NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7
mod_vvisit_counterWczoraj280
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1316
mod_vvisit_counterOstatni tydzien4443
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc26262
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu33701
mod_vvisit_counterRazem1135991

We have: 5 guests online
Twoje IP: 35.175.187.91
Dzisiaj jest: 26 Maj 2020


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates"BALLADYNA" - wyjazd do teatru klas VI-VIII5 października uczniowie klas VI - VIII naszej szkoły wybrali się do tarnowskiego teatru. Obejrzeli przedstawienie pt. "Balladyna" wyreżyserowane przez Bożenę Suchocką. Mogli zobaczyć znane im postacie i wątki w opracowaniu artystycznym.  To spektakl jednoznaczny w swej wymowie. Opowiada historię dziewczyny, która dla osiągnięcia osobistych korzyści morduje własną siostrę. Ogarnięta żądzą władzy dokonuje kolejnych zbrodni, ale w końcu zostaje ukarana. Sprawiedliwość wymierzają siły natury - złą królową zabija piorun. Aktorzy doskonale wczuli się w role. Widzi się ich zaangażowanie emocjonalne, swobodę ruchów i dobre operowanie niełatwym przecież słowem. Bardzo wiarygodny okazuje się aktor grający Grabca i odtwórczyni roli Balladyny, która doskonale oddała głosem ciemny charakter granej przez siebie postaci. Podobać może się Skierka, jego sprawność fizyczna i nietypowy kostium. Przedstawienie zaczyna się od świętowania sobótki. Jedna z osób zasypia. To pozwala nabrać widzom pewnego dystansu do tego, co dzieje się na scenie, bo przecież we śnie wszystko może się zdarzyć. Ludowe śpiewy, piękne melodie, grane chyba na jakichś historycznych instrumentach, dodają tajemniczości, podkreślają baśniowość widowiska.

Scenografia jest skromna: stóg siana, "pływające" wianki, dwie wieże wysuwające się z boków sceny, nieliczne tym razem prezentacje multimedialne. Dopełnieniem okazuje się dobra gra światłem i odpowiednio dobrana muzyka. Błyskawice przyprawiają o szybsze bicie serca, a pioruny dosłownie podrywają widzów z foteli. Nieco zaskakujące wydaje się zakończenie. Główna bohaterka znów leży i wygląda, jakby spała. Czyżby to był rzeczywiście tylko sen? Czy dziewczyna się obudzi? Czy uświadomi sobie, co zrobiła?

Spektakl skłania do refleksji, pokazuje konsekwencje nieprzemyślanych decyzji. Ciekawe, czy należy postępować uczciwie i ponosić stratę, czy za wszelką cenę dążyć do zaspokajania swoich egoistycznych celów? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Małgorzata Król

 

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?