NASI UCZNIOWIE

Nasze akcje

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Edukacja w Internecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczny Internet

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj197
mod_vvisit_counterWczoraj295
mod_vvisit_counterW tym tygodniu832
mod_vvisit_counterOstatni tydzien2192
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc7609
mod_vvisit_counterW ubiegłym miesiącu14744
mod_vvisit_counterRazem808693

We have: 69 guests online
Twoje IP: 54.236.246.85
Dzisiaj jest: 19 Mar 2019


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

GALERIA ZDJĘĆ

"Listy dla Ziemi" to ogólnopolska akcja, której celem jest edukacja ekologiczna i podejmowanie ważnych, aktualnych problemów dotyczących środowiska. W 2017 roku tematem jest niska emisja i gospodarka odpadami. Główny cel akcji to pisanie przez uczniów tematycznych listów, które będą skierowane do dorosłych.

Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Żurowej aktywnie włączyła się w tę akcję. Zaczęliśmy od przeprowadzenia na lekcjach przyrody i godzinach wychowawczych zajęć związanych z edukacją ekologiczną. 20 kwietnia uczniowie klas IV-VI obejrzeli filmy ekologiczne "Zagrożenia Ziemi", "Ty i środowisko" i rozwiązywali quizy związane z tematyką filmów. Następnie uczestniczyli w lekcji tematycznej "Listy dla Ziemi - jak nie być jednorazowym, czyli o sposobach zmniejszania ilości odpadów". Poznali sposoby zagospodarowania śmieci i dowiedzieli się, że ich codzienne wybory konsumenckie wpływają na stan środowiska. Kolejnym etapem było pisanie listów i malowanie plakatów.

Akcji "Listy dla Ziemi" towarzyszył też konkurs recytatorski ,,Przyroda w poezji", którego celem było pokazanie uczniom, że przyroda jest obecna w twórczości wielu poetów. Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie w przyjaznej atmosferze. Z wielkim zaangażowaniem i przejęciem deklamowali przygotowane utwory, prezentując wysoki poziom artystyczny i dając popis swoich talentów aktorskich. Różnorodność wierszy i ciekawe interpretacje sprawiły, że konkurs był naprawdę ciekawy. Jury oceniło prezentacje, biorąc pod uwagę dobór wiersza do możliwości percepcyjnych recytatorów, opanowanie pamięciowe tekstu i jego interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Oto wyniki:

  1. miejsce - Marlena Reczek
  2. miejsce - Małgorzata Słomska
  3. miejsce - Anna Mikrut

W ramach akcji "Listy dla Ziemi" uczniowie klasy V wykonali "recyklingowe strusie". Udowodnili w ten sposób, że użyte już raz materiały można jeszcze wykorzystać do innych celów. Świadomość ekologiczna uczniów rozwijana jest przez cały rok. Dzieci zbierają zużyte baterie, które odbierane są systematycznie przez profesjonalną firmę AGRO-FILM z Tarnowa. Uczniowie wspomagają też chorą Izę z Jasła, zbierając plastikowe zakrętki na zakup potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego. Włączają się również w akcję "Sprzątanie świata".

Akcja "Listy dla Ziemi" przeprowadzona w naszej szkole osiągnęła zamierzony cel. Przyłączenie się do tej akcji to dowód na to, że los Ziemi nie jest nam obojętny. W listach skierowanych do mieszkańców naszej planety uczniowie pokazali, jak zmieniać swoje codzienne przyzwyczajenia z korzyścią dla zdrowia i środowiska naturalnego.

mgr Celina Mikrut

mgr Małgorzata Król

 

 

Zegarek

Ulti Clocks content

Galeria 2018/2019

NASZA SZKOŁA

Przydatne strony

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wokół Nas

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawe strony

Reklama
Reklama

Ankieta dla uczniów

Jak podoba Ci się w szkole?