NASI UCZNIOWIE

WYSTĘPY NASZYCH UCZNIÓW

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj52
mod_vvisit_counterWczoraj1810
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2793
mod_vvisit_counterOstatni tydzien4618
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc24490
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu29466
mod_vvisit_counterRazem1520847

We have: 17 guests online
Twoje IP: 3.235.195.196
Dzisiaj jest: 31 Sty 2023


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

 GMINNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 

 

Jest 13 listopada 2022 r., wczesne niedzielne popołudnie. W kościele parafialnym w Swoszowej rozpoczyna się msza św. w intencji ojczyzny. To początek Gminnych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W tej doniosłej uroczystości wzięła też udział delegacja uczniów naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym.

 

Po zakończonej mszy wszyscy udali się na Gilową Górę. Mocno zachmurzone niebo, jesienny chłód i mgła snująca się między drzewami tworzyły odpowiedni nastrój, skłaniały do refleksji nad tym, co stało się w tym miejscu 78 lat temu. Tu przed Pomnikiem Partyzantów odbyła się oficjalna część uroczystości. Wciągnięcie flagi państwowej, wspólne odśpiewanie hymnu narodowego, apel podległych i złożenie kwiatów i zniczy pamięci przez liczne delegacje przypomniały, w jakim celu się tu zgromadziliśmy - winniśmy pamięć wszystkim tym, którym zawdzięczamy wolność. Homilia wygłoszona przez ks. Kazimierza Pszenicznego i przemówienie Wójta Gminy Szerzyny Pana Grzegorza Gotfryda sprawiły, że przypomnieliśmy sobie wydarzenia i postacie, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości przez Polskę. Wiemy już, czym jest patriotyzm i jak należy odnosić się do ojczyzny. Ojczyznę trzeba traktować jak matkę, czyli kochać ją, szanować i modlić się za nią. Pamiętajmy, że wolność jest krucha, więc musimy o nią dbać. Na zakończenie wysłuchaliśmy wiązanki pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestry OSP z Szerzyn. Mogliśmy też rozgrzać się gorącą herbatą i żołnierską grochówką.

Dzisiejszy dzień to kolejna lekcja historii, lekcja, podczas której nie potrzebowaliśmy podręczników, zeszytów ani nawet tablicy interaktywnej, a mimo to przemówiła wyraźnie i odcisnęła ślad, który zostanie w nas na długo.

Małgorzata Król

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

 

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?