NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj376
mod_vvisit_counterWczoraj422
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1830
mod_vvisit_counterOstatni tydzien2674
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc11288
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu8157
mod_vvisit_counterRazem1421728

We have: 7 guests online
Twoje IP: 44.200.137.63
Dzisiaj jest: 28 Wrz 2022


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla TemplatesZapraszamy do udziału w konkursie "Berło Królowej Jadwigi"

 

SZCZEGÓŁY KONKURSU (KLIKNIJ)

 

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 2022

%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

Święto Narodowe Trzeciego Maja, obok Święta Niepodległości, jest jednym z najważniejszych świąt państwowych. Zostało ustanowione w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. 3 maja 1791 roku Sejm Wielki na Zamku Królewskim w Warszawie uchwalił pierwszą w Europie i drugą na świecie – po amerykańskiej – nowoczesną ustawę zasadniczą. Niosła ona nadzieję na ocalenie Polski. Stwarzała podstawy do wzmocnienia władzy państwowej, osłabiała samowolę magnatów. Zwiększała liczebność wojska, poprawiała położenie chłopów, podniosła poziom oświaty, mieszczanom zaś nadała nowe prawa. Wprowadzone przez nią zmiany w prawie polskim były ostatnią próbą ocalenia zagrożonej ojczyzny. Do dzisiaj stanowi dumę Polaków z jej osiągnięć i otoczona jest należytą czcią oraz szacunkiem.

Tradycją lat poprzednich z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w naszej szkole odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy IV. Młodzi wykonawcy odegrali scenkę rozgrywającą się w Warszawie w dniu 3 maja w mieszkaniu córki posła na Sejm Czteroletni. Oczami dzieci, które przez okno wychodzące na ulicę stolicy oglądają

i przeżywają moment uchwalenia Konstytucji, mogliśmy poczuć atmosferę tamtego wydarzenia, zrozumieć  jego doniosłość  i znaczenie dla narodu. Zostali przypomniani także twórcy Konstytucji.

Człowiek bez miłości do Ojczyzny - to człowiek bez korzeni.

Akademia była okazją do tego, by  każdy uczeń poszerzył swoją wiedzę historyczną, a także zastanowił się nad swoim patriotyzmem.

M. Mikrut

 

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?