NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj254
mod_vvisit_counterWczoraj204
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1782
mod_vvisit_counterOstatni tydzien5701
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc12564
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu8519
mod_vvisit_counterRazem798904

We have: 111 guests online
Twoje IP: 54.146.227.92
Dzisiaj jest: 22 Lut 2019


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates"NOWE SZATY KRÓLA"

-  musical dydaktycznyObcowanie z różnymi formami kultury i sztuki wpływa bardzo pozytywnie na rozwój dzieci. Pozwala wzbudzić poczucie piękna, oraz rozwija wrażliwość na sztukę. 19.04.2018 r. nasi najmłodsi uczniowie pod opieką wychowawczyń obejrzeli w Tarnowie przedstawienie „Nowe szaty króla” – musical profilaktyczny przygotowany przez teatr z Wrocławia. Była to sceniczna adaptacja jednej z baśni H.Ch.Andersena, pełna tańca, śpiewu na żywo oraz ciekawej gry aktorskiej. Główny bohater król, chcąc nadążyć za modą, zapomina o tym, co naprawdę jest ważne. Jedną z jego zachcianek jest udomowiona lama, która w żartobliwy sposób komentuje każde wydarzenie. Tylko ona ma odwagę przyznać, że nie widzi tego co inni, którzy z własnej próżności i strachu kłamią, udając, że widzą niewidzialne szaty króla. Mali widzowie nauczyli się, że o wartości człowieka nie decyduje zawartość portfela, ani metka przy ubraniu, a to, w jaki sposób traktujemy drugiego człowieka. Można więc powiedzieć, że baśń ta jest cały czas aktualna. Nasi mali widzowie żywo reagowali na toczące się na scenie wydarzenia. Często słychać było gromki śmiech i gorące brawa.

Renata Kozdęba"Opowieść o lwie, czarownicy i starej szafie"

-  musical dydaktyczny8 kwietnia uczniowie klas IV - VII obejrzeli musical dydaktyczny pt. "Opowieść o lwie, czarownicy i starej szafie" przygotowany przez artystów Teatru Muzycznego "Forte" z Wrocławia.

To historia Łucji i Edmunda, którzy uciekli z bombardowanego Londynu i schronili się na wsi, w domu pewnego profesora. Tu znaleźli starą szafę, dzięki której trafili do magicznej krainy zamieszkanej przez fauny, karły i różne, dziwne stwory. Dzieci przekonały się, że współistnieją tu dwa światy, rywalizują ze sobą zły i dobry władca. Oboje przebyli długą drogę, pokonali wiele przeszkód, zanim osiągnęli swój cel. Edmund zaufał Białej Czarownicy, czym przysporzył sobie, siostrze i Aslanowi wielu problemów. Zrozumiał jednak swój błąd i naprawił go.

Do atutów spektaklu należą urozmaicona forma, różnorodne sposoby prowadzenia opowieści i umiejętne ukazanie wartości dydaktycznych i wychowawczych. Podobać mogła się pomysłowa, szybko i łatwo zmieniająca się scenografia wzbogacona animacjami komputerowymi. Na uwagę zasługuje też gra aktorów, ciekawe, odpowiednio dobrane kostiumy i śpiewane na żywo piosenki.

Musical przypomniał uczniom o tym, jak ważne są przyjaźń, wzajemne pomaganie sobie i przebaczanie win. Po raz kolejny uczniowie przekonali się, że dobro zawsze zwycięża, a wyobraźnia, wbrew pozorom, jest ważna w życiu każdego z nas.

Małgorzta Król

 

 

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?