NASI UCZNIOWIE

WYSTĘPY NASZYCH UCZNIÓW

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj616
mod_vvisit_counterWczoraj588
mod_vvisit_counterW tym tygodniu7469
mod_vvisit_counterOstatni tydzien8769
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc1204
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu46690
mod_vvisit_counterRazem3075085

We have: 10 guests, 1 bots online
Twoje IP: 35.175.107.142
Dzisiaj jest: 02 Gru 2023


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla TemplatesSzkolne obchody Święta Niepodległości

 

Narodowe Święto Niepodległości corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Temu wydarzeniu towarzyszą akademie, parady, marsze, biegi niepodległościowe, patriotyczne koncerty, które pozwalają cieszyć się z faktu odzyskanej wolności.

Nasza szkoła również włączyła się w obchody Święta Niepodległości poprzez udział w patriotycznej akademii połączonej z akcją „Szkoła do hymnu”. 10.11.2021r. o godzinie 11.11. cała społeczność szkolna zgromadzona w holu szkoły uroczyście odśpiewała „Mazurek Dąbrowskiego”, po czym przygotowani uczniowie zaprezentowali montaż słowno- muzyczny. Przypomnieli tragedię narodu polskiego, czasy zaborów, powstań narodowych, wspominali tęsknotę Polaków za wolnością. W swoim przesłaniu przypomnieli również zadania, które wynikają z faktu posiadania wolności i bycia Polakiem.

W Dzień Odzyskania Niepodległości nasza szkoła wzięła udział w lokalnych obchodach tego święta. O godzinie 10.00 w kościele parafialnym w Żurowej została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny i poległych w jej obronie. W swojej homilii ksiądz podkreślił, że Ojczyzna jest „tu i teraz”. To my przez swoje życie, codzienną pracę, relacje z innymi ludźmi tworzymy naszą Polskę. Następnie pod pomnikiem upamiętniającym poległych z naszej miejscowości w czasie II wojny światowej zostały złożone kwiaty i znicze przez delegację uczniów Szkoły Podstawowej w Żurowej oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Żurowej.

Potem w uroczystym pochodzie uczestnicy uroczystości przeszli na cmentarz parafialny, gdzie został poświęcony odnowiony przez mieszkańców Żurowej Grób Nieznanego Partyzanta. Złożeniu kwiatów i zniczy na grobie towarzyszyła modlitwa za poległych w walce o wolność Ojczyzny.

Jan Paweł II powiedział: „Ojczyzna jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli i jako taka, jest też wielkim obowiązkiem”. Pamiętajmy zatem o swoich, na miarę wieku i pozycji zawodowej, zadaniach względem Polski.

Małgorzata Mikrut

GALERIA ZDJĘĆ (AKDEMIA)

GLERIA ZDJĘĆ (OBCHODY LOKALNE)


 

 

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?