NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj58
mod_vvisit_counterWczoraj304
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1971
mod_vvisit_counterOstatni tydzien2783
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc8541
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu9840
mod_vvisit_counterRazem1217849

We have: 13 guests online
Twoje IP: 3.232.129.123
Dzisiaj jest: 27 Lut 2021


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

 BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

Bezpieczeństwo w sieci to sprawa niezwykle istotna. Często słyszymy w mediach o zawieraniu tragicznie kończących się znajomości albo utracie pieniędzy za produkty, które nigdy nie dotarły do klienta.  9 lutego w całej Europie obchodzono Dzień Bezpiecznego Internetu. Korzystając z tej okazji policjantka, dzielnicowa sierż. sztab. Angelika Wojtanowska-Jarek, odwiedziła naszą szkołę i rozmawiała z uczniami o mądrym i bezpiecznym korzystaniu z sieci. Celem spotkania było zwiększenie świadomości uczniów w kwestii zagrożeń internetowych. Funkcjonariuszka wyjaśniła, jakie zachowania w Internecie są niebezpieczne, zwracając szczególną uwagę na kontakty i spotkania z osobami nieznajomymi, poznanymi w sieci oraz na niebezpieczeństwa z tym związane. Wskazała, jak mądrze i bezpiecznie poruszać się po stronach internetowych i korzystać z różnego rodzaju portali społecznościowych. Uczniowie dowiedzieli się, by nie klikać w podejrzane linki, nie wrzucać skanów dokumentów, nie podawać żadnych danych i używać bezpiecznych haseł. Uświadomili sobie, że anonimowość w sieci nie istnieje. Prelegentka przypomniała uczestnikom, że publiczne obrażanie innych ludzi to przestępstwo, a wszystko to, co jest wrzucone do Internetu, pozostaje w nim na zawsze. Przypomniała także o przestrzeganiu zasad Netykiety, czyli zbioru zasad przyzwoitego zachowywania się w Internecie. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach i chętnie dzieliły się swoją wiedzą oraz odpowiadały na zadawane pytania. Ze względu na sytuację pandemiczną w naszym kraju spotkanie z klasami IV-VIII odbyło się z wykorzystaniem aplikacji zdalnych, które umożliwiło połączenie się prelegentki z uczestnikami. Dzieci z klas młodszych uczestniczyły w bezpośrednim spotkaniu z policjantką. Na zakończenie otrzymały materiały profilaktyczne.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?