NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj389
mod_vvisit_counterWczoraj354
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1666
mod_vvisit_counterOstatni tydzien1933
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc6138
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu17721
mod_vvisit_counterRazem883930

We have: 47 guests online
Twoje IP: 18.206.15.215
Dzisiaj jest: 22 Sie 2019


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla TemplatesHISTORIA REGIONU W LEGENDZIE5 czerwca 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Panią Zofią Okarmą, autorką książki pt. "Legendy o Czermnej i Liwoczu".

Pani Okarma zaczęła swoje wystąpienie od wyjaśnienia etymologii Czermnej i przysiółków leżących na terenie wsi, a następnie przytoczyła liczne legendy związane z Liwoczem - najwyższym wzniesieniem naszego regionu. Wśród nich była też ta mówiąca o tunelu prowadzącym z Biecza na Liwocz, którym uciekała przed wrogami patronka naszej szkoły, św. Jadwiga Królowa. Wystąpienie Pani Zofii Okarmy poszerzyło naszą wiedzę o najbliższej okolicy. Prowadząca zainteresowała nas lokalną historią, podała ciekawostki i nieznane nam fakty historyczne, zaprezentowała sylwetki zasłużonych mieszkańców Czermnej, o których dotąd nie słyszeliśmy. Pani Okarma uświadomiła nam, że legendy to chyba najprzyjemniejszy sposób zainteresowania się historią i dziedzictwem kulturowym regionu. Mają dużą wartość poznawczą i są mądrością pokoleń, dlatego warto często do nich sięgać. Zachęciła nas też do poszukiwania legend związanych z naszą miejscowością.

Dziękujemy Pani Zofii Okarmie za ciekawą prelekcję i życzymy siły, wytrwałości i samozaparcia podczas przygotowywania kolejnej książki o Czermnej.

 

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?