że wszyscy byliśmy grzeczni. Święty Mikołaju, zapraszamy za rok. Nie zapomnij o nas!

Kolejny mikołajkowym  prezent prezentem był wyjazd do kina promień w Tuchowie.

Tego samego dnia dzieci klas 0 - III oglądali film " Świąteczna wprawa pana Patyka". Zbliżają się święta  Bożego Narodzenia, lecz śniegu jak na lekarstwo. Pan Patyk, ożywiony kijek zachowujący się jak chłopiec - fascynuje się wyprawą na biegun Rolanda Amudsena i postanawia powtórzyć ten wyczyn. Kilkuletni Junior rusza w pościg za swoim przyjacielem z drewna. Razem z ojcem odnajdują go, ale wtedy dopada ich nagła zamieć śnieżna. W wykonanej w śniegu jamie spędzają czas wigilii. Wkrótce ratownicy górscy ich odnajdują i zabierają do domu.

 

Z kolei we wtorek  uczniowie klas IV - VIII obejrzeli film "Nasze magiczne Encanto". To opowieść o zawiłych relacjach rodzinnych, o

chęci spełnienia oczekiwań bliskich nam osób. Poznajemy rodzinę Madrigal, której członkowie są obdarzeni niezwykłymi mocami. Żadnego daru nie otrzymała tylko Mirabel. Nie może więc, jak pozostali, pomagać innym i z tego powodu czuje się wykluczona. Ciepłem i miłością darzą ją tylko rodzice. Pozostali członkowie rodziny, przekonani o swojej wyjątkowości, boją się, że przez Mirabel stracą swoje moce. Gdy w rodzinie pojawiają się nieporozumienia i spory, dom zaczyna się rozpadać. Dziewczynka przeżywa trudne chwile, doświadcza wielu złośliwości, zanim udaje się jej na nowo skleić rodzinę.

Film może się podobać. Jest atrakcyjny wizualnie, kolorowy, wzbogacony piosenkami o wyraźnym przekazie. Po raz kolejny przekonaliśmy się o tym, jak wielka siła tkwi w rodzinie. Nikt nie jest idealny, ale każdy ma jakąś wartościową cechę, a wspólnymi siłami można pokonać każdą przeszkodę. Nie potrzeba żadnych nadzwyczajnych zdolności, żeby zbudować mocną rodzinę.

Małgorzata Król

 

 Zapraszamy do udziału w akcjach charytatywnych

GÓRA GROSZA

Publiczna Szkoła Podstawowa w Żurowej po raz kolejny bierze udział w XXII edycji „Góra grosza”, którym celem jest pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
Każda klasa zostanie zaopatrzona w pojemnik do którego będzie można zbierać monety w tym szczytnym celu. Nasz szkoła po raz kolejny pokaże, że potrafi pomagać, ale akcja ma też efekt wychowawczy i integracyjny dla każdego z uczniów. Poprzez akcję dzieci uświadamiane są, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej, oraz możliwość przeprowadzenia wspólnego przedsięwzięcia nauczycieli i uczniów na rzecz potrzebujących dzieci.

 

 

 


ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE

Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w kampanii charytatywnej fundacji Sursum Corda „Świąteczne Kartki dobroczynne” w której bierze udział Publiczna Szkoła Podstawowa w Żurowej. Dzięki zebranym funduszom uda się pomóc chorym i niepełnosprawnym dzieciom, podopiecznym Stowarzyszenia Sursum Corda, a przy okazji kartka z ciepłym słowem dotrze do kogoś bliskiego na święta. Kartki będą rozprowadzane przez samorząd uczniowski w dniu 10.12.2021r. podczas zajęć lekcyjnych, a później będzie można je jeszcze nabyć u opiekuna samorządu uczniowskiego w naszej szkole. Koszt kartki razem z kopertą to 2,50 zł.

Pomagając - wróćmy do pięknego zwyczaju wysyłania tradycyjnych, świątecznych kartek.

 


 

SZKOŁO POMÓŻ I TY

W świetle tak szczytnego celu pragniemy zaprosić do udziału w kolejnej edycji akcji charytatywnej Szkoło Pomóż i Ty na rok szkolny 2021/2022, który ma na celu sprzedaż naukowych cegiełek. W tym roku pragniemy wspólnie z pomóc 10-letniemu Kacprowi Pawłowskiemu. Kiedy Kacper skończył roczek zdiagnozowano u niego dziecięce porażenie mózgowe. Pomimo swojej niepełnosprawności uśmiech towarzyszy mu każdego dnia. Aby Kacper mógł prawidłowo rozwijać się niezbędny jest sprzęt, który pomoże mu w komunikacji, nauce pisania, czytania i mówienia. Wspólnie pomóżmy Kacprowi w zakupie specjalistycznego oprogramowania i komputera, których koszt wynosi około 10 000 zł.

 

Kartki będą rozprowadzane przez samorząd uczniowski w dniu 10.12.2021r. podczas zajęć lekcyjnych, a później będzie można je nabyć u opiekuna samorządu uczniowskiego w naszej szkole. Koszt naukowej cegiełki to 2,00 zł.

