NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj262
mod_vvisit_counterWczoraj1214
mod_vvisit_counterW tym tygodniu262
mod_vvisit_counterOstatni tydzien4836
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc12157
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu8708
mod_vvisit_counterRazem898657

We have: 23 guests online
Twoje IP: 34.231.247.139
Dzisiaj jest: 22 Wrz 2019


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla TemplatesPOKAZ HISTORYCZNY "KU NIEPODLEGŁEJ"4 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym  grupy artystycznej "Rekonstrukto" - „Ku Niepodległej”. Żywa lekcja historii przedstawiła niepodległościowe dążenia Polaków walczących  o wolność Polski pod koniec XVIII , w XIX  i na początku XX wieku. Członkowie grupy rekonstrukcyjnej przedstawili sylwetki wybitnych Polaków, m. in. Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego  oraz przypomnieli  tragiczną historię naszej ojczyzny: od czasów trzech rozbiorów, poprzez powstania narodowe, aż do czasów I wojny światowej, uwieńczonej odzyskaniem niepodległości. Członkowie grupy zademonstrowali broń i umundurowanie Polaków walczących za ojczyznę: kosynierów, legionistów, uczestników powstania listopadowego i styczniowego. Uczniowie poznali zasady walki szablą a następnie pasjonujący pojedynek stoczył Karol z Arturem. Prowadzący omówili także rolę kobiet, które niejednokrotnie ryzykowały życiem wynosząc rannych z pola bitwy. W role sanitariuszek wcieliły się  Kamila i  Daria, które fachowo opatrzyły rannych. Na zakończenie uczniowie z zainteresowaniem przymierzali dawne mundury oraz mieli możliwość wziąść do ręki różne rodzaje broni z tamtego okresu.  Pokaz był niezwykle interesująca wędrówką w tragiczną i krwawą, ale jakże chwalebną przeszłość naszej ojczyzny.

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)

 

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?