NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj437
mod_vvisit_counterWczoraj304
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1454
mod_vvisit_counterOstatni tydzien2465
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc9144
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu12720
mod_vvisit_counterRazem822948

We have: 16 guests online
Twoje IP: 3.84.182.112
Dzisiaj jest: 22 Kwi 2019


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

*******************************************************

Zapraszamy do udziału w imprezach i konkursach gminnych

*******************************************************

POGÓRZAŃSKI BIEG RODZINNY

pod patronatem Wójta Gminy Szerzyny.

Bieg rozpocznie się na Stadionie sportowym w Szerzynach, a przebiegał będzie różnymi trasami w następujących kategoriach:

 

  • kat. 1 PRZEDSZKOLA
  • kat. 2 KLASY I - III
  • kat. 3 IV - VI
  • kat. 4 VII + GIMNAZJUM
  • DLA DOROSŁYCH - Bieg w kategorii OPEN wynosić będzie 8,5 km.

Udział w biegu jest bezpłatny, zapisy rozpoczną się około 29 czerwca / początkiem lipca (liczba miejsc ograniczona). Dla wszystkich uczestników przewidziano piękny odlewany medal oraz poczęstunek, zaś dla zwycięzców atrakcyjne nagrody rzeczowe! Więcej informacji o biegu znaleźć można na stronie: http://biegimalopolska.pl/burzyn/ oraz już wkrótce na plakatach, stronie internetowej oraz funpage na Facebook'u Gmina Szerzyny oraz bezpośrednio u mnie w Urzędzie Gminy


 

KONKURS LITERACKI

- "Miejsca pamięci narodowej na terenie Gminy Szerzyny"

zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie, tym razem literackim (ze znaczącymi elementami historycznymi), pt. "Miejsca pamięci narodowej na terenie Gminy Szerzyny".

REGULAMIN I SZCZEGÓŁY KONKURSU"JESTEM MAŁY - WIEM WIĘCEJ"

- podsumowanie projektuW dniu 18 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Jestem mały – wiem więcej”, którego organizatorem był Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych  Rzeczpospolitej Polskiej  woj. małopolskiego.

Celem udziału w projekcie było podniesienie wiedzy i umiejętności najmłodszych uczniów z zakresu udzielania pierwszej pomocy, reagowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu, a także zapoznanie się ze sprzętem przeciwpożarowym.

W projekcie brało udział 14 dzieci z klasy I. Zajęcia prowadzone były przez druhów: Krzysztofa Bąka i Wojciecha Bąka. Program obejmował zajęcia teoretyczne i praktyczne.

Na zajęciach praktycznych „mali strażacy” uczyli się oceniać stan poszkodowanego oraz na fantomach ćwiczyli resuscytację krążeniowo – oddechową. Zapoznali się z zasadami postępowania przy złamaniach, zwichnięciach, krwotokach, oparzeniach oraz utracie przytomności. Uczyli się zasad powiadamiania o zdarzeniach straż pożarną oraz inne służby ratownicze. W ramach zajęć uczniowie  zapoznali się także z wyposażeniem miejscowej jednostki OSP, a także byli na wycieczce w  Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, gdzie poznali pracę strażaka-zawodowca, obejrzeli specjalistyczny sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz zasady funkcjonowania Powiatowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Dzieci, przed rozpoczęciem projektu, otrzymały w prezencie kompletne umundurowanie koszarowe, w którym zobowiązane były uczestniczyć na zajęciach.

W spotkaniu podsumowującym projekt, oprócz uczniów  i nauczycieli uczestniczyli również zaproszeni goście, których powitał Dyrektor Szkoły Adam Setlik.

Zaszczycili nas swoją obecnością : Wójt Gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku  Ochotniczych Straży Pożarnych RP  woj. małopolskiego Kazimierz Sady, Łukasz Łach – koordynator wojewódzki  projektu „ Jestem mały – wiem więcej”, Naczelnik OSP Żurowa Krzysztof Bąk oraz Wiceprezes OSP Żurowa Wojciech Mikrut.

Po programie artystycznym przygotowanym przez wychowawczynię i dzieci, głos zabrali zaproszeni goście, w tym druh Kazimierz Sady, który wraz z druhem Łukaszem Łachem przeprowadzili ustny oraz praktyczny egzamin dla uczestników projektu zakończony rozdaniem certyfikatów oraz niespodzianek – maskotek strażackich.

Dzięki programowi "Jestem mały - wiem więcej" uczniowie nauczyli się poprawnego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia, a ponadto wzbogacili swoją wiedzę o pracy strażaka, co może w przyszłości zaowocuje chęcią wstąpienia w szeregi straży pożarnej.

mgr Krystyna Słomska

 

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?