NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj242
mod_vvisit_counterWczoraj703
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2610
mod_vvisit_counterOstatni tydzien4065
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc6675
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu31638
mod_vvisit_counterRazem973811

We have: 32 guests, 1 bots online
Twoje IP: 3.214.184.124
Dzisiaj jest: 12 Gru 2019


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla TemplatesPASOWANIE UCZNIÓW KLASY I„Ślubujemy, że nie zawiedziemy”

7 uczniów klasy pierwszej pod czujnym okiem wychowawczyni R.Kozdęby przygotowywało  się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzieci zapoznawały się i wdrażały do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcia nauki w szkole. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

30 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, piękna dekoracja sali gimnastycznej - wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klasy I wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Prowadząca uroczystość powitała gorąco zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą. Po odśpiewaniu hymnu klasa pierwsza zaprezentowała swoje umiejętności i zdolności podczas części artystycznej przygotowanej na dzień ślubowania. Obecni na ślubowaniu oceniali umiejętności uczniów. Wszystkie zadania uczniowie wykonali bardzo dobrze i udowodnili, że są gotowi, aby przyjąć ich do grona społeczności szkolnej. Po krótkim przemówieniu dyrektora, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor A. Setlik  dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej" – mówił dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Wychowawczyni wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy i słodkie prezenty. Na koniec prowadząca w imieniu starszych kolegów i koleżanek życzyła pierwszoklasistom sukcesów w nauce oraz zapewniła o pomocy i opiece w szkole i poza nią. Do życzeń dołączyli się również chrzestni, którzy obdarowali swoich podopiecznych drobnymi prezentami. Również rodzice pamiętali o święcie. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali ”słodkie” przyjęcie dla swoich pociech.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

Renata Kozdęba

 

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?