NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj257
mod_vvisit_counterWczoraj703
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2625
mod_vvisit_counterOstatni tydzien4065
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc6690
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu31638
mod_vvisit_counterRazem973826

We have: 46 guests online
Twoje IP: 3.214.184.124
Dzisiaj jest: 12 Gru 2019


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates"Patronko, Tyś dal nas wzorem, na lata, na życie całe..."

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY 

6 czerwca nasze myśli po raz kolejny zwróciły się ku niezwykłej postaci św. Jadwigi Królowej. Znów podziwialiśmy dzieło jej krótkiego życia.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.00 uroczystą mszą św. z udziałem pocztu sztandarowego, uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości. Z uwagą wysłuchaliśmy homilii. Ksiądz proboszcz zwrócił uwagę na to, że nie możemy przypominać sobie o patronce szkoły tylko raz w roku. Musimy codziennie realizować jej przesłanie. Jak to zrobić? Rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, zauważać drugiego człowieka, zwracać uwagę na to, co myślimy o innych, co o nich mówimy i jak wobec nich postępujemy. Powinniśmy kierować się w życiu świętością i miłością, a wtedy "ściągniemy" niebo na ziemię, dzięki czemu nasze relacje ze św. Jadwigą staną się bliższe.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole. Przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty przed płaskorzeźbą królowej, a następnie wszyscy udaliśmy się na salę gimnastyczną. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego dyrektor szkoły, Pan Adam Setlik, przywitał wszystkich gości na czele z Wójtem Gminy Szerzyny Panem Grzegorzem Gotfrydem. Teraz w głównej roli wystąpili uczniowie naszej szkoły. Przybliżyli postać św. Jadwigi Królowej, przypomnieli najważniejsze fakty z jej życia, zaakcentowali dokonania. Stwierdzili, że wielkość królowej polegała na tym, że potrafiła opanować swoje słabości i strach związany z wypełnianiem obowiązków. Była po chrześcijańsku dobra i mądra, kochała wszystkich ludzi, a szczególnie tych, o których inni zapominali. Wysłuchaliśmy też recytacji wierszy w wykonaniu dzieci z klasy pierwszej, które z wielkim przejęciem przekonywały, że pamiętają o patronce szkoły na co dzień i od święta. Następnie wystąpili uczniowie klasy siódmej w scence dramowej. W zabawny sposób pokazali, jaka jest ich wiedza na temat św. Jadwigi. Ta forma przekazu sprawiła, że życie królowej, w trudnych historycznie czasach, stanie się nam bliższe. Naszą akademię uświetniły również pieśni o królowej Jadwidze w wykonaniu chóru szkolnego. Na zakończenie uroczystości wójt naszej gminy, Pan Grzegorz Gotfryd, wręczył nagrody zwycięzcom Gminnego Konkursu Plastycznego "Św. Jadwiga Królowa - portret".

Św. Jadwiga Królowa odznaczała się mądrością, rozwagą i roztropnością. Była królem, decydowała o wielu ważnych sprawach, ale wnikliwie obserwowała otoczenie i zawsze pochylała się nad potrzebami innych. Pamiętajmy o tym w naszym szkolnym i nie tylko szkolnym życiu, bo przecież "nie dla siebie nam żyć należy".

mgr Małgorzata Król


 

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?