NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj207
mod_vvisit_counterWczoraj245
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2880
mod_vvisit_counterOstatni tydzien3204
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc3637
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu9847
mod_vvisit_counterRazem1162553

We have: 3 guests online
Twoje IP: 75.101.173.236
Dzisiaj jest: 08 Sie 2020


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

 SPOTKANIE  Z POLICJANTEM

8 listopada nasza szkoła gościła funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Tarnowie. Spotkanie zostało podzielone na dwie grupy: dla klas młodszych oraz starszych. W pierwszej części uczestniczyli uczniowie klas O-III.  Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym podróżowaniu samochodem. Policjanci podkreślili jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać oraz zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi. Innym istotnym tematem pogadanki z dziećmi było właściwe zachowanie się w przypadku zaistnienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu innych, jak również umiejętność połączenia się z numerami alarmowymi. Na zakończenie dzieci wyszły na parking szkolny, gdzie policjanci zwrócili uwagę jak należy zachować się w pobliżu samochodu oraz jak bezpiecznie wychodzić ze szkoły na ulicę. W nagrodę ze dużą wiedzę z zakresu ruchu drogowego maluchy mogły wejść do radiowozu policyjnego.

Drugie spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas IV-VIII. Tematem pogadanki było również bezpieczeństwo na jezdni oraz przypomnienie zasad podczas jazdy rowerem. Policjanci uczulili na narastające niebezpieczeństwo wśród młodzieży, która przechodzi przez jezdnię w założonym kapturze, z oczami utkwionymi w telefon i słuchawkami w uszach. Panowie poruszyli także temat tzw. cyberprzemocy i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Policjanci poinformowali także uczniów, że nie należy ufać osobom, z którymi zawierają znajomość poprzez Internet, że należy być ostrożnym w kontaktowaniu się z innymi za pośrednictwem komunikatorów oraz, że nie należy przyjmować niczego od osób obcych. Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistów w dużym stopniu przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów oraz, mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie w szkole i poza nią.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?