 

 ANDRZEJKI KLAS MŁODSZYCH

„Czary – mary, wosku lanie,
Co ma stać się – niech się stanie…”

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. I tak właśnie było też w naszej szkole 25 listopada 2021 roku.

Dzieci z klas młodszych kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja losowały wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie wraz ze swoimi opiekunami tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznych melodii.

Wspólna zabawa dostarczyła wielu przeżyć i emocji. Energię do zabawy zapewnił poczęstunek, o który zadbali oczywiście rodzice– dziękujemy.

Renata Kozdęba

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Wszystkie misie w naszym kraju
urodziny dzisiaj mają.
Dzieci wraz z nimi świętują,
kochać misie obiecują.

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały naszą szkołę. „Przybyły” ze swoimi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

W dniu 25 listopada klasy 0-III uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś – wszystkim jest potrzebny miś”. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Dzieci poznały historię święta, zapoznały się z wyglądem i warunkami życia niedźwiedzi oraz sylwetkami misiów – bohaterów bajek: Misia Uszatka, Paddingtona, Kubusia Puchatka, Coralgola, misia Yogi, Gumisiów, Troskliwych Misiów. Wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Pokochaj pluszowego misia”, ‘Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce oraz słodkie „małe co nieco” czyli ciasteczka z miodem.

Ten dzień pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Renata Kozdęba

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

 

 UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA I PASOWANIA UCZNIÓW KLASY I

 

„Ślubowania i pasowania nadszedł czas, 
uczniem będzie każdy z nas”

16 listopada 2021 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów naszej szkoły.

O godzinie 8.00 piętnaścioro pierwszoklasistów ubranych w stroje galowe niecierpliwie oczekiwało na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia.

Najpierw jednak uczniowie zaprezentowali przygotowany przez siebie program artystyczny. Pochwalili się swoimi talentami: recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Wykazali się wiedzą, jaką już zdobyli w szkole. Po nim złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Ślubowali sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków i przynosić szkole dumę. Po ślubowaniu Pan Dyrektor dokonał aktu pasowania wielkim ołówkiem.

Podczas ceremonii najmłodsi uczniowie otrzymali pamiątkowe plakietki, legitymacje szkolne,  dyplomy oraz kuferki pełne słodyczy. Pan Dyrektor życzył uczniom wielu sukcesów, a chrzestni – ósmoklasiści obdarowali młodszych kolegów wspaniałymi prezentami.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Pierwszakom i całej społeczności uczniowskiej życzymy dobrego, spokojnego roku szkolnego 2021/2022 oraz wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

W tym roku niestety ze względu na epidemię koronawirusa bliscy pierwszaków mogli obejrzeć pasowanie swoich pociech tylko na zrobionych zdjęciach.

 

Renata Kozdęba

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

 Złożenie zniczy przez społeczność szkolną na pomnikach upamiętniających poległych w I wojnie światowej w Żurowej

Publiczna Szkoła Podstawowa oprócz szkolnych i miejscowych obchodów Święta Niepodległości 11 listopada, złożyła również  znicze pamięci przy pomnikach upamiętniających osoby poległe w I wojnie światowej, które znajdują się na terenie miejscowości Żurowa. Delegacja szkolna zapaliła znicze na pomnikach, aby zachować pamięć o osobach, które broniły naszego Państwa i miejscowości, jak również kultywować tradycję upamiętniania tych miejsc wśród dzieci i młodzieży.

Piotr Klisiewicz

 

 

 Gminne Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w indywidualnym i drużynowym tenisie stołowym

W dniu 9 listopada w Publicznej Szkole podstawowej w Szerzynach odbyły się Gminne zawody Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w indywidualnym i drużynowym tenisie stołowym. Uczniowie szkoły w Żurowej zaprezentowali się bardzo dobrze w międzyszkolnych zmaganiach i wywalczyli miejsca na podium prawie w każdej kategorii.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII) w indywidualnym tenisie stołowym chłopców pierwsze miejsce zajął reprezentant Żurowej Dawid Bąk pokonując wszystkich rywali z terenu Gminy w swojej kategorii wiekowej.  W kategorii dziewcząt możemy się pochwalić drugim miejsce zajętym przez Patrycję Bąk i czwartym zajętym przez Oliwię Bąk.

W Igrzyskach Dzieci (klasy IV-VI) w indywidualnym tenisie stołowym chłopców czwarte miejsce zajął Dominik Duda, a w kategorii dziewcząt Partycja Reczek.

W tym samym dniu odbyły się również Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym. Wszystkie uczestniczące drużyny z naszej szkoły zajęły drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych co jest wielkim sukcesem dla całego społeczeństwa szkolnego.

Wielkie gratulację dla wszystkich uczestniczących w zmaganiach i dla osób, które uzyskały awans do zawodów Półfinału Powiatu.

Piotr Klisiewicz

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 8

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?