NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj8
mod_vvisit_counterWczoraj280
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1317
mod_vvisit_counterOstatni tydzien4443
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc26263
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu33701
mod_vvisit_counterRazem1135992

We have: 6 guests online
Twoje IP: 35.175.187.91
Dzisiaj jest: 26 Maj 2020


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Żurowej informuje, że od 1 marca do 29 marca 2019 r. będzie trwać rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2019/2020. Obowiązkiem wychowania przedszkolnego na nadchodzący rok szkolny objęte są dzieci urodzone w roku 2013, a obowiązkiem szkolnym, czyli rozpoczęciem nauki w klasie I dzieci urodzone w roku 2012. Wnioski do Oddziału Przedszkolnego dostępne są w gabinecie dyrektora lub na stronie internetowej szkoły. Regulaminy rekrutacji dostępne są na tablicach ogłoszeń w szkole. Szczegółowe informacje pod nr. tel. 146518322. Pobieranie i składanie wniosków jest możliwe od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 13.00. w gabinecie dyrektora szkoły.

Oddział przedszkolny (wniosek)

Klasa I (wniosek)### MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO 2019  ###21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma służyć podkreśleniu bogactwa, różnorodności i piękna języka, którym się posługujemy. Uczniowie naszej szkoły również poświęcili ojczystemu językowi więcej uwagi. Uczniowie klasy VII rozmawiali na temat wartości i wielofunkcyjności języka jako narzędzia komunikacji. Zastanawiali się nad znaczeniami słów, krytycznie oceniali zawartość konkretnych komunikatów i wskazywali procesy, którym podlega nasz język. Przyznali, że współczesny język młodzieżowy jest dynamiczny, pełen skrótów, nietypowych nazw i określeń poszczególnych sytuacji. Zdarzają się, niestety, wulgaryzmy, niedbałość ortograficzna, interpunkcyjna, brak znaków diakrytycznych, co jest widoczne zwłaszcza w komunikowaniu się przez internet. 21 lutego  w klasach IV i V przeważała nauka przez zabawę. Gry planszowe, karty edukacyjne i gry ortomagiczne pomogły w utrwaleniu ortografii. Uczniowie wykonali ortograficznego węża, plakat z magicznymi słowami, a wyrazy trudne ortograficznie wzbogacili śmiesznymi rysunkami, co pomoże im zapamiętać trudną pisownię. Zabawy w kalambury pozwoliły uczniom wykazać się znajomością frazeologizmów, powiedzeń i przysłów. Rozwiązania wszelkich wątpliwości szukali w odpowiednich słownikach. Dużym powodzeniem cieszyły się łamańce językowe i prędkomówki, które sprawiały trudności w wymowie, ale przynosiły też dużo śmiechu.

Dbajmy o piękno naszego ojczystego języka, starajmy się mówić poprawnie, unikajmy błędów językowych i nieustannie pogłębiajmy wiedzę o naszym trudnym, ale pięknym języku.

mgr Małgorzata Król


 

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?