NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj181
mod_vvisit_counterWczoraj295
mod_vvisit_counterW tym tygodniu816
mod_vvisit_counterOstatni tydzien2192
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc7593
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu14744
mod_vvisit_counterRazem808677

We have: 53 guests online
Twoje IP: 54.236.246.85
Dzisiaj jest: 19 Mar 2019


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

18 maja 2017 r. uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Krakowa. Wyruszyliśmy o godz. 6.00. Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Teatrze "Groteska". Obejrzeliśmy spektakl pt. "Ania z Zielonego Wzgórza'. To opowieść o potrzebie przyjaźni i akceptacji, chwilami zabawna, ale skłania też do refleksji. Podobała nam się gra aktorów, dowcipne dialogi, śmieszne sytuacje i piosenki wykonane w konwencji musicalu zawierające mądre rady i wskazówki życiowe.

Kolejnym celem wycieczki było poznanie miejsc związanych z życiem i działalnością patronki naszej szkoły, Św. Jadwigi Królowej. Pani przewodnik podała nam wiele informacji i ciekawostek. Pokazała stópkę królowej odciśniętą na ścianie kościoła Na Piasku, przybliżyła dzieje i znaczenie krakowskiego Rynku - tu wysłuchaliśmy hejnału z wieży Mariackiej. Następnie udaliśmy się na dziedziniec Collegium Maius, uniwersytetu, który tak wiele zawdzięcza królowej Jadwidze. W drodze na Wawel zatrzymaliśmy się na chwilę przed słynnym oknem na Franciszkańskiej 3. Później podziwialiśmy Katedrę Wawelską uznawaną za najsłynniejszy obiekt sakralny w Polsce. Obejrzeliśmy groby spoczywających tu władców i wybitnych Polaków oraz czarny krzyż i znajdującą się pod nim srebrną trumienkę z relikwiami królowej Jadwigi. Pokonaliśmy ponad 70 schodów, aby zobaczyć dzwon Zygmunt i móc go dotknąć, co ma zapewnić szczęście. Potem zeszliśmy przez Smoczą Jamę nad Wisłę. Tu był czas na zakup pamiątek i podziwianie smoka pilnującego Wawelskiego Wzgórza. Rejs po Wiśle był ostatnim punktem programu naszej wycieczki.

O godzinie 20.00 zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Żurowej.

GALERIA ZDJĘĆ

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

 

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?